Skandallar Kraliçesi Pelin şaşırttı

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
159339.jpg

Tarihin Arka Odası'ın Pelin'i yeni bir skandala daha imza attı. İşte Batu'nun şaşırtan sözleri

Tarihin Arka Odası'nın, skandallar kraliçesi yine şaşırtmadı. Ekranda, Müslüman mahallesinde salyongoz toptancılığına soyunan Batu bu kez domuz eti açılımı yaptı hattta Kur'an-ı Kerim yer alan bazı emirlerin değişebileceğini bile iddia etti. İşte Batu'un skandal sözleri;
İslam dinindeki emir ve yasakların konuşulduğu 'Tarihin Arka Odası' programında, Pelin Batu yine çok tartışılacak sözler sarfetti.
Kur'an-ı Kerim'de yer alan bazı emirlerin zamanla değişebileceğini dile getiren Batu, bakın neler söyledi:

"Pratik anlamda değişik dinler yazılan bazı kurallar, günümüze uygulandığı zaman çoğu zaman pratik olmayabiliyor. Mesala domuz eti olayı. Domuz eti yenilmesi önemli ya da önemsiz değildir. Benim umrumda değil. İsteyen yer, isteyen yemez. Sonuç itibariyle neden yazılmış, belli ki o zamanlar bu hayvan hijyenik değildi. Ama günümüz şartlarında bu hayvan gayet güzel, gayet temiz bir şekilde yapılabiliyor"

AFYONCU TEPKİ GÖSTERDİ
Batu'nun bu sözlerine sert tepki gösteren Erhan Afyoncu, Kur'an-ı Kerim'de yer alan emirlerle ilgili olarak 'Kesin emirlerde hiçbir değişme olmaz. Sen domuzu altına da bulasan domuz eti yasak. Yüzlerece yıldır o kadar alim gelmiş geçmiş hiç birisi anlamamış ama bugün bazı ilahiyatçılar üç kuruşluk Arapçalarıyla kalkıp biz çözdük diyorlar. Ben buna fıttırıyorum.' diyerek tepkisini gösterdi.

[VIDEO]http://www.dailymotion.com/video/xem1ii_gazetecyler-com_news[/VIDEO]

internethaber.com

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Böyle konuştukça sana dahada hasta oluyorum Pelinnn:devil::w00t:

firefox4ever

Profesör
Reaksiyon puanı
41
''Tarihin Arka Odası'ın Pelin'i yeni bir skandala daha imza attı''

Haber kaynağı bayağı taraflı yaklaşmış.Doğru ya da yanlış görüşlerini açıklamış.Bunun neresi skandal?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
pelini önceden severdim salaklığın dozunu arttırdı :mrgreen: ve tipsiz bi herifle yakalandığından beri sevmiyorum

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67

Haber kaynağı bayağı taraflı yaklaşmış.Doğru ya da yanlış görüşlerini açıklamış.Bunun neresi skandal?

Adam haklı beyler. İstediğniz gibi yaklaşıyosnuz duruma. Çoğunuz videoyu bile izlemiyosunuz. Pelin Batu mu ? Kesin haksızdır deyip geçiyosunuz

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33

çıksın müslüman değilim desin hak verelim. ama yok müslümanım diyorsa skandaldır bu olay.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
aptal bu kadın ya hani bazı tipler vardır çok şey bildiğini sanar ama aslında hiç birşeyden haberi yoktur ahanda bu kadında böyle :D

firefox şayet Kur'an'daki hükümlerin zamanla değişebileceği gibi saçma salak bir söz ortaya atılması şahsen bir müslüman olarak benim için skandaldır. Zaten şu zamanda millet abuk sabuk eğitim alıyor bi de bunlarla meşgul etmemek lazım insanları ;)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
aptal bu kadın ya hani bazı tipler vardır çok şey bildiğini sanar ama aslında hiç birşeyden haberi yoktur ahanda bu kadında böyle :D

firefox şayet Kur'an'daki hükümlerin zamanla değişebileceği gibi saçma salak bir söz ortaya atılması şahsen bir müslüman olarak benim için skandaldır. Zaten şu zamanda millet abuk sabuk eğitim alıyor bi de bunlarla meşgul etmemek lazım insanları ;)

al bendende o kadar .Bu pelin güzel ama bir okadarda grzkl...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Beyin bedava pelin.:D

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bunları söylemek için birilerinden yüklüce paramı alıyor anlamıyorum ki? Yuh yani. Kur'an sadece VI.yy'a hitap etmez, kendisi ve kendisinden sonra kıyamet kopuncaya kadar ki tüm gelecek zamanlara hitap eder. Evrenin zekasının yanında yok varsayabileceğimiz zekada bazı palyaçolar çıkıpta yorum yapınca böyle oluyor.

KOLORTA_RANGER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
skandal falan alakası yok abartmayın. kadın ne demek istediğini gayet güzel açıklamış çıkarılabilinecek bir sonuç var oda şudur demek ki yasaklanma sebebi sadece temiz olmaması değil.

Erngnctrk

Asistan
Reaksiyon puanı
8
tövbe tövbe buna sabah akşam gece günde 3 öğün dayak atacaksın.akıllanmaz ise asacaksın.
kur'an ı sorgulayacaksın tövbe tövbe bu ne biçim zekadır yok bunda kesin beyin yok.
yanındaki adam çok doğru söylüyor.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32

Orada binlerce insana hitab ediyor. Ve belkide ona inanan onu seven insanları yanlış yönlendirecek. Kendi ister yesin ister yemesin, o onu bağlar. Ama orada televizyonculuk yapıyorsun kalkıpta vaaz veremezsin. Kur'an Allah'ın sözlerini içerir. Bugünün şartlarına özel değiştiremezsin.
Bilmem anlatabildim mi?

firefox4ever

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Orada binlerce insana hitab ediyor. Ve belkide ona inanan onu seven insanları yanlış yönlendirecek. Kendi ister yesin ister yemesin, o onu bağlar. Ama orada televizyonculuk yapıyorsun kalkıpta vaaz veremezsin. Kur'an Allah'ın sözlerini içerir. Bugünün şartlarına özel değiştiremezsin.
Bilmem anlatabildim mi?
Düşüncelerinği açıklamış orda.Değişip değişmemesinden bahsetmiyorum ben konuyu saptırma.Benim bahsettiğim şey düşüncesini açıklamasının skandal olarak nitelendirilmesi.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bazı arkadaşlarımız “düşünce açıklamanın neresi skandal?” diye sormuş. Aslında bakarsanız büyük skandallar zaten düşünceler açıklanırken vuku bulur.

Örneğin ben çıkıp Atatürk hakkında ileri geri konuşsam ve onun değişemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez hükümlerinin çağa uymadığını, değişmesi gerektiğini, artık atıl bu konumda olduğunu söylersem bu Kemalistler açısından tam bir skandal olarak kabul görür.

Ya da bu ülke, bu ülkenin bayrağınının değişmesi gerektiğini söylersem kaçınız bunu fikir özgürlüğü altında anlayışla karşılar? Demem ki hayatta bazı sözler vardır skandal niteliği taşıyabiliyor. Atalarımız ne demiş ”söz ola kestire başı, söz ola kestire savaşı”