Smile Dünyasından Son Yenilikler

ADSL'de hangisi daha başarılı? Smile ADSL mi yoksa TTNET mi?

• Kullanılan toplam oy
    43

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
TTNET'in en büyük rakiplerinden biri olan Smile ADSL, yaşanan rekabette internet kullanmak isteyenlere neler sunduğunu ShiftDelete.Net okurları için bu videoda açıkladı. İzleyin.

CeBIT Bilişim Fuarı'nda görüşme imkanı bulduğumuz Smile ADSL Pazarlama Müdürü Hakan Gökçe, son gelişmeleri, detaylarıyla bu vidoda paylaştı.

Videoyu İzleyin!

[SDNTV]2009_10_09_smile_adsl.mp4[/SDNTV]

:: Smile ADSL mi yoksa TTNET mi? Ankete katılın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Çok güzel ve akıcı bir röportaj olmuş..

TTNET in klonlanmış hali olmuş..

verdiği hizmetler açısından yani..

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Hakkı abi Oradaki gürültüyü soracağına fiber optik alt yapısını sorsaydın keşke.

Ne zaman Türkiye geneline tam olarak hizmet verecekler.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Hepsi Aynı ya Yeni Hiç Birşey Yok

Tek Yaptıkları Yeni Abonelere yok 3 ay Bedava yok 24 Ay İmzalarsan ilk 6 Ayı Şu Kadar

Sürekli Tekrarlıyolar Kendilerini Haberleri Yok !

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ttnet = Smile Adsl =Turk.Net =Superonline Adsl =Biri Adsl = .

Hiç bir fark yok

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ttnet = Smile Adsl =Turk.Net =Superonline Adsl =Biri Adsl = .

Hiç bir fark yok

hepsi aynı, bir tek Superonline kendi altyapısı üzerinden hizmet veriyor.(Quiknet) Türk Telekom un belirlediği teknoloji, izin verdiği fiyatı kullanıyor hepsi. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Hakkı abi Oradaki gürültüyü soracağına fiber optik alt yapısını sorsaydın keşke.

Ne zaman Türkiye geneline tam olarak hizmet verecekler.

O sorunun yanıtını ben vereyim;

Fiber altyapı, gerçekten de çok daha maliyetli bir sistem. Bu maliyet, metre ile hesaplanıyor. İşte x metre fiber kablo için şu kadar dolar falan diye.

Bu yatırımı şu anda en çok Türk Telekom yapıyor. Öyle ki; Türk Telekom'un bu kablolama sistemi 120 bin km'yi geçmiş durumda.

En yakın rakibi ise eski adıyla Tellcom, yeni adıyla Superonline, bizdekia adıyla da SuperOffline. Bu şirketin kablolama altyapısının uzunluğu çok çok daha az diye biliyorum. Net rakamlar aklımda kalmamış.

Smile ise ağırdan alarak devam ediyor. Fiber seçeneklere gelene kadar Smile için çalışılması gereken çok daha fazla konu mevcut gibi görünüyor.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
smile neden çalışsın ki Troy..Bekler izler aynısını yapar..:)

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
O sorunun yanıtını ben vereyim;

Fiber altyapı, gerçekten de çok daha maliyetli bir sistem. Bu maliyet, metre ile hesaplanıyor. İşte x metre fiber kablo için şu kadar dolar falan diye.

Bu yatırımı şu anda en çok Türk Telekom yapıyor. Öyle ki; Türk Telekom'un bu kablolama sistemi 120 bin km'yi geçmiş durumda.

En yakın rakibi ise eski adıyla Tellcom, yeni adıyla Superonline, bizdekia adıyla da SuperOffline. Bu şirketin kablolama altyapısının uzunluğu çok çok daha az diye biliyorum. Net rakamlar aklımda kalmamış.

Smile ise ağırdan alarak devam ediyor. Fiber seçeneklere gelene kadar Smile için çalışılması gereken çok daha fazla konu mevcut gibi görünüyor.

reklamlarını verseler yine superoffline dermisiniz?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
anarchst, provakasyonu kes istersen. bizim nasıl çalıştığımızı herkes biliyor.

helperman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
reklamlarını verseler yine superoffline dermisiniz?

Merhabalar

Çok yakın bir tanıdığım superonline kullanıyor hemen yanıbaşımda ben ttnet kullanıyorum kim ne derse desin adsl hizmeti veren firmalar arasında en azından ttnet kendi altyapısını kullandığından en fovorim benim.

Bir de Superonline akşam 18.00 den sonra ve haftasonu hiç telefonla destek alamadık.

Ttnet te gece 03.00 olmasına rağmen aradım problemimi ilettim ve o gün öğlen 13.00 gibi evime gelip problemimi düzelttiler sağolsunlar.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Superonline ı ayrı bi kefeye koyup diğerlerini aynı yere koymak elzem. 4G gelince ucuzlar biraz heralde 2032'de.. .

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Geçen sene Smile kullandım bir ara. Müşteri hizmetleri servisi berbat. Hala öyle ise yine de TTNet diyorum. Kötünün iyisi çünkü. :)

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Eee, eeeee ,, eeee
Çok komik ee diyor :)

Hayırlısı olsun ama ben yeni birşey göremedim.. :(

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Töbe bismillah.Ttneti gördüm gözlerime inanamadım.Yani 2 sene boyunca smile adsl kullandım herkesin hattı kesilir netten düşer,bağlantı hızı yavaşlardı ben daha 2 sene boyunca hiç aksadığını görmedim.Aynı zamanda 3 ay ödemezseniz faturanızı ondan sonra kesiyorlar neti.Turknet öylemi.Hemen anında keserler valla fişini...Şu anda onu kullandığım için:D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ne kadar sevmesemde TTnet...

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
sonuc olarak ttnet yıne tekel olusturuyor cunku hepsı ttnet alt yapısı kullanıyor

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Smile adsl ankette geç de olsa toparlamış:)

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Smile kullanıyorum. Niye mi? Hizmet olarak ttnet ile aynı. ama daha ucuz. 1 yıllık taahhüt ile limitsiz 1 mbit interneti aylık 36 liraya alıyorum. zaten evden 8mbit hikayesi çekmiyor. neden daha fazla ödeyeyim ki?

dduygusal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Reportaj güzel ama adamın sürekli eeeee eeeee eeeee demesi beni delirtti

Son mesajlar