Öneri Sizce hangi telefonu almalıyım ?

kisacamy

Üyecik
İyi günler arkadaşlar öncelikle vakit ayırıp konuya baktığınız için teşekkür ediyorum.
Ben yaklaşık 6 yılı aşkın süredir apple kullanıcısıydım...İphone 8 plus kullanıyordum,şarj açısından artık çok darladığı için satıp android olan xiaomi mi note 8 pro aldım.(4500mah)
Fakat çektiği fotoğraf olsun,arayüz olsun,bazı uygulamaları desteklememesi olsun çoğu özelliğine alışamadım.Klasik android video çekerken gelen bildirimin sesini videoya ekliyor...
Bu telefonu satıp İphone 11 ya da xs düşünüyorum,siz değerli forum üyeleri hangi telefonu tavsiye ederler lütfen fikir belirtirseniz çok memnun olurum teşekkürler.

yakubu_

Üyecik
Ben yıllardır İos kullanıcısıyım, bir iki kere sıkılıp androide geçmeye çalıştım. Ancak her geçtiğimde ios'un ne kadar stabil olduğunu görüp geriye döndüm. Sürekli telefon değiştiren bir tip değilim. 3-4 sene sürekli iphone yeniliyorum. Şu aralar alınabilecek en iyi model İphone 11 64 GB, daha düşük bütçen varsa iphone 8 düşünebilirsin.

TRTURKEYTR

Profesör
İyi günler arkadaşlar öncelikle vakit ayırıp konuya baktığınız için teşekkür ediyorum.
Ben yaklaşık 6 yılı aşkın süredir apple kullanıcısıydım...İphone 8 plus kullanıyordum,şarj açısından artık çok darladığı için satıp android olan xiaomi mi note 8 pro aldım.(4500mah)
Fakat çektiği fotoğraf olsun,arayüz olsun,bazı uygulamaları desteklememesi olsun çoğu özelliğine alışamadım.Klasik android video çekerken gelen bildirimin sesini videoya ekliyor...
Bu telefonu satıp İphone 11 ya da xs düşünüyorum,siz değerli forum üyeleri hangi telefonu tavsiye ederler lütfen fikir belirtirseniz çok memnun olurum teşekkürler.
Öncelikle iPhone 8 Plus'dan Redmi Note 8 Pro'ya geçmeniz çok mantıksız olmuş.
Biri 5500TL'lik bir telefon, diğeri 2200TL'lik bir telefon.

Asıl konuya gelecek olursak, ben 11 ve Xs arasından, her ne kadar ips lcd ekran da olsa 11 almanızı öneririm. Çünkü daha fazla güncelleme desteği alacak. daha yeni işlemciye sahip...

OzkanK.

Profesör

Hocam gerçekten Iphone 8 plus'tan Redmi Note 8 pro ya geçtin mi :D ( Sonra andoid çöp android iş yapmaz dersin )
Iphone 8 plus'tan android bir telefona geçeceksen bu en az S10+ olmalıydı veya Huawei Mate 20 pro P30 pro Oneplus 7T flan olmalıydı ki Androidte batarya gör kamera gör FOTO kalitesi gör hızlı şarj gör. Gidip neredeyse orta alt segmente denk bir telefon almışın ve bence yanlış yapmışın.
İllaha Iphone alacaksan bence Iphone 11 al bu aralar indirimde aldığı söyleniyor. Ama kaliteli android deneyimi yaşayacam dersen Amiral gemilerinden başka alma android tarafında. ( Bütçeni zorlayıp veya az daha inidirim bekleyim S20+'ta alabilirsin veya mi 10 pro modelini bekleyebilirsin.

Ne yaptiniz, giriş sınıf bir telefona üst sınıf bir telefondan geçmeniz zaten akıl karı değil (hatta bırakın 8+'ı 6+ kullanan birisi dışındaki hiçbir Plus kullanıcısı için mantıklı değil), IOS tarafında eğer 5 yıl telefon kullanan birisi değilseniz XS öneririm, 11 almanız daha uzun süreli olur fakat ben olsam XS'in malzeme ve panel kalitesini kameraya ve biraz daha iyi bataryaya tercih ederdim.

Xs al geç.Iphone 11 tuğla görünümlü tasarımı,leş ekranıyla Apple kalitesine yakışmayan bir cihaz.

Aynen bencede cihaz çok gömüldü.Fiyat performans olarak gayet başarılı))
iPhone 8 Plus ile karşılaştır sonra cihaza sövüldü diyebilecekseniz...
iPhone 8 Plus ile karşılaştırırsak RN8Pro'nun tek iyi yanı fiyatı, kalan bütün kısımlarda Apple iPhone 8 Plus daha iyi bir cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefona kötü denmiyor, eski telefonuna göre kötü deniyor.

iPhone 8 Plus ile karşılaştır sonra cihaza sövüldü diyebilecekseniz...
iPhone 8 Plus ile karşılaştırırsak RN8Pro'nun tek iyi yanı fiyatı, kalan bütün kısımlarda Apple iPhone 8 Plus daha iyi bir cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefona kötü denmiyor, eski telefonuna göre kötü deniyor.
Ben geçtiği telefona göre söylemedim.Dikkatla yukarıdaki yazılanları okursan Note 8 proya orta alt seviyye,giriş seviyye telefon deniliyor yani))Yani bu kadarda gömmeyelim.Amma 8 plusdan Note 8 proya geçilmesi bence de mantıklı deyil

ThorJ

Profesör
Ben geçtiği telefona göre söylemedim.Dikkatla yukarıdaki yazılanları okursan Note 8 proya orta alt seviyye,giriş seviyye telefon deniliyor yani))Yani bu kadarda gömmeyelim.Amma 8 plusdan Note 8 proya geçilmesi bence de mantıklı deyil
Ben iPhone SE'den geçtim, ama onda bile beni tahmin etmedi. Kesinlikle alınmaz eğer iPhone'dan geçilecekse.

Vincenzoo

Asistan
11 al geç. Ekranın kalitesini günlük kullanımda fark etmeyeceksin bile. Tek eksisi kasası biraz daha kalın. Fiyatı bu kadar inmişken değerlendirilebilir.

Special Forces

Profesör

İphone 11 almanızı tavsiye ederim :)