Sizce xperia z de enbüyük eksiklik nedir?

SİZCE XPERİA Z DE ENBÜYÜK EKSİKLİK NEDİR?

• Kullanılan toplam oy
    31
  • Anket kapatılmış .

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8

sizce xperia z de en büyük sıkıntı eksiklik nedir ?
1-pil yetersiz
2-ekran çözünürlüğü yetersiz
3-işlemci yetersiz
4-yazılım güncelleme veya teknik destek yetersiz
5-dahili veya harici bellek yetersiz

syktv

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çözünürlük değil de ekran türü yetersiz(TFT)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=316940]kadir ion[/MENTION] Pil yetersiz 2330 yeterli bulmuyorum s4 ün 2600 ı bile zar zor 1 günü tamamlıyor , Yazılım güncelleme desteği htc ile birlikte en geride olan cihazlar hep söz verıyor ama havada kalıyor Xperia s 'e de binbir türlü gelmedi üvey evlat muamelesi yapıldı

İşlemci genel olarak yeterli , diğer s4 ve htc one ın arkasında gerie kalsada genel olarak iyi sayılır

just-ice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
htc one daki gibi bir ultrapixel kamera, hatta htc one disinda bütün telefonlar icin gecerli bu eksiklik. htc one ise cözünürlügü biraz daha yükseltebilse müthis olacak.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
değerli kardeşim 30 gündür xperia z kullanıyorum %100 şarj ile 11 saat wifi 4 saat 3g kullanımı sunuyor stamına modu ile %30 daha dayanım artıyor yani 17 saati görüyor
2-yazılım güncelleme yetersiz haklısın birde ekran 441 ppı yeterli
3- işlemci nasıl s4 vehtc oneın nasıl gerisinde kalmış onu anlamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Home tuşu geri tuşu ve diğer tuşun ekranda olması diğer xperia serilerinden farklı olarak çok kötü olmuş o

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
değerli kardeşim farklı ve stabil çalışan tuşlar aslında z kullandın mı hiç?

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
O tuşların ekranda olmasını bende sevmiyorum ama bir süre sonra alışıyor insan :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
a9u9evu5.jpg

Söylemeye gerek yok sanırım.

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ses konusunda uzman olan sony nin telefonlarda bu kadar acemi davranmasını anlayamıyorum

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
keşke stamina modu olmadan pili uzun gitse ama olsun ben böylede seviyorum sonuçta bir günü çıkarıyor.

Ferdi Akyüz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden bu kadar renk farkı var anlamadım ? video incelemelerde ilk gördüğümde z'nin parlaklık düşük zannetmiştim

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Snapdragon S4 pro Full Hd ekranda zorlanıyor.Bir de o ekrandaki tuşlar.Mesela Xperia SP gayet kararlı cünkü HD ekrana Snapdragon S4 pro yetiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

neden bu kadar renk farkı var anlamadım ? video incelemelerde ilk gördüğümde z'nin parlaklık düşük zannetmiştim
Samsung Amoled ekranı tercih ediyor renkler daha canlı ve gözalıcı.
Sony her telefonda TFT ekrandan vazgeçmedi bi türlü o nedenle TFT ekran IPS ve Amoledin yanında bir hiç gibi kalıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acaba hangisi gerçek renge daha yakın samsungu almamamın en büyük nedeni amoled ekranıdır.

ouzdoan68

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yeni telefonların hepsinde pil az gidiyor zaten , bu telefona 2330 ideal ,
ama ekranı kötü bence , çözünürlüğü full hd olsada kendini zorluyor .
İşlemcisi iyi , ekranı kaliteli olabilirmiş

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
katılıyorum S4 pro full hd ye yeterli değil uzun vadede Snapdragon 600-800 olabilirdi daha kararlı çalışabilirdi ama yinede iyi

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
En büyük eksisi adının sony olması, en büyük artısı sony olmasıydı ama artık sony güven vermiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pil en az 2 gün gidiyor 24 saat skype acık mail senkron anlık (3 adet) 15 nisandan beri kullanıyorum hic sorun yasamadım

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ne söylemeye gerek yok ?

ne söylemeye çalışıyorsun? anlamadım ki mendocino

441 ppi ekran çözünürlüğü gayet yeterli kardeş SONY XPERİA Z BU 3310 DEĞİL ppatientia

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
ne söylemeye gerek yok ?

Arkadaş benim gibi gerçekleri söylüyor.

Ekran kalitesizliği
İşlemci güçsüzlüğü
Hoparlör yetersizliği

gibi sorunlar olunca Sony nin eski kalitesi kalmadı. Eskiden Nova serisi işlemciler üretip cihazlarına koyuyordu fakat o da yok.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bence işlemci hayatımda bu kadar ısınan telefon görmedim
ama hopörlörüde çok kısık

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bence işlemci hayatımda bu kadar ısınan telefon görmedim
ama hopörlörüde çok kısık
hoparlör sesi yeterli değil ama aşırı ısınıyor diyorsun da ben note 2 de kullandım o da ısınıyordu yani iyi değil mi demek

memogoren sadece 3. söylediğin doğru diğerlerine biraz daha çalış ben 5 yıl sony ve samsung yetkili servislerimde çalıştım

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
hoparlör sesi yeterli değil ama aşırı ısınıyor diyorsun da ben note 2 de kullandım o da ısınıyordu yani iyi değil mi demek

memogoren sadece 3. söylediğin doğru diğerlerine biraz daha çalış ben 5 yıl sony ve samsung yetkili servislerimde çalıştım

Ben de 12 yaşımdan beri dogubankta telefon satıyorum. Herkesin bildiği eksiler bunlar. Xperia nın ekranı kalitesiz buna itiraz eden bir tek sen varsın, işlemci de diğer cihazlardan çok daha düşük.

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xperia z 40 gündür kullanıyorum bir sorun bir eksik göremedim,kullanmadan asıp kesen arkadaşlar lütfen herşeyin en iyisini sizler biliyorsunuz ya gidin htc one veya s4 alın..

Bu konuyu kim ne alaka açıyor anlamıyorum,eksiği varsa almayın arkadaş bu kadar söze vardı neeee çektin be xperia z neeee çektin?..

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ne söylemeye gerek yok ?

441 ppi ekran çözünürlüğü gayet yeterli kardeş SONY XPERİA Z BU 3310 DEĞİL ppatientia
Yaşınızı bilmeksizin hürmeten üslubuma dikkat ediyorsam lütfen siz de dikkat edin. Anlamadıysanız bu sizin sorununuz ben ekran çözünürlüğüne bir şey demedim Full Hd ekranda Snap S4 pro zorlanıyor dedim.İşlemciyi kast ettim. İyi ki okumanız var.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ben de 12 yaşımdan beri dogubankta telefon satıyorum. Herkesin bildiği eksiler bunlar. Xperia nın ekranı kalitesiz buna itiraz eden bir tek sen varsın, işlemci de diğer cihazlardan çok daha düşük.
ekran nasılyetersiz madem ki 12 yaşından buyana telefon satıyorsun teknikbi açıklama yapabilirmisin ?

walery35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
jak girişleri kırılırsa eğer cok iğrenç bi görüntüsü olur telefonun.teli şarja taktıgınız anda o yuvayı muhafaza eden kücük parcanın kırıldıgını düsünün bi.telden anında soğursunuz.inanmayan denesin :)

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
patientia size karşı yanlış bir cümle kullanmadım ama özür dilerim konuyu biraz daha açalım full hd film izleren mi video kaydederken mi sıkıntı yaşıyorsunuz donma aniden kapanma görüntü kalitesin de düşüş mü yaşadınız SONY yetkili servisinde uzun süre çalıştım işlemci şuan için yeterli seviyede ancak togari kod adlı yeni çıkacak sony modeli nin işlemcisi daha güçlü olacak xperia z işlemci açısından zayıf dersen önerim togari yi bekle derim