Öneri Sonunda Psikolog yardımı aldım

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
17 Mayıs 2017
1,512
1
702
293
32
Arkadaşlar dün paylaştığım tıbbi korkum ile ilgili komşumuzun oğlu ile konuşma kendisi 27 yaşında psikolog öyle akşam dışarıda sohbet ettik…

Anlattım dedim ki ben tıbbi hiçbirşey istemiyorum herşeyi söyledim…

Bana murat abi bence sorun şurada

Mesela sen iş insanısın 30 ülkede iş yapıyorsun inşaat şirketin var satışta yerlerin var dimi dedi…

Evet dedim…

Çok önemli nokta sen bana az önce kriz yüzünden aracımı sattım ki yanımda fazladan nakit olsun diye dedin iş icabına satmışsın amma geri tekrar bu arabadan alamam dedin abi sorun burada dedi…

Sattığın araba 8 milyon lira

Satışta dairem villam var diyorsun dedi

sattığından çok daha iyisini alırsın dediğim zaman sen bana şöyle dedin;

Alırım ama aynısı olmaz ya yeni aldığım araba onun gibi olmazsa onun kadar sağlam olmazsa diyorsun olumsuz düşünüyorsun…

Biz 20 yıldır tanışıyoruz abim

Sen akıllı hatta hayatımdaki en akıllı adamsın ama çok takıntılı bir adamsın bu takıntın iş yerine işine yarıyor…

Sebebi inşaatta istediğin arsayı takıntıyla aldığından istediğin gibi yer yapıyorsun yada mobilyada istediğin malı alıyorsun işi kapıyorsun ekonomistsin matematik inat isteyen bir iş olduğu için başarılısın

Amma normal hayatta takıntın başına bela oluyor abim takıntını kontrol edemiyorsun Buda normal hayatındanki kaliteni düşürüyor

Örneği araban o kadar malın var satışta
Fabrikam var 30 ülkeye ihracat yapıyorsun gel gör ki bir daha benim sattığım araban olmayacak diyorsun kafayı o arabaya takmışsın senin için dünya üzerinde ondan başka araba yok

Halbuki Audi milyon tane araç üreten çok büyük bir firma dedi

Sağlıktada böylesin ameliyat olunca ya bünyem hasta olmadan önceki haline dönmezse diyorsun ve bu seni korkuya teşvik ediyor…

Hep olumsuz noktayı düşünüyorsun ameliyatta hiç hissetmiyorsun üstelik öz abin ameliyatını yapacak başhekim olduğu halde dedi…Ayak ameliyatında abinle sohbet etme imkanın olacak ve sen hissetmeyeceksin dedi…

Daha 32 yaşındasın seni ameliyat eden Kaan abi 35 yaşında bence sen böyle düşünmekten vazgeç hayatını en yüksek düzeyde kaliteli yaşa

Ya ameliyat sonrasındaki acı acıyı da senle abim çekmeyecek dedim

2-3 canın acır onda da abin ilacı basar sana canın minimum yanar keşke benimde abim genel cerrahi olsa dedi

Ben hala daha tereddüt ediyorum 😁

Bu arada yazmayı gözden kaçırdım benim kardeşim yok

Abim var amcam ile yengem kazada vefat edince 8 yaşında yetim kaldı Kaan abi babam sahip çıktı beraber büyüdük

Son düzenleme:

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
5 Aralık 2019
5,463
1
5,514
1,708
35
Hasta ile doktor arasında kalması gereken bu konuşmalarınız sizin aranızda kalmalıdır. Burada hiç kimse bu konuda yetkin,tecrübeli ve bu alanda ihtisas sahibi değil. Buraya bu bilgileri yazmak yerine, konu üzerinde ihtisas sahibi kişilerle birebir görüşmenizi tavsiye edebilirim.

vigilantemre

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Müdavim
26 Mayıs 2019
1,766
3
1,923
358
23
Allah şifalar versin hocam, ameliyatı ben de çok gözümde büyütüyordum eskiden ama bu sene sonunda göğsümden 2. ameliyatımı geçireceğim ve hiç korkmuyorum, rahatım. Korkunun üzerine siz yürümelisiniz, bütün olay kafada biter, içiniz rahat olsun kısacası. Kendi tecrübelerime göre korkunuzun üzerine gittiğinizde boşuna kafaya taktığınızı göreceksiniz.

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
17 Mayıs 2017
1,512
1
702
293
32
Allah şifalar versin hocam, ameliyatı ben de çok gözümde büyütüyordum eskiden ama bu sene sonunda göğsümden 2. ameliyatımı geçireceğim ve hiç korkmuyorum, rahatım. Korkunun üzerine siz yürümelisiniz, bütün olay kafada biter, içiniz rahat olsun kısacası. Kendi tecrübelerime göre korkunuzun üzerine gittiğinizde boşuna kafaya taktığınızı göreceksiniz.
Teşekkür ederim hocam
Aslında muhabbet tadında ameliyat olacak olursam çünkü karşımda ameliyatı yapacak olan 27 yıldır öz abim olan (amcaoğlum) ama buna rağmen korkuyorum