Sizce okulların açılması doğru karar mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Ben şahsen isterdim ama 1.dalga bile bitmemişken okulların açılması aptalca bir karar ve vaka sayısı hızla artarken kesinlikle açılmamalı yüzüne doğru öksürüp EhEhE şAkA diyecek insanlar tanıyorum bu bile yeterli bir sebep

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
kimse takmıyor covid'i artık okullar açılmasa da takmıyorlar açılsa da

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Böyleleri var fakat, bütün gençler dışarıda maskesiz iç içe avmlerde sokaklarda parklarda gezerken, bırakın açılsın.

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Vaka sayıları her geçen gün artıyor. Vaka sayıları böyle artmaya devam ederken okullar açılırsa ülke içerisinde insan trafiği artacak ve virüs daha fazla kişiye bulaşacaktır.

Üniversite öğrencileri bu konuyla alakalı en önemli etkenlerden biri

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Vaka sayıları her geçen gün artıyor. Vaka sayıları böyle artmaya devam ederken okullar açılırsa ülke içerisinde insan trafiği artacak ve virüs daha fazla kişiye bulaşacaktır.

Üniversite öğrencileri bu konuyla alakalı en önemli etkenlerden biri
Mesela ben taşıyıcıyım hastalıgı kaptım babama bulaştırdım sonra babam işçilerine bulaştırdı onlarda otobüste birine bulaştırdı bu zincir böyle gider sonu gelmez bu yüzden açılmasını istemiyorum

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Ben şahsen isterdim ama 1.dalga bile bitmemişken okulların açılması aptalca bir karar ve vaka sayısı hızla artarken kesinlikle açılmamalı yüzüne doğru öksürüp EhEhE şAkA diyecek insanlar tanıyorum bu bile yeterli bir sebep
Bence açılmamalı çok büyük bir vaka patlaması olur.Çünkü anne babada virüs varsa zaten %1000 çocuğada bulaşır.Çocukta arkadaşına ordan ona öyle öyle tüm okul virüsü kapar.Eğer açılacaksa Ilkokullar kesinlikle açılmamalı belki 7.Sınıflar ve diğer sınıflar açılabilir.