Yardım Sayısal Derslerden anlamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

polishman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar herkese. Şuan da Anadolu lisesi 2. öğrencisiyim. 9. sınıftan beri sayısal derslerden bir şey anlayamamıştım. 10. sınıfa geçtik, ilk hafta yüz yüze güzelce dersleri işlerken toplam sınıfça 4 hafta karantina ve kişisel olarak +1 hafta karantinaya girdiğimden beri derslerimden koptum. Sözel derslerime çalışıp bir şekilde en az 60 olacak şekilde 70 80 yapabildim ama sayısallardan gerçekten anlayamıyorum. Online eğitimde daha 1. konuyu anlarken 2. konuya geçiyoruz telaşlanıp 2.yi anlarken 3. konuya geçince 1,2,3 hiç bir konuyu anlayamadım. ve yapamıyorum. Kısasa kısas sayısal derslerden hiç birini bilmiyorum. 11. sınıfta dil bölümünü seçmeyi düşünüyorum. İngilizce ile aram iyi ve korece öğreniyorum. Sayısal derslerim kötü olursa YKS sınavında barajı geçip herhangi bir üniversiteye yerleşebilir miyim? Hani sözellerim yüksek olsa, sayısal dersler yok denecek kadar az olsa.
Sizce yks için yeterli olur mu?

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,247
Sözelin iyiyse bikaç soru işaretlesen zaten geçersin barajı. Sayısal anlamıyorsan ya psikolojik olarak kendini öyle alıştırmış olduğun için anlamıyorsundur ya da cidden sayısal zekan iyi değildir. Ben de edebiyat falan yapamazdım çalışsam da yapamazdım.