Sizce piyasanın en iyi telefonu hangisi?

ANKET

• İphone 5s

Kullanılan: 58 24.0%
  • Samsung Galaxy Note 3

Kullanılan: 62 25.6%
  • HTC one

Kullanılan: 28 11.6%
  • Sony Xperia z1

Kullanılan: 40 16.5%
  • LG G2

Kullanılan: 54 22.3%

• Kullanılan toplam oy
    242

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Z1'i bu kadar yüceltmeyin. G2'den kasa dışında bir artısı yok. Ancak o sağlam kasayı da yapıcam diye telefonun tasarımını berbat etmişler. En azından bana göre. Yalnız şöyle ki telefon şık duruyor ancak büyük, ağır ve çerçeve ekran oranı kötü. Bu zevk meselesidir elbette. Ayrıca ekran katmanları da görüntüyü kötüleştiriyor. Ekrandaki boşluklar da cabası. Yani sağlam yapacağım diye bir çok şeyden taviz vermişler.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
sonynin güncelleme sicili pek içaçıcı değil.

bana göre 5s ve note 3 en iyileri bunların ardından z1 gelir ama z1in handikapları var alınmaz

f/p olarak lg g2
Xperia Z ye yakın zamanlarda lg optimus g yi çıkardı 4.1 de duruyor aynı xperia z şimdiye kadar 13 güncelleme aldı Kasımın ortasında da 4.3 alacak . Sonynin sicili var diyebiliyorsan eğer sen LG nin hiçe yakın güncelleme vereceğinin farkında olmalısın . O ürün boşuna 1500 değil :) kopya arayüz kopya tasarım . dayanıklılığı düşük malzeme kalitesi kötü . bir 4.3 verip geçicek o cihazın daha suratına bakmayacak bile :)) .

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Geldi yine. :) babasının şirketi LG ordan biliyor. :)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Z1'i bu kadar yüceltmeyin. G2'den kasa dışında bir artısı yok. Ancak o sağlam kasayı da yapıcam diye telefonun tasarımını berbat etmişler. En azından bana göre. Yalnız şöyle ki telefon şık duruyor ancak büyük, ağır ve çerçeve ekran oranı kötü. Bu zevk meselesidir elbette. Ayrıca ekran katmanları da görüntüyü kötüleştiriyor. Ekrandaki boşluklar da cabası. Yani sağlam yapacağım diye bir çok şeyden taviz vermişler.
Hıhı kasa dışında hiç artısı yok değil mi ? :)) Z1 şimdiye kadar 3 tane güncelleme aldı . Kamerası , ses kalitesi , dayanıklılığı , servisi , aksesuar bulunabilirlik şansı ve daha birçok özelliği ile g2 den önde . Tasarım desen en premium gözüken telefon . LG su geçirmez telefon yapsa öve öve bitiremezsiniz başkası yapınca gereksiz bir özellikmiş gibi gösteriyorsunuz. Hoş sizin gibiler hangisi ucuzsa onun fanboyu oluyorlarda :)))

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Z1'in,G2'den kasa dışında bir artısı yok demişsin.Bu bir kere yanlış,açıklayayım istersen:
Z1'in,G2'den kasa dışında artıları:Yazılım desteği,kamera,genişletilebilir kapasite...
Diğer yazdıklarının bazılarında haklı olabilirsin.Ama,başta dediklerin kesinlikle yanlış.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Z1 güncellemeyi niye aldı? Vga kameralar gibi berbat çektiği için aldı. :) sürekli bugları giderdikleri için alıyor. Sony'nin sorunları bitmiyor ki güncellemesi bitsin. Zaten o güncellemeleri vermese kimse Sony'nin yüzüne bakmaz. :)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Geldi yine. :) babasının şirketi LG ordan biliyor. :)
Babasının şirketi ıvır zıvır laf dolandırmayla olmaz bu işler Xperia Z ile Optimus G yakın zamanlarda çıktı birisi 12 güncelleme aldı ve almaya devam ediyor kasım ortasında 4.3 e geçicek diğeri hala 4.1 de süründürüyor bana gerçeklerle gel zira kendini avutmaktan öteye geçemiyorsun bu şekilde :)))

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Birisi şu arkadaşa güncellemenin neye yaradığını anlatsın. :)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Z1 güncellemeyi niye aldı? Vga kameralar gibi berbat çektiği için aldı. :) sürekli bugları giderdikleri için alıyor. Sony'nin sorunları bitmiyor ki güncellemesi bitsin. Zaten o güncellemeleri vermese kimse Sony'nin yüzüne bakmaz. :)
Güncelleme zaten sadece bozuk telefonlara geliyor . Note 3 te çok bozuk telefon zaten o yüzden gelmiştir onada eminim :)) . Aaa Note 3 demişken pardon Lgnin taklit ettiği şirketti değil mi Samsung . Nedense güncelleme konusunda pek taklit edememişe benziyor . Samsungun plastiğine özenceğine azıcık olumlu yönlerine özenseymiş keşke :))
VGA kameraymış daha fazla konuşupta kendini rezil etme =)) G lens + BIONZ Görüntü işlemcisi + Exmor Rs görüntü sensörü .
Hangi telefonun kamerasında işlemci kullanılıyor azıcık sallayacaksanda gerçekçi ol. Sony kalitedir ayrıca 65 yıllık şirket dünkü samsung özentisi değil :))

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Z1'in,G2'den kasa dışında bir artısı yok demişsin.Bu bir kere yanlış,açıklayayım istersen:
Z1'in,G2'den kasa dışında artıları:Yazılım desteği,kamera,genişletilebilir kapasite...
Diğer yazdıklarının bazılarında haklı olabilirsin.Ama,başta dediklerin kesinlikle yanlış.

Yazılım desteği de, kamera üstünlüğü de çok tartışılır. Kaldıki güncelleme verdiler de kamerası bir şeye benzedi. Genişletilebilir hafıza konusunda haklısın, o bir artıdır.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Birisi şu arkadaşa güncellemenin neye yaradığını anlatsın. :)

Haksız değil. Daha önce çıkmış One ve S4 4.3 aldı, nerede G2? Göremiyoruz. Getirse bile yine geç getirecek. Güncelleme gelince Kamerada gece çekimlerinde buğulu ve ağır çeken o "şahane" kamerası düzelir umarım.

Bu arada bildiğim kadarıyla güncelleme; Her firma tarafından google dan kaynak kodları alınıp, firmalarca fixleme, yeni özellikler katmma, sürüm yükseltme gibi alanlarda bu kodlar kullanılır.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Kamera artı değil mi z1 in ? Rica ediyorum . Lg bile kamerayı sonyden alırken yapmayın Allah aşkına .

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yazılım desteği de, kamera üstünlüğü de çok tartışılır. Kaldıki güncelleme verdiler de kamerası bir şeye benzedi. Genişletilebilir hafıza konusunda haklısın, o bir artıdır.

Sony,yazılım desteği konusunda Lg'den daha iyi.Kamera konusunda ise Z1,çok daha iyi G2'den.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sony,yazılım desteği konusunda Lg'den daha iyi.Kamera konusunda ise Z1,çok daha iyi G2'den.
O kamera güncelleme ile 4k çekebilcek hale gelebilcek düzeyde donanıma sahip düşünseniz sadece kameranın bile işlemcisi var . Ama arkadaşa anlatamıyoruz G lensi + BIONZ u + Exmor RS i .
Heralde Lgnin lens ve sensörlerini Sonyden aldığını söylesek kalp krizi falan geçirecek :)) Bu kadar hazımsızlık olmaz

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Mesela Z1'den bir güncelleme örneği. Ya ben derdimi anlatamıyorum ya da anlatamıyorum. Anlaşamadığımız kesin.

ugavynu8.jpg
sa4abeba.jpg
8e8a4ude.jpg

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Mesela Z1'den bir güncelleme örneği. Ya ben derdimi anlatamıyorum ya da anlatamıyorum. Anlaşamadığımız kesin.

ugavynu8.jpg
sa4abeba.jpg
8e8a4ude.jpg
Xperia Z ile Xperia Z1 in karşılaştırması güncelleme almamış hali ile yapılmış ve karşılaştırılmış görüntüler hangi siteden aldığınıda biliyorumda neyse.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
O kamera güncelleme ile 4k çekebilcek hale gelebilcek düzeyde donanıma sahip düşünseniz sadece kameranın bile işlemcisi var . Ama arkadaşa anlatamıyoruz G lensi + BIONZ u + Exmor RS i .
Heralde Lgnin lens ve sensörlerini Sonyden aldığını söylesek kalp krizi falan geçirecek :)) Bu kadar hazımsızlık olmaz

Kardeş sen git telefonunla oyna hadi.

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Olabilir.Ama,ona da hak vermek lazım.Yalnız,sende biraz daha eleştiriye ve doğru bilgilere açık ol Bloother .

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Yav he he. Övüp, bitirenediğin LG G2 plastiğini görücem ben 1-2 ay sonra. Android 4.4 çıkacak LG daha kararlılık güncellemesi bile vermedi. Zaten o telefonun ucuz olmasının başlı nedenide bu. Şunu bilki SONY, LG'den hava da karada üstündür. :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
2 SİNİNDE görünütüsünü beğenmedim ne yalan söyleyim bence 2000tl lik telefonlara çok daha iyi kamera koymalarını beklıyorum , bunuda bir tek nokıa adam akıllı yapıyor ,

Tabiki gündüz çekimide önemli ama günümüz telefonlarının sorunu gündüz değil , GECE Çekimleri , kaldıki gündüzde 4/4 lük çektikleri söylenemez , Optık zoom şart artık , Dijital zoom saçmalıgından kurtulmamız lazım biran önce

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260

ugavynu8.jpg
sa4abeba.jpg
8e8a4ude.jpg
Güncelleme sadece fix için veriliyorsa o zaman firmalar hatasız bir gb sürümü(2.3) entegre etsin cihazlara hiç gerek kalmasın güncelleme sıkıntısına ? Güncellemeyi böyle görmek yanlış .

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yav he he. Övüp, bitirenediğin LG G2 plastiğini görücem ben 1-2 ay sonra. Android 4.4 çıkacak LG daha kararlılık güncellemesi bile vermedi. Zaten o telefonun ucuz olmasının başlı nedenide bu. Şunu bilki SONY, LG'den hava da karada üstündür. :)

O kadar abartmayalım hocam.Ekran ve performansta G2 daha iyi.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Android güncellemeleride dahil arkadaşa göre sadece bozuk cihaza geliyormuş . Optimus G 4.1 de hala Xperia Z 12 tane aldı hala almaya devam ediyo kasım ortasında 4.3 alacakmış bu hala konşuyor :D
HTC ONE ,S4 de zaten hep bozuk olduğun Android 4.3 aldı :D komik bu Bloother ya :D

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben eleştiriye açığım çamur atanlara açık değilim . G2 nin Z1 denTek farkı dayanıklılık dersen sana gülerler kusura bakma :))

Orası ayrı.Ama,arkadaş biraz cahil anladığım kadarıyla bu konularda.Bize de doğruları öğretmek düşer.
(Yanlış anlama:Sen öğretmiyorsun falan demiyorum.)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
O kadar abartmayalım hocam.Ekran ve performansta G2 daha iyi.
Ekrana birşey diyemem fakat ikisininde performansları aynı zira aynı grafik birimi ve işlemciden güç alıyorlar. Ekranada şunu söyleyebilirim. Evet TFT kullanılması yanlış fakat su geçirmez cihazlarda genelde TFT kullanılır ve TFT kullanılmasına rağmen o ekranı Sony adam etti yani :D
Triliminos ile en çok ve en gerçekçi renk veren Z1 ve Z Ultranın ekranları . X-reality i zaten insanlığı bir çoğu Sony Tvlerden biliyordu muhteşem keskinlik sunan bir teknoloji. Yani TFT yi 37ekran Tv İps i de LED ekran gibi düşünmeyelim . G2 nin ekranı sadece daha parlak ve görüş açısı daha fazla bunun dışında diğer + lar ekran konusunda Z1 de.
u4jtj.jpg

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
''bence'' piyasanın en iyisi şu an ne kullanıyorsanız odur... cümlenin başında olduğu gibi göreceli bakıldığından dolayı bu sorunun cevabını bulmak çok zordur ayrıca böyle bir soru sorup alışveriş bile yapılamaz...