Sizce Monitörü İade Etmeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Herkese iyi forumlar.

Dell S2721HGF monitörümün sol kısmından kapak tam oturmamış gibi ses alıyorum. Kibarca bastırdım ancak yerine oturmuyor, zorlasam da problem yaşarım diye çok bastırmıyorum. Monitörü Vatan Bilgisayar mağazasından ölü piksel testi yaparak almıştım. (Daha önce aldığım üç monitörde ölü piksel sorunu yaşadım, bu dördüncü. :))

İki ihtimal var, ya üretimde kapak tam oturmadan gönderilmiş ya da monitör daha önce işlem görmüş (panel vs.) ve kapak sök-tak yapılınca yerine oturmamış. Bu kapak ilerde iyice yerinden esnerse ve problem yaşarsam büyük ihtimalle kullanıcı hatası diyecekler ve işlem yapmayacaklar.

O yüzden, yarın gidip iade etmek için uğraşsam mı diye düşünüyorum. Aldığım dördüncü monitör olduğu için her ne kadar istemesem de sıfır ürün alıp da yukarıda bahsettiğim gibi bir sıkıntı da yaşamak istemiyorum. Kararsız kaldım açıkçası, sizden fikir istiyorum.

Monitörle ilgili yaşadığım diğer problemler:
- Aldıktan bir gün sonra 300 TL indirime girdi. (Bu benim şansımaymış artık.)
- Aşırı derecede Color banding var. Her renkte yaşıyorum ama özellikle siyah ve tonlarında.
- BIOS'a giremiyorum, Windows'a girene kadar herhangi bir sinyal almıyor ve açılmıyor.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Garanti devam ettiği sürece hakkını kullanmalısın.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İade etmenizi öneririm ancak BIOS'a girmeme olayının monitör ile alakası olacağını sanmıyorum.

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
iade edin bence de... Size aşağıdaki Philips modeli öneririm

İade edebilirsem 27" alacağım tekrar.

İade etmenizi öneririm ancak BIOS'a girmeme olayının monitör ile alakası olacağını sanmıyorum.
Daha önceki monitörlerde böyle bir problem yaşamadım. Monitör Windows oturum ekranı gelene kadar "HDMI kablosu üzerinden sinyal algılanamadı" gibi bir uyarı verip siyah ekranda bekliyor.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Semdulge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

o zaman kulladığım bu monitörü tavsiye ederim 27 inç olarak ;)
Oyun için kullanıyorum. Düşük tepkime süresi ve yüksek yenileme hızına sahip monitör alacağım iade edersem.