Skype'la İlgili Merak Edilenler

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Çok başarılı olmuş Mesela bu videoda Facebook hesabımın şifresini değiştiriştim entegrasyon bozulmuştu yeniden bağlanmayı ögrendim :)

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>skype beş para etmez bi proğram..
>>Msn e devam...

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
1.si ve en önemlisi hotmail (Yani outlook) hesabına msn deki gibi ulaşılamıyor...
2.si grafik arayüzü o kadar kötü ki, kişi eklemek işkence...
3.sü dekurulduktan sonra sürekli açılışda görev çubuğunda kalması... vb. nedenler...(Saysay bitmez..)
>>Zaten kullanıcıların da bi çoğununda kullandığını zannetmiyorum..(facebook varken...)

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
1.si ve en önemlisi hotmail (Yani outlook) hesabına msn deki gibi ulaşılamıyor...
3.sü dekurulduktan sonra sürekli açılışda görev çubuğunda kalması... vb. nedenler...(Saysay bitmez..)
>>Zaten kullanıcıların da bi çoğununda kullandığını zannetmiyorum..(facebook varken...)

Görev çubuğunda kalmasını istemiyorsan işaretlediğim yerdeki tiki kaldır..
ns96w.png

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Email butonu yok arkadaş emaillerime bakamıyorum unutuyorum buna bir çözüm bulunsun artık.

metinolmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Live Mail, işinizi görmeye devam eder. Paketi, kople kurmanıza gerek yok. sadece Live Mail'i kurmanız yeter. E-posta hesaplarınıza tek tıklama ile erişmenin keyfi bir başka oluyor. :thumbup1:

wlsetup-all sürüm:16.4.3505.0912 şeklinde araştırırsanız bulabilirsiniz.

2qa1uh4.jpg

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9

sen kullanmıyosun dıye kımse kullanmamak durumunda değil , Skybe bir tek mesajlaşmadanda ibaret değil

1- Toplu konferans konuşması ( 3 kişiden fazla kişiyle aynı anda konferans yapabilme - şirketlerde çok işe yarıyor )

2- görüntülü Kısa mesaj gönderme

3- sabit ve cepi arama

4- Daha fazla duygusal ifade desteği

say say bitmez bak facebooktan farkı bu skybeın elmayla armudu karıştırma msn-facebook desen anlarım ama skybe bambaşka bir platform

ayrıca outlook dediğine katılıyorum dahada gelişecektir font ve renk desteği falan filan

metinolmetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Skype' a ilk başlarda alışmak gerçekten zor geliyor ama alıştıktan sonra MSN, sizin gözünüze daha ilkel görünecektir.

Görüntü ve ses kalite ayarlarına diyecek yok, bağlantı hızınıza binahen en uygun görüntü ve ses kalitesiyle başlıyor. Skype'ın en hoşuma giden özelliklerinden biri de ekran paylaşma özelliği oldu, bir konu hakkında yardım almak veya etmek istiyorsanız başka bişey aramayın.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sen kullanmıyosun dıye kımse kullanmamak durumunda değil , Skybe bir tek mesajlaşmadanda ibaret değil

1- Toplu konferans konuşması ( 3 kişiden fazla kişiyle aynı anda konferans yapabilme - şirketlerde çok işe yarıyor )

2- görüntülü Kısa mesaj gönderme

3- sabit ve cepi arama

4- Daha fazla duygusal ifade desteği

say say bitmez bak facebooktan farkı bu skybeın elmayla armudu karıştırma msn-facebook desen anlarım ama skybe bambaşka bir platform

ayrıca outlook dediğine katılıyorum dahada gelişecektir font ve renk desteği falan filan

>>Öncelikle konuyu polimik konusu yapmak için elinizden geleni yapıyorsunuz...
>>Tabiki benim kullanıp kullanmamam başkasını bağlamaz..
>>Başkasının ve sizin kullanmanız veya kullanmamanızda beni bağlamaz.. Neticede herkezin kendi fikridir kurar yada kurmaz...
>>Gelelim toplu konferans olayına, Türkiyede 75 milyon nüfüsun kaçda kaçı şirket ki (orta-yada büyük ölçeklidir diye düşünüyorum) sırf konferans yapacam diye bu şirketlerin dışında kalan onca pc kullanıcısı skype yi kursun ve kullansın!!!
>>Sabit ve cebi aramalara değinmişsiniz bunun PARALI olduğunu bilmeyen yok zaten...(yani viber gibi uygulamalar varken skype yi neden kullanalım, buda oldukça mantıksız)
>>Daha fazla ifade seçeneğide eski msn sürümlerinde var ve hala kullanıldığına göre (ki başka yahoo msn gibi)
>>Skype yine söylüyorum beş para etmez....(Facebook ve live msn işimizi çok fazlasıyla görüyor...)
Not:Shiftdelete yönetiminede sesleniyorum ikide bir reklam yapmanız bir şeyi değiştirmiyor...Aynen win-8 in kullanım oranında olduğu gibi...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben hem WLM hemde Skype kullanıyorum ama WLM kişilerim artık WLM kullanmıyorlar kimileri skype kaymış skype tan hoşlanmayanlar Ebuddy online messenger servislerine kaymışlar dolayısıyla sadece benim WLM kulanmam önemini kaybediyor.. Yani bu mesajlaşma programlarında çoğunluk neyi kullanıyorsa sizde onu kullanmak zorunda kalıyorsunuz..

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Msn Kendini geliştiremedi herkesin favorisi bir anda çöp oldu yazık.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Skype'a "göç" edemiyoruz, çünkü Microsoft en meşhur hatalarından birini veriyor: "Bir şeyler ters gitti, tekrar deneyiniz". Ne ters gitti? Ne hatası oluştu?.. Belirsizlik. Binlerce kişi bu sorunu yaşıyoruz, Skype geliştirici forumunda paylaşıyor ve Skype geliştiricileri bu soruna bir çözüm arayacağına bu tür mesajları ve konuları silmeyi yeğliyor. Bu sorunu yaşayanlara sadece şunu önerebiliyor; "programı kaldırıp yeniden kurun, appdata içindeki şu dosyayı silip deneyin". Böyle programcılığı sanki dün öğrenmiş hevesli çocuklar gibi çözüm önerileri sunuyor ve bunlar bir işe yaramıyor. Çünkü gerçekte sorunun ne olduğunu yüksek dehalarırından ötürü kendileri de bilmiyorlar; çünkü yapmış oldukları program hata oluştuğu zaman hiçbir ipucu vermiyor. Hata oldu deyip sana hareket çekiyor, o kadar.

Konuyla ilgili olarak Skype forumuna mesaj göndermek için göbek çatlatıyorsun ve diyor ki; giriş yapamıyorsanız destek almak için tıklayın. Tıklıyorsunuz, onlarca sayfa dolaştırdıktan sonra en altta küçücük bir satırla şöyle bir yazı çıkıyor; "bir sonraki sayfada bize ulaşabileceksiniz". :D Vee, tam da seviniyorsunuz sorunu anlatabileceğim en azından derdimi söyleyebileceğim diye; tamam şimdi bize ulaşabilirsiniz diyor ve ekliyor; destek almak için giriş yapmalısınız. Aman Allah'ım! :D

Sorunun sizin bilgisayarınızda olma ihtimali üzerinde daha çok duruluyor fakat aynı saçma hatayı skype.com 'da oturum açmaya çalışırken de alıyorsunuz. O yüzden "giriş yapamıyorsanız destek alın, destek almak için giriş yapın" ikilemi arasında kalıyorsunuz. Daha sonra "peki madem vazgeçtim, yeni üyelik alayım" diyorsunuz, fakat Skype 13 Eylül'de doğanlardan hoşlanmyor; yine mükemmel bir hata mesajıyla karşılaşıyorsunuz ve "üzgünüm kayıt olmaya yetkiniz yok" gibi olağanüstü saçma sapan bir hata veriyor; tek açıklama doğum tarihinin kırmızıyla çizilmesi.. Bu kadar. Neyse başka hesaptan giriş yapayım diyorsunuz, skype.com 'da oturum aç deyince eski bilgilerinizi hatırlıyor, hani şu "bir şeyler ters gitti" dediği hesabın bilgileri; farklı bir hesapla oturum açmak istiyorum tuşuna tıklıyorsunuz, ana sayfaya yönlendiriyor, sonra oradan Microsoft hesabı seçeneğini seçiyorsunuz ve siz daha bri şey girmeden yine eski bilgileri hatırlıyor. :) Çıkış yap tuşu yok; önce live.com 'a gidiyorsunuz, açamadığınız oturumu kapatıyorsunuz, sonra skype.com 'a geri dönüyorsunuz ve tekrar oturum açmak için cedel ediyorsunuz..

Microsoft gerçekten de yazılımcı mantığından bir zerre dahi almamış.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Msn nin güzelliğini kımse inkar etmıyor , msn bir devrin sonu Dur , ama facebook Bitirdi Msn ' i , Mecburen kapanmak zorundaydı , 300 kişi Ekli oldugunu biliyorum listemde Son zamanlarda 20 kişiyi online bulamaz oldum , ha diceksiniz ki Şimdi bulabiliyormusun 30-40 kişi var :D

queensyche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tekrar msn i kullanabilir miyiz? yoksa tamamen pasif durumda mı?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
MSN Reviver ile eski Messenger programının orijinalini kullanmaya devam edebilirsiniz.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Eski msn i kullansanız bile şöyle bi sıkıntı var.. Artık senkronize olmuyor yani mesela bi kişi eklediniz diyelim o kişi skype ile senkronize olmuyor. Veya eklediğiniz kişiye davet gitmiyor bunun gibi bi çok sorunlar oluşuyor..

En iyisi sadece skype kullanmak.. Msn ide online messenger servisleriyle kullanmak.. Ebuddy gibi.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
[MENTION=48671]muratflash[/MENTION]'ın ilgi alanı olduğu için bu tavsiyeleri gözönünde bulundurun. :p

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Geçen gün nasıl da verdim ama ağzının payını? :p

:D