Soru Son Yks...

Bu konuyu okuyanlar

Bigdeadking_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhabalar 1 hafta önce adaylar YKS ye girdi ve çıktılar Gri Koç youtube kanalında yayınlanan orana göre aşağı yukarı matematik 2 kat daha zor olduğu öğrenciler tarafından söylenmekte. Ben bizim burada ki Anadolu Lisesi başarılı olmadığını düşündüğüm için Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesine gittim 9.sınıfı 77,82 ortalamayla bitirdim 10.sınıfta bilişim teknolojileri bölümünde okumaya başladım Covid-19 tüm her şeyi mahvetti 10.sınıfı 74.8 ortalamayla bitirdim 2-3 hafta önce 11.sınıf 86.1 ortalamayla bitti. Ben bu notları aldım ancak TYT ya da AYT için 9.sınıfı biliyorum bende 10 11 YOK! dershane ile normalde 10.sınıfın sonunda dershaneden takviye alarak eksiklerimi kapatıcaktım ancak Covid-19 her şeyi bozdu 12.sınıfa geçiyorum 3 gün staj 2 gün okul var dershaneye gitsem bile verimli olucağını zannetmiyorum 12.sınıfta yaz tatilinin bitip 12'nin başlamasına 1 aydan az kaldı YKS'de ilk 30bin'e girmek istiyorum ne yapabilirim imdağğtt.
,

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
ben senin yerinde olsam stajı bırakırdım (tabi oluyorsa) çalışmaya başlardım 4-5 ayda tyt'yi bitirirsin sonrasında ayt çalışırsın. Tabi bu süreçte tyt denemeleri çözmeye devam etmek gerek.

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
Son Yks... konuyu kopyalamışlar :(
Herşey nasip kısmet çalışabildiğun kadar çalış çalışamayacağin kadarını zaten çalışamassın Çalış sonra Allah a tevekkül et

Bigdeadking_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
ben senin yerinde olsam stajı bırakırdım (tabi oluyorsa) çalışmaya başlardım 4-5 ayda tyt'yi bitirirsin sonrasında ayt çalışırsın. Tabi bu süreçte tyt denemeleri çözmeye devam etmek gerek.
Kulağa hoş geliyor bölüm öğretmenimizle konuyla alakalı iletişime geçtim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son Yks... konuyu kopyalamışlar :(
Herşey nasip kısmet çalışabildiğun kadar çalış çalışamayacağin kadarını zaten çalışamassın Çalış sonra Allah a tevekkül et
Lütfen daha gerçekçi bakalım duruma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok çalışcaksın ertelemeyeceksin başka yapabileceğin bir şey yok.
Nereden neyle nasıl başlamam lazım (Sayısal)

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Her gün konu tekrarı yapıp soru çözmekten başka çaren yok. Özellikle yeni nesil soru dedikleri soru tiplerine çok fazla ağırlık vermek gerekiyor. Türkçe sorusu gibi matematik soruları var.

Ben iki kez üniversite sınavlarına girdim. İlkinde 2016 yılında girmiştim. LYS sınavından bir cacık yapamadığım için YGS puanımla iki yıllık üniversite okuyup mezun oldum. Aslında LYS puanımla dört yıllık üniversite kazanmıştım ama İngilizce seviyem kıt olduğu için hazırlığı geçememiştim. :) İstemediğim bir bölüm olduğu için yatay geçişle bölüm değiştirmek durumunda kalmıştım.

Matematikten pek anlamadığım halde 16 net yapmışım YGS'de.

İkinci kez ise bu sene (2021) sınavlara girdim. Matematik kısmını hiç yapamadım. Belki de eksi nete bile düşebilirim. Soruları görünce 2 yıllık da olsa üniversite okuduğuma şükrettim. O kadar zor yapmışlar ki, soruları yapabilsem bile süre yetmeyecekti. Türkçe sorularında iki şık arasında kalmaktan imanım gevredi.

Büyük ihtimal yığılmaları önlemek için matematiği çok kasmışlar. İlerleyen zamanlarda hala çok zor olursa üniversiteye girmek daha da zorlaşacaktır. (iyi üniversitelere ve iyi bölümlere)

Başta dediğim gibi, ders çalışmaktan başka çaremiz yok. Yine olmuyorsa üniversite okumayıp hayatımıza devam edeceğiz. Üniversite mezuniyeti gerektirmeyen işlerde çalışmak durumunda kalacağız.

Belki ilerideki sınavları kolay yaparlar da millet sevinir. :)

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Hayvan gibi çalıştım diyen bir birinci vardı, doğru söylüyordu.