Sizin Favori MC'niz Kim?

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Evet değerli forum üyeleri, rap müzik dinliyorsanız hangi mc leri dinliyorsunuz. Favorileriniz kim ve neden :)
Ben bu aralar joker, rota takılıyorum :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bizde MC Murad isimli biri türemiş. Bence bayağı bayağı kaliteli iş çıkarmış:)

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
ohoooo yaz yaz bitmez ama kısaca değineyim. En iyiler kişiye göre değişir. Bana göre Türkçe Rapte birçok iyi MC var. Ama Alper Ağa'nın yeri bende tartışılmaz. Rapor 2'den Maho-B tarzıyla farklı. Alaturka Mavzer'de CivCiv vardı çok iyi olabilirdi, sanırım hayat şartlarından kaynaklı çok büyük yetenek kayboldu gitti. Mode XL,Yener, ayrıca Sirhot'ın eski zamanları ve Silahsız Kuvvet (sago) çok iyiydi. Ama en iyi rap vokal bana göre Cabbar kalın ses tonu ve flowu vokal bazında en iyi olarak göze çarpıyor. En yetenekli Ramiz, herifin 10 parmağında 11 marifet var neredeyse ve her işte belli bir düzeyde başarılı. Bu piyasa M.T gibi bir adamı yedi. Defkhan vokali mest eder. Fuat'ı hiç sevmesemde herif 10 numara müzik yapıyor. Ceza'yı anlatmıyorum bile. Saian ve Knock Out, değeri çok bilinmeyen adamlar. Son dönemde belki aşırı fazla takip edemesemde Allame bayrağı ele alacak gibi duruyor, bayan Mc olarak ise Derya diye hanım kardeşim var gerçekten yetenek var hissediyorum ama fazla ön planda değil. Pi başarılı ama daha oturaklı olmalı, Ayben'in son albümünden tek şarkı dinledim şu ana kadar ve artık olgunlaşmış dedirtti bana. Sagopa BP Göz Yaşları albümünde beni benden aldı ama sonra çıkan tüm albümünde sanki aynı şarkıya farklı sözle aynı yorum getirmiş gibi beni baydı. Daha ismini sayamadığım onlarca MC var ama şu son dönemde birçok MC çıktı, keşke çıkmasaydı ve sadece dinleseydi çok daha iyi katkı verirdi. Yinede gerçekten başarılı adamlar var. Yazıyı Çok ama çok kısa tutmaya çalıştım. :)

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
Eminem / Marshall Mathers

Son düzenleyen moderatör:

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Rapin de kendi alt türleri falan var. Orasına pek hakim değilim ancak ben Killa dinliyorum hep.

Son mesajlar