Soru Sizce 10 yıl sonra ne olur?

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Selam iyi forumlar herkese öncelikle. Oturuyordum birden aklıma böyle bir soru geldi sizinde fikirinizi alayım dedim. Beyler ve hanım efendiler sizce 10 yıl sonra akıllı telefon sektöründe telefonlara ne gibi ilginç ve ya aklınıza şimdi gelen gelmeyen özellikler gelir sizce? Ben bir tanesini söyleyeyim Aİ konusunda artık telefonlar çok uçmuş olur hatta bizim yerimize bildirimlere cevaplar verip bizim gibi davranmaya başlaya bilirler. Biraz az gelişmiş ülkelerde zor olsada eve sipariş uygulamalarında direk sizin seveceğiniz şeyleri sipariş eder. Bana rastgele yeni tadımlık birşeyler bul dersin senin damak zevkine göre karar verir direk ve siparişler verir diye düşünüyorum. Ekranda parmak olayı da belki yok ola bilir yavaş-yavaş çünkü gözlerle ve ya ses kontrolleri ile direk telefonun her yerinde geziniriz. Önemli toplantıları dinleyerek o toplantıdan notlar çıkarır hatta doktor ile görüşme esnasında bizim hatırlamadığımız bazı zararlı alışqanlıkları hatırlatır daha düzgün beslenmememize yardımcı olur.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Ses tanımayla kilit açma olabilir. AI özelliklerinde ise dediğiniz gibi bizi öğrenip, bizim gibi davranabilir ve mesaj atabilir. Kişileri tanır. Örneğin patrona farklı biçimde mesaj. Arkadaşa farklı. Herşeyi AI yapar artık yüksek ihtimal.

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ses tanımayla kilit açma olabilir. AI özelliklerinde ise dediğiniz gibi bizi öğrenip, bizim gibi davranabilir ve mesaj atabilir. Kişileri tanır. Örneğin patrona farklı biçimde mesaj. Arkadaşa farklı. Herşeyi AI yapar artık yüksek ihtimal.
Düşünsene Aİ insan gibi davranmaya başlıyor trip falan atıyor biraz agresif konuştuğun zaman seni elaleme rezil ediyor falan :D

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Üfff o derece ilerleyecek yani. 🤣
Aklıma şimdi geldi. Avucumuzun içindeki çizgileri algılayacak bir sensör olacak. Parmak izi okuyucu gibi, telefonu ele alır almaz açılacak. Elimiz soğuksa ısıtacak. Elimiz sıcaksa soğutucak. Buz olarak kullanabileceğiz.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,047
Palmprint diyorsun yani. O olabilir hakikaten. Ama ötekinde eldiven kullanabilirsin. :D Telefonun ayarlarıyla oynamaya gerek yok yahu. :D

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Palmprint diyorsun yani. O olabilir hakikaten. Ama ötekinde eldiven kullanabilirsin. :D Telefonun ayarlarıyla oynamaya gerek yok yahu. :D
O zamanda Face ID ile açarsın yapacak birşey yok 😀 Kamera ve sensörler sayesinde odayı tarayıp telefondan bir uygulama üzerinden odayı düzenleyebiliriz. Eşya oraya olur mu olmaz mı sorularına son. Ev dizaynını da kolaylaştırır.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,047
Kamera ve sensörler sayesinde odayı tarayıp telefondan bir uygulama üzerinden odayı düzenleyebiliriz. Eşya oraya olur mu olmaz mı sorularına son. Ev dizaynını da kolaylaştırır.

Bu dediğin şu anda var zaten. Adını unuttum ama odayı taratıyorsun ve kendi zevkine göre dizayn ediyorsun falan.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,574
Bence telefonla ilgili yapılacak gelişme pek kalmadı, bundan sonra sadece kamera ve AI konusunda ilerleme yapılabilir.

Ama şunun olmasını isterim tüm marka ve modellerde 100w şarj olabilir kısa sürede şarj etme olayı.