Soru Sizce yeni yılda asgari ücret kaç olacak? Tahminleri alalım

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Tarım mı? Tarım ile hangi ülke gelişmiş örnek verebilir misin?
Hollanda Danimarka ülkeleri geliyor aklıma
Bu arada TR gelişmekte olan bir ülke Nijerya gibi geri kalmış bir ülke değiliz ki

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hollanda Danimarka ülkeleri geliyor aklıma

Bilmiyorsunuz yazmayın hiç yoktan.

Hollanda ve Danimarka Tarım ile mi gelişti sanıyorsunuz harbi harbi ?

1668438682566.png

Danimarkanın Gayri Safi Yurt içi Hasılada tarımın payi sadece 1.6 gerisini sen hesap et... Hollanda için bu oradanda hadi 4-5 olsun.

Not: Bu tarz ülkeler Hollanda Portekiz Danimarka İspanya İngiltere vb hepsi coğrafi keşimler ve genelde sömürgecilik ile zengin olmuştur. Kısmende kendi yer altı ve yer üstü kaynakları vardır. Afrikadan tut Hindistana kadar Güney Amerikadan tut irili ufaklu adalara hepsini bu ülkeler sömürmüştür uzunca bir süre.
Danimarka dediğin ülke bizim Trakya bölgesi kadar anca var yada yok. Ama adamların Türkiye'nin 2-3 katı büyüklüğünde Grörland adası var gerisini sen hesap et :)

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bilmiyorsunuz yazmayın hiç yoktan.

Hollanda ve Danimarka Tarım ile mi gelişti sanıyorsunuz harbi harbi ?

Ekli dosyayı görüntüle 175195

Adamlarım Gayri Safi Yurt içi Hasılada tarımın payi sadece 1.6 gerisini sen hesap et...

Not: Bu tarz ülkeler Hollanda Portekiz Danimarka İspanya İngiltere vb hepsi coğrafi keşimler ve genelde sömürgecilik ile zengin olmuştur. Kısmende kendi yer altı ve yer üstü kaynakları vardır. Afrikadan tut Hindistana kadar Güney Amerikadan tut irili ufaklu adalara hepsini bu ülkeler sömürmüştür uzunca bir süre.
Danimarka dediğin ülke bizim Trakya bölgesi kadar anca var yada yok. Ama adamların Türkiye'nin 2-3 katı büyüklüğünde Grörland adası var gerisini sen hesap et :)
Bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum. Ben Hollanda ve Danimarka'yı tarım ile ön plana çıkan ülkeler sanıyordum. İngiltere ve Amerika sömürge ülkeleri bunu biliyorum.