Smart Tv Hakkında Tavsiyeleriniz

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar 119-120 cm ekran büyüklüğünde smart tv almayı düşünüyorum.genelde lg ve samsung marka öneriliyor.lg almayı düşünüyorum.3d olacak.yalnız bu smart tvler hakkında pek birşey bilmiyorum.ürünlerin özelliklerini incelediğimde çoğunun birbirinden farklı özellikleri oldunu görüyorum ama ne işe yaradıklarını pekanlamıyorum.amacım smart tvnin bütün özelliklerinden faydalanmak.smart tv alırken nelere dikkat etmem gerekir.önerileriniz nedir?dahili uydu alıcısı olan tv mi alsam yoksa harici hd uydu alıcısımı almamı tavsiye edersiniz.
birde böyle tv sorarken satıcının biri bana hz konusunda 200 olmasının yeterli olacağını şuanki tv kanalalarının bunun üstünde yayınlarının olmadığını söyledi.sizce bu derece doğru.bu arada en fazla verebileceğim ücret 2500 tl dir

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
samsung'dan uzak dur. lg televizyon konusundan gayet iyi

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
lg kullanıyorum gayet iyi, vatan bilgisayardan almıştık ordaki görevlide lg al demişti. yinede karar senin tabi :)

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Toshibaya bakma bile. Kesinlikle uzak dur.

Sony göruntu kalitesi olarak guzeldir. Lg de smart tv olarak. Tercih senin.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Smart özelliklerini iyi kullanabileceğin kumandası olmalı, işlemcisi hızlı olmalı yavaşsa fitil eder. DLNa özelliği bazılarında yok ama senin alacağında büyük ihtimal vardır.
Türkiyede'ki yayınlar 50 herz diyorlar. 500 herz 600 herz ne derece verimli olur tv izlerken bilemiyorum, biraz da satışlarda göz boyamaya çalışıyorlar. Bana göre 200 herz yeterli sizi bilemiyorum.

Ben alacak olsaydım 60" altında 3D'li bir Tv almazdım :)

Şimdiden hayırlı olsun.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356

lg kullanıyorum gayet iyi, vatan bilgisayardan almıştık ordaki görevlide lg al demişti. yinede karar senin tabi :)

arkadaşlar marka olarak LG almayı düşünuyorum.yalnız bu vestel smart tv lerde fena değilmiş
siz samsungtan uzak dıyorsunuz da almanyada yaşayan arkadaş söyledı bu almanlar samsung tv kullanıyorlarmış

Smart özelliklerini iyi kullanabileceğin kumandası olmalı, işlemcisi hızlı olmalı yavaşsa fitil eder. DLNa özelliği bazılarında yok ama senin alacağında büyük ihtimal vardır.
Türkiyede'ki yayınlar 50 herz diyorlar. 500 herz 600 herz ne derece verimli olur tv izlerken bilemiyorum, biraz da satışlarda göz boyamaya çalışıyorlar. Bana göre 200 herz yeterli sizi bilemiyorum.

Ben alacak olsaydım 60" altında 3D'li bir Tv almazdım :)

Şimdiden hayırlı olsun.
DLNA özelliği ne onu anlamadım.mesela işlemcısı kaç olmalı?yüksek herz de tvler gözleri yormadını duymuştum.yanı bazıları boş yere yüksek olanı üretılmıyor dıyorlar.bazı smart tvlerın alıcı yorumlarına bakıyorum da flash sorunundan falan bahsedıyorlar birde bazılarının akılllı kumandalarının kullanımı falan zormuş yazıyor.benım anlamadığım bir nokta daha var. bu tvlerde faceeboka twittere ınternet falan olmadan mı bağlanıyor?bunu da anlamadım
dahili uydu alıcısı hakkında yorumda yazarsanız memnun olurum

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
arkadaşlar marka olarak LG almayı düşünuyorum.yalnız bu vestel smart tv lerde fena değilmiş
siz samsungtan uzak dıyorsunuz da almanyada yaşayan arkadaş söyledı bu almanlar samsung tv kullanıyorlarmış

DLNA özelliği ne onu anlamadım.mesela işlemcısı kaç olmalı?yüksek herz de tvler gözleri yormadını duymuştum.yanı bazıları boş yere yüksek olanı üretılmıyor dıyorlar.bazı smart tvlerın alıcı yorumlarına bakıyorum da flash sorunundan falan bahsedıyorlar birde bazılarının akılllı kumandalarının kullanımı falan zormuş yazıyor.benım anlamadığım bir nokta daha var. bu tvlerde faceeboka twittere ınternet falan olmadan mı bağlanıyor?bunu da anlamadım
dahili uydu alıcısı hakkında yorumda yazarsanız memnun olurum

DLNA, telefonun veya tabletinden ara kablosu takmadan bağlantı kurma özelliği.
Detaylı incelemeyi şu videodan izleyebilirsin.
http://www.izlesene.com/video/rehber-dlna-nedir/6817310
Bizim editörümüz Berkin abinin videosunu buldum, belki faydalı olur.

[video]http://bimeks.web.tv/embed/1eil7uivzxg/0/0[/video]

Alacağınız tv'nin usb'den hangi formatları desteklediğine bakın. mkv, avi, mp4, mpg4, vs... gibi günlük kullanımdaki formatları desteklemesi gerek.(2500 liralık tv'de büyük ihtimal destekliyordur sorun yaşamazsın.)

Bizim tv'de smart özelliği var fakat kumandasından kullanımı aşırı derecede zor, youtube'dan bir video aratmak 4 5 dakikamı alıyor. Telefonun youtube uygulamasından girip direk videoyu tv'den açabilme özelliği işimi kolaylaştırıyor.

İnternet olmadan tv'den internete giremezsin, ethernet kablosu ile veya tv'nin wifi alıcısı varsa o şekilde girebilirsiniz.

r3mu5ty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzleme mesafen 1-2-3 metreyse 107 ekran
3-4-5 metre ise 120 ekran
Lb670 modelini almanı öneririm.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
SmartTV konusunda android işletim sistemi ile şu anda Philips 1 numara, alternatifi yok. En çok uygulama desteği, hız, vs. kısacası telefon/tablet nasıl kullanıyorsanız aynısı. Klavyeli ve smart kumanda çok kolaylık sağlıyor isterseniz usb üzerinden kablosuz klavyeli+mouse çalışıyor. Daha ne olsun

meltem11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg LB serisi al, cok süper ben aldım, bide portala takılırsın, süper filmler bedava..

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
DLNA, telefonun veya tabletinden ara kablosu takmadan bağlantı kurma özelliği.
Detaylı incelemeyi şu videodan izleyebilirsin.
http://www.izlesene.com/video/rehber-dlna-nedir/6817310
Bizim editörümüz Berkin abinin videosunu buldum, belki faydalı olur.

Alacağınız tv'nin usb'den hangi formatları desteklediğine bakın. mkv, avi, mp4, mpg4, vs... gibi günlük kullanımdaki formatları desteklemesi gerek.(2500 liralık tv'de büyük ihtimal destekliyordur sorun yaşamazsın.)

Bizim tv'de smart özelliği var fakat kumandasından kullanımı aşırı derecede zor, youtube'dan bir video aratmak 4 5 dakikamı alıyor. Telefonun youtube uygulamasından girip direk videoyu tv'den açabilme özelliği işimi kolaylaştırıyor.

İnternet olmadan tv'den internete giremezsin, ethernet kablosu ile veya tv'nin wifi alıcısı varsa o şekilde girebilirsiniz.

tvlerde DLNA ilgili bir özelliğine hiç rastlamadım.yada ben dikkat etmedim
uydu alıcısıyla alakalı birşey söylemediniz.harici alsam yer kaplar ama dreambox cihazlarından almayı düşünüyorum.hd kanallarını izlemek için hd uydu alıcısı gerekli değil mi?şuan kullandığım desteklemıyor
illa 2500 tl olacak diye bir şart yok.daha ucuzunu bulabılırsem onu almayı düşünüyorum :) ama aldığım üründe smart tv nin bütün özelliklerine sahip olmasını istiyorum.yarın birgün şu özellık yok dıye pişman olmak istemıyorum.mesela benım sony xperıa neo v özellıkte telefonum var.ama telefonun engelleme özellığ ıyok.yanı ıstemedığı numaraları engeleyemıyorum.çift kameralı olduğu halde operatör üzerınden konuşma yapmıyorum.bu yüzden aldıma çok pişmanım.oysa bu telefonumuda burdakı arkadşaların önerısıyle almıştım.aynısını tv için yaşamak istemıyorum
sizin kullandığınız kumandasının kullanımı zor olan tv nın marka modelını merak ettım.aynılarıdan almak ıstemem

teşekkürler.bu önerını dıkkat edeceğim.
bahsettiğin model LG değil mi?

SmartTV konusunda android işletim sistemi ile şu anda Philips 1 numara, alternatifi yok. En çok uygulama desteği, hız, vs. kısacası telefon/tablet nasıl kullanıyorsanız aynısı. Klavyeli ve smart kumanda çok kolaylık sağlıyor isterseniz usb üzerinden kablosuz klavyeli+mouse çalışıyor. Daha ne olsun

şuan kullandığım 55 ekran tüplü televizyonum phılıps.bir keresınde yere düşürdüm sağ ve sol taraflarında görüntüde morluk oluşmuş.kaybolmuyor yıllardır öyle.smart tv de phılıps marka ılk bana sız önerıyorsunuz.yanı genelde LG ve samsung önerılıyor

Lg LB serisi al, cok süper ben aldım, bide portala takılırsın, süper filmler bedava..
tamam sağol bakıcam

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar bimeks te LG tvlerde karşılaştırma yaptım.ama baktım birinin özelliği diğerinde yok.örneğinde birinde tepkime süresi 2 sn ama diğer özellıklerıne baktım 5n falan.birinde harıcı dısk bağlantı özelliği var bu ıyı.birinde bakıyorsun akıllı telefon ıle kumanda özellığı var ama aradığım diğer özellıkler olmuyor.renk olarak gümüş rengi düşünuyorum ama yine bakıyorum beğendiğim tv de bu özellık yok.ne yapacağımı şaşırdım.bazı lg tv lerde üretım yerı polnya bazılarında güney ore yada çin yazıyor.bunların üretim yerl çok öenmlı mı?
karşılaştırma yaptığım sayfanın linki.sizce hangısı?

http://www.bimeks.com.tr/compare.aspx

k_sevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Marka olarak sony ye de bi.bakın derim :)
sony tüplü tvlerde iyi oldunu biliyordum :)

3d tv lerde dlna özelliği artık standart oldu gibi. dlna vat mı yokmu diye bakmak yerine miracast varmı diye araştır daha güzel bir özellik. telefonun ekranını kablosuz olarak tvde görebilirsin. örnek video aşağıda

https://www.youtube.com/watch?v=tjfFh9WqGsg

smart tv yi çok sık kullanırım diyosan webos işletim sistemli lg öneririm fiyatıda uygun gibi..

http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-47LB670V

telefonumu tv ekranına ancak internet amaçlı ve çektiğim videoları izlemek için bağlatırım.bunun dışında telefondaki oyunları oynamak için bağlatmam.dahili web kamera özelli de olsa iyi olur.bu smart tvler de menü ingilizce mi oluyor?tavsiye ettiğin ürürünün de fiyatını göremedım

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
fiyatini bilmiyorum ama sony kdl 40 w 905 a güzel bir tv.
ekrani süper akilli tv ama özelliklerine internetten ulasabilirsin.
ekrani 4 k tv lerden daha netti.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
şuan kullandığım 55 ekran tüplü televizyonum phılıps.bir keresınde yere düşürdüm sağ ve sol taraflarında görüntüde morluk oluşmuş.kaybolmuyor yıllardır öyle.smart tv de phılıps marka ılk bana sız önerıyorsunuz.yanı genelde LG ve samsung önerılıyor

tamam sağol bakıcam

LG 42LA660S kullandım, paneli kırılınca android tabanlı philips aldım. Diğer 2 tv de philips 1 tanesi 42PFL9704 diğeri 32PFL6006K. Bunlarda hiç sıkıntı yaşamadım. Konu başlığı smarttv olunca telefonlardan/tabletlerden bildiğimiz android işletim sistemi öne çıkıyor bunu da ilk uygulayan philips. Görüntü kalitesi vs. konularına hiç girmiyorum zaten. Takdir sizin, buradan da fikir edinebilirsiniz

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
LG 42LA660S kullandım, paneli kırılınca android tabanlı philips aldım. Diğer 2 tv de philips 1 tanesi 42PFL9704 diğeri 32PFL6006K. Bunlarda hiç sıkıntı yaşamadım. Konu başlığı smarttv olunca telefonlardan/tabletlerden bildiğimiz android işletim sistemi öne çıkıyor bunu da ilk uygulayan philips. Görüntü kalitesi vs. konularına hiç girmiyorum zaten. Takdir sizin, buradan da fikir edinebilirsiniz

ama smarttv olarak neden pek phlıps tavsıye eden olmuyor?ılk defa burada sız tavsıye ettınız.genelde lg yada samsung.Bu LG tvlerde ne var böyle.herkes bunu tavsıye dıyor.daha düne kadar lg tv de pek adı duyulmuyordu.ama phılıps ve sony köklü firmalar
düşmenin etkısıyle mı panelı kırıldı.o kullanıdğınız tv nasıldı?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar biraz nette araştırma yaptım da 4k tvlerin çıktığını gördüm.sizce bunlardan almaya değer mi :) boş yere fazla para vermek istemıyorum :)

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
dogru 4 k tv ler var.
duyduguma göre, normal görüntüyü hd veya full hd olan görüntüyü 4 k görüntü seviyesine getiren tv oldugunu duydum. galiba lg de varmis.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
dogru 4 k tv ler var.
duyduguma göre, normal görüntüyü hd veya full hd olan görüntüyü 4 k görüntü seviyesine getiren tv oldugunu duydum. galiba lg de varmis.
şuan böyle bir videolar yok galiba.bunun yanında 4D Tvlerinde olması lazım.almışken son teknoloji ürünü almak lazım.3-5 yılda bir tv değiştırılmez

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ama smarttv olarak neden pek phlıps tavsıye eden olmuyor?ılk defa burada sız tavsıye ettınız.genelde lg yada samsung.Bu LG tvlerde ne var böyle.herkes bunu tavsıye dıyor.daha düne kadar lg tv de pek adı duyulmuyordu.ama phılıps ve sony köklü firmalar
düşmenin etkısıyle mı panelı kırıldı.o kullanıdğınız tv nasıldı?

LG ekonomik olduğu için aldım. Ayrıca o dönemde (Philips'in androidli tvsi yok iken) en yaygın smarttv uygulamaları olan LG idi. 4 sene önce aldığım Philips 40PFL9704 'te smarttv (wifi üzerinden) mevcut idi, diğer tvlerde yoktu. Philips 40PFL9704 'ün görüntüsünü görenler hala hayran kalıyorlar. LG, Samsung bu kaliteyi son 1-2 yıldır birkaç modelinde yakaladılar.

LG'nin panel kullanıcı hatası nedeniyle yani aldığı darbeden dolayı kırıldı. Bu tamamen sizin beklentilerinize kalmış bana göre o zaman smarttv açısından gayet güzel 3D pasif gözlüklerle izleniyordu bu da bir süre sonra baş ağrısına neden oluyor. Philips'in alıdğım modelinde aktif gözlük mevcuttu bu sorunu yaşamadım, android olması da ayrı bir güzellik her uygulamayı yükleyerek klavyeli kumanda sayesinde rahatlıkla kullanabiliyorum.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
3D pasif gözlüklerle izleniyordu bu da bir süre sonra baş ağrısına neden oluyor. Philips'in alıdğım modelinde aktif gözlük mevcuttu bu sorunu yaşamadım, android olması da ayrı bir güzellik her uygulamayı yükleyerek klavyeli kumanda sayesinde rahatlıkla kullanabiliyorum.

ben hayatımda hiç 3D film izlemedim.bu alacağım tv sayesinde izlemeyi düşünuyorum.bu LG de 3D izlerken hala baş ağrısı yapıyor mu? birde 4k çözünürlüğün çıktığını sonradan farkettim.sizce bu gerekli birşey mi?4k tv lere baktım diğer diğerlerine oranla 500 tl fark var.yani 120 ekran LG tvler 2500 tl iken 127 ekran LG 4K tvler 3 bin tl civarında.sizce bu parayı vermey değer mi?philipsler LG YE göre bayağa pahalı gözüküyor
tvlerin dahili uydu alıcıları hakkında kimse pek yorum yapmadı.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356

arkadaşlar galiba sizler LG tv kullanıyorsunuz yada bu tv hakkında bayağa bilgi sahibisiniz.yalnız ben yorumlardan okudğum kadarıyla bu tv nin kanal geçiş hızları yavaş ve videoları oynatırken yetersiz bellek uyarısı veriyormuş,birde tv nin hdmı,usb girişleri arka taraftaymış.bende duvara monte etmeyı düşünuyorum.bu söylenenler sizce doğru mu?

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=30869]JBoND[/MENTION]

teknosada böyle bir tv ye rastladdım.tavsiye edermısınız? ayrıca yukarıda belirtiğim olumsuz özellikler phılıps de oluyor mu?

http://www.teknosa.com/urunler/1100...vb-t-uhd-3d-smart-led-lcd-tv#product-features

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
arkadaşlar galiba sizler LG tv kullanıyorsunuz yada bu tv hakkında bayağa bilgi sahibisiniz.yalnız ben yorumlardan okudğum kadarıyla bu tv nin kanal geçiş hızları yavaş ve videoları oynatırken yetersiz bellek uyarısı veriyormuş,birde tv nin hdmı,usb girişleri arka taraftaymış.bende duvara monte etmeyı düşünuyorum.bu söylenenler sizce doğru mu

kanal geçişleri yavaş evet onu söyleyeyim. video falan oynatmadım hiç o yüzden yetersiz bellek hakkında bilgim yok malesef. hdmi , usb arka tarafta resmini çektim biraz tozlu uzun zamandır silmedim :D

lz53YX.jpg

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
kanal geçişleri yavaş evet onu söyleyeyim. video falan oynatmadım hiç o yüzden yetersiz bellek hakkında bilgim yok malesef. hdmi , usb arka tarafta resmini çektim biraz tozlu uzun zamandır silmedim :D

lg 620LA serisi televizyonun uydu alıcısı HD fakat arayüzü ve özellikle kanal geçişleri berbat.. sanki televizyonu kapatıp bidaha açıyoruz:(

Acaba bütün LG serileri böyle mi?yani kanal geçişleri yavaş ve girişleri arka tarafta mı?bu durum benim pek hoşuma gitmedi.özelliklede kanalların geçiş hızlarının yavaş oluşu

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Acaba bütün LG serileri böyle mi?yani kanal geçişleri yavaş ve girişleri arka tarafta mı?bu durum benim pek hoşuma gitmedi.özelliklede kanalların geçiş hızlarının yavaş oluşu

valla bizim eski tüplü tv bile sanise'de kanal geçişi yapıyor, yeni nesil tv ler yavaş yapıyor. diğer lg modellerini bilmiyorum, tabi daha pahalı olanlar belki daha hızlı kanal geçişine sahip olabilir.

karizmamb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elimde BEKO B49 LB 8477 LED TV VAR, 2 gün önce hediye olarak geldi, evde ihtiyaç fazlası duruma düştü, özellikleri full, faturası var, kutusu hiç açılmadı kurulum yapılınca garantisi başlayacak, ilginizi çekerse araştırın bulduğunuz en ucuz fiyattan 200 tl aşağı verebilirim.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
elimde BEKO B49 LB 8477 LED TV VAR, 2 gün önce hediye olarak geldi, evde ihtiyaç fazlası duruma düştü, özellikleri full, faturası var, kutusu hiç açılmadı kurulum yapılınca garantisi başlayacak, ilginizi çekerse araştırın bulduğunuz en ucuz fiyattan 200 tl aşağı verebilirim.
teşekkürler ama ben beko marka tv almayı düşünmüyorum.LG yada phılıps almayı düşünüyorum