Sony mi apple mi

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Hocam bu forumda lg alıcak en son kişi benimdir muhtemelen :)
Vallahi 2 sayfa yorum yazıldı şimdi ben bi cihaz üretimine geçicem artık :) Burada tespitlerim kimse marka fanboyluğu yapmıyor istekler doğrultusunda kullanıcılara veyahut öneri isteğinde bulunan dostlarımıza en iyi cihaz deneyimlerimizden yola çıkarak önerilerde bulunuyoruz seçim yapmakta size kalmış ..

yunus789

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Android sürümü yükseldikçe bu meret daha çok ram yemiycek mi peki ister istemez
Bu yazılımla alakalı bir şey ve sony'nin de ram yazılımı gayet başarılı. Bence 3 gb olmasına bu kadar takmayın cihaz yağ gibi akar.

OnedaRb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Vallahi 2 sayfa yorum yazıldı şimdi ben bi cihaz üretimine geçicem artık :) Burada tespitlerim kimse marka fanboyluğu yapmıyor istekler doğrultusunda kullanıcılara veyahut öneri isteğinde bulunan dostlarımıza en iyi cihaz deneyimlerimizden yola çıkarak önerilerde bulunuyoruz seçim yapmakta size kalmış ..
Biliyorum tabiki, teşekkür ederim

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
bende öyle düşünüyorum aslında düşünmeden 6s alıcam belki de ama eski telefonum ıslandı diye yeni telefon olayına girdim sonynin meşhur su toz karşıtı donanımı beni ikileme sokuyor
Uzun sure kullanma konusunda performans ve uzun surede stabilitesini koruma acisindan 6s'de z5'de sizi memnun eder. Su ve toza dayaniklilik icin z5 daha iyi bir tercih olur. Ama butceniz uygun ise iphone 6s 64gb modeli suya dusurmediginiz surece sony z5 modelinden daha uzun bir kullanim deneyimi sunar.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Kesinlikle katılıyorum, benim note2 ile bile açamadığım oyun sayısı yok denecek kadar azdı belkide yoktur bile bilmiyorum ısınıyor ediyor ama açıyordu sağlıklı bir şekilde benim anlamadığım tek durum şu, Her firma örn: lg htc samsung huawei vesaire 4gb ramli cihazlar çıkarıyor demekki androidin sürümü arttıkça bu meret daha çok ram kullanıyor iyi hoşta bu sony ne diye yeni cihazlarında bile 3gb ram kullanıyor elin note3ünde bile 3gb ram var bu nasıl iştir

Sony, saf androide yakın bir arayüz kullanıyor, android cihazlar arasında ki en hafif arayüzlerden biri. Rami tüketecek bir arayüz yok. Ve cihazın ram yönetimi diğer Android üreticilerine göre bir tık daha iyi.

Seçime gelirsek, burada fiyat farkı çok önemli bir noktada duruyor. Fotoğraf,video,müzik birde uzun kullanım diyorsunuz yani iPhone 6S tercih ederseniz 64 almak zorundasınız 3000 tl yapıyor(İthalatçı 2800). İthalatçı garantili Z5 1850 civarına bulunuyor. Distribütör garanti alırsanız 2100 civarı. 1000 tl gibi bir fark var arada. Bir de 3000 tl yi gözden çıkarırım derseniz bu seferde HTC 10 gibi bir cihaz var, iPhone 6S rakip bile olamaz.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Yok öyle bir muhabbet. Her modda daha iyi çekiyor Z5. Birde manuel mod yok böyle uzun sürer falan da tamamen yalan ve yanlış. Sağda seçim modlarından birini seçmek uzun ve zorlu geliyor ise kullanıcıya akıllı telefon kullanmasın.

Her modda iyi çekmediğini youtube daki karşılaştırma videolarından bakabilirsiniz fazlasıyla bulunmakta ve iş sadece seçim modlarıyla bitmiyor biraz daha uğraş gerektiricek bi durum.

Şimdi 6s te kullanılan kamera lensle sony z5 te kullanılan lens aynımı ! nasıl böyle sallayabiliyorsunuz bilip bilmeden yazılım örn 5 mp lik bir kamerayı 16 mplik bi kamera gibi çekemez biraz mantıklı sallayaın sallayacaksanız bize danışan arkadaşlarıda yanlış bilgilendirmeyelim..

Ben lenslerinin aynı olduğunu söylemedim sadece donanım bakımından yani sony nin kamera donanımı daha iyi dedim fakat iPhone 6s in kamerası yazılım tarafında daha başarılı işler yaptığı için fazla ışığın olmadığı alanlarda kesinlikle 6s daha iyi çekecektir ama Z5 i manuel modda çekmeye uğraşırsan 6s ten daha iyi çekeceğini söyledim sadece

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Cihazı ben kullanıyorum. Manuel de ISO ve HDR açıp kapamak var, onların dışında mod seçimi var, mod seçince de ne iso ayarı ne hdr ayarını kullanamıyorsunuz. Anlayacağınız Mod seçimi yapıp bitiyor.

fatihselimy

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kesinlikle katılıyorum, benim note2 ile bile açamadığım oyun sayısı yok denecek kadar azdı belkide yoktur bile bilmiyorum ısınıyor ediyor ama açıyordu sağlıklı bir şekilde benim anlamadığım tek durum şu, Her firma örn: lg htc samsung huawei vesaire 4gb ramli cihazlar çıkarıyor demekki androidin sürümü arttıkça bu meret daha çok ram kullanıyor iyi hoşta bu sony ne diye yeni cihazlarında bile 3gb ram kullanıyor elin note3ünde bile 3gb ram var bu nasıl iştir
Hocam şöyle bi durum var kardeşimin t2 ultrası var 1gb ram var sana yemin ederim benim telefonumdan gram farkı yok o ramle çoğu oyunuda kaldırıyor(2 yıllık bş telefon) ama 1gb lık samsung telefon 1 yıl sonra ister istemez kasar.Mesela 3gb ramdan sistem 1 harcıyorsa 4 gb dan 1.7 falan harcıyor totalde yaklaşık aynı oranda boş ramin kalıyor.fakat htc 10 falan alcam dersen htc arayüzü ve 4gb ram uçurur.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Eğer şuanlık seni idare edebilecek bir telefon var ise Iphone 7 beklemeni tavsiye ederim.
Ama ben bekleyemem der isen 6S 64 GB almanı tavsiye ederim.
Ben Iphone 5 kullanıyorum hala çok kaliteli ve hızlı. Iphone 7'yi bekliyorum

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Kesinlikle 6s 64 gb.Z5 premium mantıklı değil,eğer dersen ki iOS kullanamam,HTC 10 en iyi seçenektir.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Bence apple ben sony o tasarimi ve arayuzu ile telefondan saymiyorum

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Apple alır. Kamera'da sony geri kalan Apple :D

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Apple diyecem ama batarya üzecek seni(6s plus dersen başka tabi).Sony diyecem kamera yazılımı hala iyi değil. Karar sana kalmış ama ben olsam sony alırdım. Htc 10 a bakmanı tavsiye ederim. En uzun ömürlü telefonlardan biri.

ekurucue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ios iyi bi işletim sistemi ve stabil ama özgürlük yok sosyal medyada paylaşımcı biri isen ya da ne bileyim sayfa felan yonetiyorsan kisitlaniyorsun zaten kamera ve diğer özellikleri çok cok iyi seviyede ama android önceliğin ise kesinlikle sony almalısın önceliğin sony olmalı bence

OnedaRb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
6s 64 de karar kıldım hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar iyi forumlar. Kameraya çok önem veren biriyim oyun felan kaçkez oynadığım sayılıdır eski telefonum note 2 idi suya düştü öldü anakartı yandığı için, 4 yıl sıkıntısız kullandım ama touchwiz arayüzü adamı kanser ediyor samsung almayı düşünen varsa almasın derim güncelleme çok erken kesiliyor donmalar kasmalar sararan ekran vesaire herneyse.
Aklımda z5premium, xperia x performance de olabilir bir de iphone 6s var uzun süreli kullanım,sağlamlık ve iyi bir kamera istiyorum telefonda yaptığım şey fazlasıyla fotoğraf çekmek,müzik dinlemek ve sosyal medya oyunla felan pek işim olmaz ne önerirsiniz,neden şimdiden teşekkürler
ilk önce android mi ios mu ona karar ver sonra modele karar verirsin...