Sokak kedileri

oaslan24

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Merhaba ben dışarda bazen sokakta annesi tarafından terk edilmiş yavru kedileri görüyorum ve bazen düşünüyorum bunları eve alsam mı diye ama aklıma herhangi bir hastalığı (pire Vb.) vardır diye almaktan vazgeçiyorum ama onları düşündükçe onlar için üzülüyorum acaba sokaktan yavru kedi almak eve hastalık getirir mi

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Merhaba ben dışarda bazen sokakta annesi tarafından terk edilmiş yavru kedileri görüyorum ve bazen düşünüyorum bunları eve alsam mı diye ama aklıma herhangi bir hastalığı (pire Vb.) vardır diye almaktan vazgeçiyorum ama onları düşündükçe onlar için üzülüyorum acaba sokaktan yavru kedi almak eve hastalık getirir mi

Yaklasiminizdan Ötürü Sizi Can-ı Gönülden Takdir Ediyorum

Veteriner'e Götürüp Genel Saglik Taramasindan Gecirdikten Sonra
Sorunsuz Bir Sekilde Sahiplenebilirsiniz ;)

Reaksiyon puanı
3,027
Benim yaşadığım sokakta da birkaç kedi var, genelde binanın önünde oluyorlar artık konuşup anlaşabiliyoruz :D
Yalnız yaşıyor olsam ben de sahiplenmeye çok isterim, kışın okula gittiğim zamanlar sabah 6da kapının önüne geliyorlardı içeri alıyordum.
Eh, sizin sorunuza gelecek olursam gerçekten bakabilecek olduğunuzu düşünüyorsanız veterinere götürüp baktırmalısınız. Ardından ufak araştırmalarla ya da çevrenizdekilerin tavsiyeleriyle evde bakabilirsiniz.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Getirmez, endişelenmeyin düşük bir ihtimal.
Ama sahiplenmeden önce kedinin ömrünün sonuna kadar onunla ilgilenebilecek sorumluluğu alabilir misiniz onu iyi düşünün.
Yavruyken alınıp büyüyünce sokağa atılan kedilerin dışarıda hayatta kalması çok zor. Ona en büyük kötülüğü yaparsınız.