Site Kurmak İstiyorum , Ama Nasıl ?

Bu konuyu okuyanlar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar Merhabalar.Bir kaç hafta içinde site işine girmek istiyorum yani bir site kurmak istiyorum. Ama bu işte "sıfırım" desem yeridir. Sormak istediğim bir kaç sorum var . Cevaplamak istediğiniz soruya numara belirtirseniz sevinirim .

1- " Film Forum Sitesi" - " Videolu Ders Konu Anlatım Sitesi" - " Videolu İngilizce Eğitim Sitesi" / Sizce bunlardan hangisini yapmalıyım. Hangisinin kazancı daha iyi olur ? Neden ?

2- Site kurmak için aylık giderim ne kadar olacak ?

3-Site yönetmek için ne tür eğitimler almam gerekir ?(web tasarım vs. )

4-Bu işi yapmak için vps şart mı? (upload hızım 0,5 mp , indirme hızım 3 mp.)

Site kurma hakkında açıkcası pek bilgim yok o yüzden sorularımda kısıtlı . Elinde bu konu hakkında güzel kaynakları olan varsa pm atarsa sevinirim.Ayrıca beni sormadığım ve söylemek istediğiniz varsa sevinirim :) Teşekkürler .

harding15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle tavsiyem hangi konu hakkında site açacağına karar ver. İlgi duyduğun bir alan olsun çünkü sonra sıkıldığın zaman çok şey kaybedersin. ayrıca bu işe başlayanlar forum açarak başlamıştır ben ilk sitemi forum olarak açtım 4 yıl önce. smf tabanlı bir site idi. site açmaktan ziyade siteyi geliştirebilmek önemli. php, asp, java, flash, html, joomla, wordpress tabanlı sistemler mevcut. geliştirmek ve uygulamaları en iyi destekleyen, google seo desteği en iyi verdiği sistem wordpress i tavsiye edebilirim. ancak yazılım öğrenip bu işi başarabilirim diyorsan. php, html, asp sistemlerini kullanabilirsin. haberler

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhabalar.Bir kaç hafta içinde site işine girmek istiyorum yani bir site kurmak istiyorum. Ama bu işte "sıfırım" desem yeridir. Sormak istediğim bir kaç sorum var . Cevaplamak istediğiniz soruya numara belirtirseniz sevinirim .

1- " Film Forum Sitesi" - " Videolu Ders Konu Anlatım Sitesi" - " Videolu İngilizce Eğitim Sitesi" / Sizce bunlardan hangisini yapmalıyım. Hangisinin kazancı daha iyi olur ? Neden ?

2- Site kurmak için aylık giderim ne kadar olacak ?

3-Site yönetmek için ne tür eğitimler almam gerekir ?(web tasarım vs. )

4-Bu işi yapmak için vps şart mı? (upload hızım 0,5 mp , indirme hızım 3 mp.)

Site kurma hakkında açıkcası pek bilgim yok o yüzden sorularımda kısıtlı . Elinde bu konu hakkında güzel kaynakları olan varsa pm atarsa sevinirim.Ayrıca beni sormadığım ve söylemek istediğiniz varsa sevinirim :) Teşekkürler .
1.Ne sitesi kurucağın sana kalmış buna karışmak bizlere düüşmez.İlk 1-2 sene kazanç elde ederim diye bu işe gireceksen boşuna girme tavsiyem.Çünkü bu işler bazılarının tahmin ettiği gibi çook fazla getirisi yok.
2.Bu tamamen senin siteni ne kadar büyüteceğinle alakalı.eğer ilk başlarda küçük bir site ile başlarsan yıllık giderin 50-100 tl olur.Ama yok ben ilk başlardan büyük başlamak istiyorum dersen bir tane sunucu alırsın 200-250 tl arası aylık giderin olur.
3.Evet ilk başlarda butür eğitimler şart değildir.Ama sonradan mutlaka bu tarz şeyleri öğrenmen gerekecek.Tabi ben hazır portal kurarım sonra hiç elimi bile vurmam dersen o başka
4. Bu 2. sorunla aslında aynı tamamen sana kalmış.küçük bir site olsun dersen normal hostingde yeter yok büyük olsun dersen 1 sunucu kiralaman gerekir.Mesela şu anda benim müşterilerimden 100 mb hostingle yetinende var Vps sunucusu olanda sana kalmış bir durum

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
1.Ne sitesi kurucağın sana kalmış buna karışmak bizlere düüşmez.İlk 1-2 sene kazanç elde ederim diye bu işe gireceksen boşuna girme tavsiyem.Çünkü bu işler bazılarının tahmin ettiği gibi çook fazla getirisi yok.
2.Bu tamamen senin siteni ne kadar büyüteceğinle alakalı.eğer ilk başlarda küçük bir site ile başlarsan yıllık giderin 50-100 tl olur.Ama yok ben ilk başlardan büyük başlamak istiyorum dersen bir tane sunucu alırsın 200-250 tl arası aylık giderin olur.
3.Evet ilk başlarda butür eğitimler şart değildir.Ama sonradan mutlaka bu tarz şeyleri öğrenmen gerekecek.Tabi ben hazır portal kurarım sonra hiç elimi bile vurmam dersen o başka
4. Bu 2. sorunla aslında aynı tamamen sana kalmış.küçük bir site olsun dersen normal hostingde yeter yok büyük olsun dersen 1 sunucu kiralaman gerekir.Mesela şu anda benim müşterilerimden 100 mb hostingle yetinende var Vps sunucusu olanda sana kalmış bir durum
peki blog kurma hakkında düşünceleriniz nedir ? Kazanç durumu bir forum sitesine göre nasıldır ayrıca kullanım kolaylığı açısından küçük bir değerlendirme yapmanız mümkün mü ?

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
peki blog kurma hakkında düşünceleriniz nedir ? Kazanç durumu bir forum sitesine göre nasıldır ayrıca kullanım kolaylığı açısından küçük bir değerlendirme yapmanız mümkün mü ?
İster forum ister blog hiç farketmez. Yeterki pagerank alın ve çok fazla hitiniz olsun. 50 k hite sahip olun günlük tekil atıyorum aylık fiyatlarla link satarsınız. 2-3 link bile iyi paralar getirir.

McCOY35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece para kanmak için açıcam siteyi dersen hiç açma göründüğü kadar basit değil malesef internette para harcamadan para kazanamazsın siten bilinir bi site olucak ki gelenler olsun reklam kazancın olsun kimse siteni bilmiyorsa zaten sonuç 0

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Blogda olsa forumda olsa önemli olan arkadaşın dediği gibi googlenin sitenize pagerank vermesi ve ayrıca sitenizin bilinmesi yani ilk 1-2 sene para beklemeyin

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
yani ben site kurdummu bana lazım olan hit yani ziyaretçi. Peki arkadaşlar sizce ne yapayım önerilerinize ihtiyacım var.Zaten para harcamayı da göze alıyorum ben.Nasıl bir site kuracağım hakkında önerilerinize ihtiyacım var .

CptShooter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Websitelerde Uzun Vadede Paran Kazanabilirsin.Sakın Forum Açma,Tutunamazsın.Aman Diyeyim :)

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Websitelerde Uzun Vadede Paran Kazanabilirsin.Sakın Forum Açma,Tutunamazsın.Aman Diyeyim :)
hocam aklımda bir fikir var saçma gelebilir ama ben yinede sunayım.telefon incelemeleri üzerine blog açmayı düşünüyorum tabiki incelemeler benim kendi incelemelerim olacak ayrıca işi ilerletim videolu tanıtımda yapmayı düşünüyorum.Çok para kazandırmasada olur . Sonuçta işin içinde araştırma olduğu için zevki büyük :)

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Açıkçası saçma değil güzel bir düşünce ama videoların iyi derecede olması önemli.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Açıkçası saçma değil güzel bir düşünce ama videoların iyi derecede olması önemli.
o konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum . Olabildiğince kaliteli yaparım :) Kendime sponsor bulmam lazım en azından gidip telefonları inceleyebileceğim ama nasıl :)

MrtKrt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım görünüşe göre hiç bir bilgin yok. Bence öncelikle ücretsiz alan adı ve host veren firmalar var. Onlarla başlayıp kendini geliştir. Boşuna para harcama

oktaydeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
" Videolu İngilizce Eğitim Sitesi" bence daha mantıklı . videoları youtubeye yukle izlendikce adsense üzerindende kazanabilirsin . siteye adf.ly tarzı kısatma koy ordanda kazan. ayrıca siteye adsense reklamları da koyarsınn

kazancklavuzu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 yıllık domain 20 lira. Aldığın host isteğine bağlı. Min 50-60 tllik olanlrı öneriyorum. Yıllık 80 lira giderin olur en az.

hmzgny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar site alarak ve bunu tavsiye ederek (pazarlayarak) para kazanmak daha KOLAY değil mi sizce. NETWORK MARKETİNG SİSTEMİ. Az maliyetle yüksek kazanç.Araştırın derim. bende bu işin içindeyim zaten.bilgi almak isteyen varsa buyursun..

murat709

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Niş bir konu seçmeni tavsiye edebilirim sadece. Facebook Twitter gibi :)

My Ortak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben videolu ingilizce eğitim sitesini tavsiye ederim. Malum ingilizcenin önemi çok büyük.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa kardes bende cok ogrenmek istiyorum ama gelr kazanmak icin degil cok buyuk ilgim var boyle seylerle ilgilenmek istyorum belki ogrenirsem ilerde gelirlide denerim ama su an bana bi guzel anlatirmisin sunu soyleyebilirim 0 bilgim var bastan sona hic bir sey bilmiorum daha yeni buldum burayi ama oncedende istiyodum ama nerden ogrenecegimi bilmiyodum lutden zahmet olmassa bilgilendirirmisin simdiden tesekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa kardesim bana bi site yapmasini ogretirmisin ozellikle film sitesi cunku cok ilgimi cekti ama bilgim 0 bastan sona bir guzel anlatirsan cok makbule gecer simdiden tesekkurler

semtia1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba para kazanma konusunu araştırırken bu bölüme geldim ben 1 yıldır bu konuyu araştırıyorum sizlere tavsiyem eğer internetten para kazanmak veya bu site işini zevk amacıyla yapmak istiyorsanız bu şartları yapmanızı tavsiye ediyorum...!!
1.bilgisayar kursuna gitmek 2.html,java,php,script,asp,seo v.b kodları bilmeniz şart
3.ingilizce bilmenizin faydası'da olacaktır.!
Daha benim bilmediğim
çok yöntem var.
Acemiliğim'le bu kadarını anlatabildim bende bu işi bilmek istiyorum bu işten az çok anlayan varsa beraber kendimizi geliştirebiliriz....

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
abi para kazanmak için kuracaksın sağlam bir site uğraşmayacaksın adlfymıdır nedir. .com alacaksın hit toplayacaksın olay budur.

ramazanguney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sitenizden elde edeceiniz kazanç sitenin nek onuda içeriğe sahip olduğundan çok sitenizin içeriğinin kalitesiyle sunduğu hizmetle alakalıdır. En güncel en çok ilgi çeken ve tıklanan konularda bir site hazırlayabilirsiniz ama site içeriğiniz tatmin edici olmazsa hiç bir fayda sağlayamazsınız.

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Ben kendi web sitemi kurarken amacım para kazanmak değildi.Google adense kabul etsin yeter diyordum.Yaptığım iş tamamen bana özgü,videolu konu anlatımı yapıyorum.server,switch konfigurasyon üzerine.Fakat google sallamadı bile beni :) Ciddi düşünmek lazım bunu.

delgado34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
site kurmayla ilgili bir çok eğitim seti var ama sana videolu eğitim setlerini tavsiye ederim

mostar26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önemli olan konu. Geniş bir konudan ziyade dahada daraltılmış konular. Mesela cep telefonları değilde, nokia cep telefonları gibi. Bu tarz siteler başlangıç aşamasındaki arkadaşlar için daha faydalı olur. Konu genişledikçe hakimiyette sıkıntı yaşanıyor.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar Hosting den Domain den bahsediyorlar heralde yukarıdaki yazıyı okumamışlar arkadaş 0 rım diyor . 0 ım diyince domainden hostingden mi başlıyorsunuz, Java , HTML , PHP bilmeden ne sitesinden bahsedıyorsunuz dandik gundig bi site olur hiç bi işe yaramaz hazır kodlarla filan. Para her kapıyı açamıyor , ilk önce bilgi önemli , bilgin yoksa paran bi işe yaramaz , sadece hazır site alırsın :D

Okulda hocalarımız der , Çok kaliteli bi site yapmak istiyosanız

1- Çok iyi PHP, HTML , JAVA bilgisi
2- Sitede 3 boyutlu 3D görüntüler videolar için PHOTOSHOP ( bunu %80 kişi kullanmaz ugraşmaz, )
3- İyi bi yazım bilgisi, ( Dil kurallarını bilmen gerekir )
4- Adobe İllustrator - Yine bana göre çok gerekli
5- Bunların hepsi ögrenildikten sonra gidersin hOSTİNG DOMAİN alan adları satın alırsın
6- siteyi geliştirmen gerekiyor

changertr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence bir uzman ile çalışmana gerek yok kardeşim internette tüm bilgiler mevcut. Kendi kendine birşeyler yapmaya çalışmalısın. Bu sayede hem istediğin olur hemde kendini geliştirmiş olursun..