Yardım Sıvı Soğutmamdan tıkırtı sesi gelmesi normalmi

Bu konuyu okuyanlar

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
merhabalar aşağıda sesi videoyu bırakıcam çok dikkatli dinlerseniz bi tıkırtı sesi var 4 ay oldu alalı sıvı soğutmayı vatandan aldım montajı herşeyi orda yapıldı durum normalmi baya korkuyorum elim ayağım titriyor desem yeridir

@met 35 @salihaktan_ konuya bakabilirmisiniz

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
konuya bakabilecek varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

yokmu sıvı soğutmadan koskoca forumda

HsynK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Normal gibi sanki, modeli nedir?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ses normal sıkıntı yok.

rimenuwu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sıkıntı yok reis kullanmaya devam et işlemciye zarar vermez normal bu ses.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hiç bi şey olmaz,merak etme. Sıvı soğutma dediğin, küçük bi fan ,pompa işlevini görerek sıvıyı basıyor.
Ara sıra, bazı sıvı soğutmalarda sıvıda hava boşlukları kalabileceğinden ,tıkırtı şeklinde seslerde gelebilir Bu seslerin hiç bi mahzuru olmaz Çok olursa ,sesten rahatsız olursun sadece. Borulara, tık tık şeklinde,parmağınla vurarak bu hava ceplerinin yerlerini değiştirip,sesi kesme imkanın da olabilir.Hepsi bu.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hiç bi şey olmaz,merak etme. Sıvı soğutma dediğin, küçük bi fan ,pompa işlevini görerek sıvıyı basıyor.
Ara sıra, bazı sıvı soğutmalarda sıvıda hava boşlukları kalabileceğinden ,tıkırtı şeklinde seslerde gelebilir Bu seslerin hiç bi mahzuru olmaz Çok olursa ,sesten rahatsız olursun sadece. Borulara, tık tık şeklinde,parmağınla vurarak bu hava ceplerinin yerlerini değiştirip,sesi kesme imkanın da olabilir.Hepsi bu.
tamam hocam korktumda zarar olur diye

bu ses tüm sıvı soğutmalarda olurmu yakında sıkıntı çıkarırmı en kısa sürede bakarsanız sevinirim @met 35

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hepsinde olur diye bi kaide yok.Bi de sıvı soğutmnaın montajıda önemli Her sıvı soğutma da mutlaka bi hava kısmı vardır. Bu havanın pompaya gelmiyecek yani pompada hiç hava olmyacak şekilde montaj yapmak gerekir. Bu montaj şekilleri için işlemci bölümüne bi üst konu açacağım . Oradan da bi bakabilirsin.

Son düzenleme:

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hepsinde olur diye bi kaide yok.Bi de sıvı soğutmnaın montajıda önemli Her sıvı soğutma da mutlaka bi hava kısmı vardır. Bu havanın pompaya gelmiyecek yani pompada hiç hava olmyacak şekilde montaj yapmak gerekir. Bu montaj şekilleri için işlemci bölümüne bi üst konu açacağım . Oradan da bi bakabilirsin.

Bu ses bir zarar vermez ömrünü kısaltmaz ama degilmi baya korkuyorum sıvı soğutmamın montajı nasıl @met 35 konuya bakarmısınız

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Radyatörü yukarıyamı monte ettin .Bi fotosunu at.Hortumlar,pompa falan iyice görülecek şekilde.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Radyatörü yukarıyamı monte ettin .Bi fotosunu at.Hortumlar,pompa falan iyice görülecek şekilde.
bugün akşam atacağım hocam @met 35

buyrun ekte görseli bıraktım bu şekilde montajı yapılı fakat zarar olurmu ömründen gidermi diye elim ayagim titriyor @met 35

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Pompanın montaj şekli, eğer müsaitse,mevcut durumundan 90 derece dönük olarak monte ederek tekrar dene. Tıkırtı kesilecek mi.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Pompanın montaj şekli, eğer müsaitse,mevcut durumundan 90 derece dönük olarak monte ederek tekrar dene. Tıkırtı kesilecek mi.
pek bunlarla uğraşmak istemiyorum zarar verirmi ömrünü yermi onun bana garantisini verirseniz uğraşmama gerek kalmaz

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hiçbi şey olmaz diye baştan söyledim. Pompanın fanından aşırı rahatsız edici viyaklama ve tabiri ciazse takur tukur sesler gelinceye kadar devam. O zaman fanın yataklaması bozuluyor/bozulmuş demektir. Zaten bi süre sonra da, çöp olur.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hiçbi şey olmaz diye baştan söyledim. Pompanın fanından aşırı rahatsız edici viyaklama ve tabiri ciazse takur tukur sesler gelinceye kadar devam. O zaman fanın yataklaması bozuluyor/bozulmuş demektir. Zaten bi süre sonra da, çöp olur.
olsa olsa sıkıntı fanda diyorsunuz yani fanlar giderse gider bir süre sonra çöp olur felan hocam ne çöp olacak korkuttunuz

@met 35 hocam bakarmısınız acil

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Fanın yataklaması bozulursa, tamir olmaz artık .Ancak garanti süresi içinde olursa komple değiştirirler. Yoksa ,çöpe atarsın.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hiçbirşey olmaz diyorsunuz bu sesten bozulur diyorsunuz ben anlayamadım hocam
Fanın yataklaması bozulursa, tamir olmaz artık .Ancak garanti süresi içinde olursa komple değiştirirler. Yoksa ,çöpe atarsın.

@met 35

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sendeki sesten ,bi şey olmaz diyorum.

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sendeki sesten ,bi şey olmaz diyorum.
Peki hocam o üstteki yazdıklarınız arıza olur bilmem ne hocam

@met 35 çok soruyorum ama inanınız insan korkuyor

@met 35

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Ses her sıvı soğutmada görülebilir ses rahatsız edecek kadar fazla okursa problem o zaman başlar o model problemli bir sıvı soğutucu sen sürekli aynı şeyi soruyorsun sesden birşey olmaz denmiş daha ne denebilirki yarin ne olacağı belli değil bunlar sonuçta kul yapısı..

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Logithx in dediği gibi.