Sizce Hangi Kali Linux'u İndireyim?

Hangi Kali Linux'u önerirsiniz?

• KDE

Kullanılan: 3 23.1%
  • Mate

Kullanılan: 3 23.1%
  • Xfce

Kullanılan: 2 15.4%
  • Light

Kullanılan: 1 7.7%
  • Neden başka bir Linux'u düşünmüyorsun?Mesela... buna bir bak.

Kullanılan: 4 30.8%

• Kullanılan toplam oy
    13

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Official Kali Linux Downloads | Kali Linux Sizce bu siteden hangi Kali Linux'u indireyim?Yani Xfce mi,Mate mi,KDE mi?Bir de bu Kali Linux'un kendine has ve güzel bir özelliği var mı?İyi günler.
@Ben Kenobi @eronis @okinkurt @eSa @Mehmet Can Budak @isyankar42
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de eğer Kali Linux'tan daha kullanışlı ve daha görsel bir Linux biliyorsanız lütfen yorumlarda belirtin.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806

Adam sanal makineye kurmuş o yüzden performans zayıf

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yani Xfce mi,Mate mi,KDE mi?
Masaüstü ortamları kişisel tercihtir. Birinin diğerinden iyi yanı yok ve hepsinin kendine has özellikleri var.

Bir de bu Kali Linux'un kendine has ve güzel bir özelliği var mı?İ
Pentest dediğimiz sızma testi araçlarını içerir. Günlük kullanım, internet, oyun sistemi değildir. Günlük işlerin için Ubuntu'yu öneririm.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
bence tabi git adam gibi destek bulacağın bir dağıtım seç hangi foruma gidersen git kali dedinmi sorununa yardımcı olmayacakları gibi genelde sorun olurlar

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Fedora'da bu videodakine benziyor.
Alttaki resimde tam 4 tane Fedora 23 var. Hangisine benziyor ? Masaüstü ortamlarını araştırmanı tavsiye ederim. Senin aynı dediğin aslında GNOME arayüzü. (Sağ üst)

fedora.png

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
bence tabi git adam gibi destek bulacağın bir dağıtım seç hangi foruma gidersen git kali dedinmi sorununa yardımcı olmayacakları gibi genelde sorun olurlar
Daha önceden Kali Linux kullanmadım.Fakat Linux Mint,Ubuntu,Elementary OS gibi bazı Linux sürümlerini kurup kullandım.Aralarında en beğendiğim görsel olarak Elementary OS.Sizce Elementary OS mu yoksa Kubuntu mu?
Alttaki resimde tam 4 tane Fedora 23 var. Hangisine benziyor ? Masaüstü ortamlarını araştırmanı tavsiye ederim. Senin aynı dediğin aslında GNOME arayüzü. (Sağ üst)

fedora.png
Masaüstü ortamlarını az çok biliyorum.Sizce KDE mi Mate mi daha iyi?

fedora.png
Evet,anladım.Hatta Ubuntu da sağ üsttekine benziyor.Ubuntu'da GNOME değil mi?

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
dediğim gibi ben şahsım adıma konuşuyorum kde yi bir türlü içim ısınmadı plazmadan kaynaklı sanırım eskiden severek kullanırdım şimdi sevmiyorum o yüzden elementary veya mati tercih ederdim sanırım

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Hack işleri ile uğraşmayacaksan Kali'nin bir anlamı yok.
Hack diyince yanlış anlaşılıyor genelde, misal Linux Torvalds ve Richard Stallman da birer hackerdır ama beyaz hacker, banka soymaya çalışanlar vs siyah hacker.
Hack işleri için KDE ağır kalır ve stabilitesi henüz yetersiz, Mate veya Xfce tercih edilebilir.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Hack işleri ile uğraşmayacaksan Kali'nin bir anlamı yok.
Hack diyince yanlış anlaşılıyor genelde, misal Linux Torvalds ve Richard Stallman da birer hackerdır ama beyaz hacker, banka soymaya çalışanlar vs siyah hacker.
Hack işleri için KDE ağır kalır ve stabilitesi henüz yetersiz, Mate veya Xfce tercih edilebilir.
Yok sadece kullanmak için diyordum.Hackerlık için değil. :)

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
O zaman başka bir dağıtım öneririm.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
ubuntu kur üzerine kde cak ,kde yi kullan ,arada ubuntu layim oluyor ama o da olmassa direk kubuntu kur diyecem ,kali mali ivir zivirla ugrasma ,wine kde masaüstü üzerinden hissedilir bir hiz farki var ben bir cok oyunu rahatca oynuyorum
Screenshot_20170102_172157.png

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Günlük kullanım için fedora,fux,lmde,manjora yı önerebilirim. Kaliyi önermiyorum çünkü günlük kullanımda işinize yaramayacak pentesing tooları var . Ayrıca kali root izni verdiği için biraz tehlikeli olabilir.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Sanal makina ile kurulum yapıldığı zaman neden performansı düşüyor onu anlamadım!

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
LinuxMint ElementaryOS yada Manjaro öneririm. Masaüstü tercihi ise donanım ve kişisel zevklere göre değişir ama donanım iyiyse deneneye KDE ile başlayın. ElementaryOS zaten kendi arayüzü ile geliyor Gtk3 tabanlı.