Siyaset bölümü açalım mı?

Siyaset bölümü açılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 47 51.6%
  • Hayır

Kullanılan: 44 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77
51694334_1670532903245249_865195271716339712_n.jpg

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bir süslü söz :

Siyasetin hırçın liderlerinin gol taktiği aslında bu sözlerde saklıdır; "Kiss kiss, bang bang..." Yani önce öperler, sonrası vahşet :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Vahşet siyasetin büyükleri arasından hakedene uygulanırsa iyidir.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Eskiden Turkiyede daha rahat bir sekilde halk birbiriyle siyaset konusuyordu simdi imtina ediyor, halbuki siyaset tartışmaları tipki bir is yerindeki insanlarin bir projenin veya bir sorunun cozumu üzerine fikir uretip tartismasi gibi olmalıdır, sonucta bu alandaki sorunlar hepimizi ilgilendiriyor, halk birtakım kisileri yetkilendirilmiş olsa da bu onlarin attigi her adimin halk tarafindan onaylandigi anlamına gelmiyor, siyaseti kendi çıkarları icin bu hale getirenlere izin vermemek adina, duzelmeye ve normallesmeye once kendi aramizdaki kucuk gruplar ile başlamak adına açılmasını oldukca faydalı buluyorum

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sansür de gerekli aslında siyasette, hatta vazgeçilmezdir. Eğer siyaset konusu açılırsa bir değil birkaç mod kontrol etmeli bölümü.
Mesela şöyle bir içerik paylaşmamın nedeni sadece çok aşırı heyecan yapıldığında konunun ucunun nerelere gidebildiğine örnek getirmek amaçlıdır. Aslında anlatılmak istenen çooook farklıdır :D

Gülüp geçmek iyi de her insan hata yapabiliyor, deme komşuna gelir başına.

Mavi Silgi

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar her şeyden soyutlayıp kendimizi nereye varacağız. Saygı çerçevesi içinde konuşmaktan bir zarar gelmez.
Herkese saygılı olunmasını umarak evet diyorum.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Arkadaşlar her şeyden soyutlayıp kendimizi nereye varacağız. Saygı çerçevesi içinde konuşmaktan bir zarar gelmez.
Herkese saygılı olunmasını umarak evet diyorum.
Aynen yüzde yüz katılıyorum. Kaybetmek önemli değil, adil yarışmak önemlidir.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
1980 öncesini yaşamadıysanız ,siyaseti boş verin,unutun gitsin.

De2Xie0W4AAzUWC.jpg
siyaset.jpg

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir şeylerin bu ülkede artık gelişmesi gerektiği kanaatindeyim. Siyaset ile ilgili bir bölümün açılmasını gerektiğini ben önerdim. İşin içinde ceza olacağı için bilmiyorum herkes adabı ile konuşmayı becerecek mi ama bölümün olması insanların bir birini ile fikrini tartışması için güzel bir ortam olacağına inanmıştım. Olursa orada bir süre sonra edep/adaplı konuşmalar dönecektir. Ülkenin olumlu veya olumsuz gidişatına yön veren her zaman a veya b siyasileri olmuştur. Bunların güzelce konuşabileceğimiz bir bölümün olmasının faydasının olacağı düşüncesindeyim.

Demokrat bir forum, çoğunluk neyse onu uygulayalım :)

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Siyaset yok forumda , huzur var . Dh forumu görüyoruz . Teknoloji muhabbeti dışında her şey var .

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77
İnsanların ekserisi atıp tutacak, özellikle kendi uydurdukları yalanlarına kendilerini de inandırarak nefislerini tatmin etmeye çalışacaklar. Tek haklı benim hissiyatına girilecek. İnternet ortamında buldukları montaj içerikli ya da kaynakları sadece bir gazeteye kadar gidebilen kirli bilgiler sunacaklar bu platformda. Hatta yetmeyecek, işin sonunda birileri kafir, birileri de yobaz olacak. Çözümü sorarsanız, öyle bir şey söz konusu bile değil. Sadece eleştirilecek, sövülecek ve kutuplaştırılacak. Alenen ağır ithamlarda bulunulmasa da, dolaylı yoldan herkes birbirine laf sokacak. O yüzden, ömür sermayesi pek azdır, lüzumlu işler pek çoktur.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Bence olmalı. Daha seviyeli ve kavgasiz bir ortamda olabilir. İstemeyen arkadaşlar için bir önerim o sayfaya uğramayin. Herhangi bir saygısızlıkta dediğiniz gibi siyaset konusuna yazma yasağı getirilebilir.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
İnsanların ekserisi atıp tutacak, özellikle kendi uydurdukları yalanlarına kendilerini de inandırarak nefislerini tatmin etmeye çalışacaklar. Tek haklı benim hissiyatına girilecek. İnternet ortamında buldukları montaj içerikli ya da kaynakları sadece bir gazeteye kadar gidebilen kirli bilgiler sunacaklar bu platformda. Hatta yetmeyecek, işin sonunda birileri kafir, birileri de yobaz olacak. Çözümü sorarsanız, öyle bir şey söz konusu bile değil. Sadece eleştirilecek, sövülecek ve kutuplaştırılacak. Alenen ağır ithamlarda bulunulmasa da, dolaylı yoldan herkes birbirine laf sokacak. O yüzden, ömür sermayesi pek azdır, lüzumlu işler pek çoktur.
Siyaset luzumlu işlerin başında gelir bence ama hakkaniyetli olmak gerek. Eğer biz bir konuda dahi bütün bu saydıklarını yapabiliyorsak zaten bitmişiz :) diğer konuları da kapayak o zaman. Kendimizi de başkalarını da kandırmayak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tabi canım montaj tabi canım tek gazete. O gazetenin ne olduğunu, montaj denilen içeriklerin de kime ait olduğunu ben çok iyi anladım.

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Forum açısından iyi olur biraz olsun hareketlenir ancak konuya forumun %90 ını oluşturan çoluk çocuk dadanırsa seviye düşer.

Eğer konu açılacaksa çok sıkı bir ban politikası olmalı

Ve moderatörler konuya uyarı mesajı dışında yazmamalılar.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Modlar bence konulara yazabilmeli ama sorun şu; modlar kural gereği konuya müdahil olamaz denilip sonrasında taraflı bir şekilde konuya katılırlarsa o işte haksızlık olur... Yoksa bence onların da hakkı konuda bulunmaları.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hiç bir moderatör konuya taraflı bir şekilde katılamaz değil katılmaz. Amaç eşit olmak, çok örnekler var aynı fikri savunduğumuz üyeyi kaç defa uzaklaştırdık. Kural, herkes için kuraldır.

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Modlar bence konulara yazabilmeli ama sorun şu; modlar kural gereği konuya müdahil olamaz denilip sonrasında taraflı bir şekilde konuya katılırlarsa o işte haksızlık olur... Yoksa bence onların da hakkı konuda bulunmaları.
Modlar siyasete girerse taraflı banlanma muhabbetleri patlak verme ihtimali yüksek düşüncesindeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bir moderatör konuya taraflı bir şekilde katılamaz değil katılmaz. Amaç eşit olmak, çok örnekler var aynı fikri savunduğumuz üyeyi kaç defa uzaklaştırdık. Kural, herkes için kuraldır.
Elbetteki giremezsiniz ancak zamanında girildi. Benim demek istediğim sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yemeli.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Modlar siyasete girerse taraflı banlanma muhabbetleri patlak verme ihtimali yüksek düşüncesindeyim.
Merak etme, konuya girmeseler de aynı yazılar yazılır. bunun olacağı yüzde yüz :D

"Hiç bir moderatör konuya taraflı bir şekilde katılamaz değil katılmaz. " Bu sanki anayasamızda yazan bir kanun gibi söz havasında ama ben böyle olduğunu düşünmüyorum. modlar da insan ve özgürce fikirlerini beyan etmeliler ama hak ve adaleti de unutmamalılar. Böyle olursa her şey daha güzel ve gerçekçi olur. Sonuçta bence "tarafsızlık" mümkün olan bi şey değildir, illa ki bi yerde sirayet eder insanın fikri ve zikri.

Madem tam demokratik ortamdayız ve herkes özgür, o zaman herkes korkmadan fikrini açıkça belirtebilmeli.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hepiniz aynı mahsülün ürünüsünüz. :) Hatırlatayım, siyaset konusu daha açılmadı..
Hangi mahsülmüş o açık açık söyle. :D Ben ona buna vatan haini diyen kesimden değilim. :D

Siyaset konuşmuyorum ben bunlar normal konuşmalarım benim. :D Zaten siyasetin açılıp açılması konuşulan bir konuda bunların konuşulması normal.

Muhsin Yazıcıoğlunun sözünü atıp onun muhtemel katillerinin zamanında destekçisi olan güruhn savunuculuğunu yapmak ne acı.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Sadece seçim dönemlerinde olabilir. Ama şu anki oyum hayırdan yana.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Abi evete oy verin yahu.
Ne güzel siyaset bölümümüz olacaktı.

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Siyaset konusu açalım mı sorusunun altında siyaset yapmak hoş değil bence. Açıldığında yapsanız. Bu gidişle hiç açmazlar.

Son mesajlar