Yardım Smart TV'lerin Açabilmesi İçin Hangi Video Codec'ler Kullanılmalı

Bu konuyu okuyanlar

KuzeyBir

Öğrenci
Katılım
4 Nisan 2022
Mesajlar
4
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
49
Selam Arkadaşlar,

Videoları yeniden işliyorum. Görüntü için x264 8 Bit, ses için FFmpeg AAC'i kullanıyorum. Ama şunu fark ettim. Smart TV'lerin çoğu bu Codec'leri tanımıyor görünüyor. Videoları açamıyorlar. Ama Philips Smart TV'ler kolayca açabiliyor!

Ben videoları tüm Smart TV'lerin açabilmesini istiyorum. Bu Codec'lerin hangi profilini kullanmamı önerirsiniz? Ses için, bana sadece stereoyu destekleyen ve 160 kbps sıkıştıran bir Ses Codec'i yeter. Yoksa FFmpeg yerine eski MP3 Codec'i mi kullanmalıyım? Video Codec olarak x264 8 Bit yerine hangi Codec'i kullanmalıyım, Smart TV'ler bu Codec'i tanımıyor mu? Bana 1500 kbps sıkıştıran bir Video Codec'i yeter.

Bu Codec'leri AVI formatında video kaydetmek için kullanıyorum. Yoksa asıl sorun, bu Codec'leri AVI'de kullanmamdan mı kaynaklanıyor dersiniz. MP4 olarak kaydetsem sorun çözülür mü? Bu işi VirtualDub ile yapıyorum. O da sadece AVI kayıt yapıyor.

Önerilerinizi bekliyorum.
 

salih47

Öğrenci
Katılım
16 Mart 2020
Mesajlar
52
Reaksiyon puanı
11
Puanları
8
Yaş
21
mp4 ile kaydetmen sorununu düzeltir ya da dönüştürme uygulaması kullan.
 

KuzeyBir

Öğrenci
Katılım
4 Nisan 2022
Mesajlar
4
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
49
x264 ve FFmpeg AAC Codec'lerini normalde tanır mı Smart TV'ler? Avidemux'la MP4'e dönüştürmeye çalıştım ama işlemi tamamlayamıyor. Belki Video Output olarak Copy'i seçtiğim için dönüştüremiyordur.
 
Üst