Site Kurmak İstiyorum , Ama Nasıl ?

Bu konuyu okuyanlar

selo_baba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar,

öncelikle site kurmanın zor olmayıp (bir yere kadar) sadece sabır işi olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın.(site açmayı düşünen arkadaşlar yada bilgisi olmayan arkadaşlar için söylüyorum)

Sizlere basit bir örnek vereyim.

Çiftçilikten anlamam lakin yazın olan meyveleri çiftçiler 1 haftada ekip biçip toplamıyor maalesef. Aylar aylar öncesinden ekerler, her gün ilgilenirler bıkmadan, usanmadan ve sonunda meyvesini yemeye başlarlar.

Site işide böyledir. Ufaktan açarsın siteni her gün içerik girersin (tabii ki özgün içerik olacak her neyse konumuz seo değil şimdi) 1 hafta geçer, neyse ben yine devam edeyim içerik girmeye dersin ve en doğrusunu yaparsın, 1 ay geçer, arama motorlarından sitendeki bir içeriğin başlığını aratarak sitenin kaçıncı sırada olduğuna bakarsın,(nede olsa acemisin merak ediyorsun normal şeyler bunlar) sonra sitenin 7. sayfada çıktığını görürsün ve internetten site hit arttırma, site pr değerini arttırma, siteni üst sıralara çıkarma vb. gibi şeyleri araştırırsın. Orada dur! Yazımın başında site işi basittir fakat sabır ister demiştim, sabretmekte zordur yani buda demek oluyor ki site işide zordur. Şimdi bir çiftçi karpuzu ekip 1 ay sonra karpuzu nasıl daha çabuk çıkartırım gibi şeyler araştırıp daha sonra katkısal maddeleri getirip toprağa katarsa mı daha iyi verim elde eder yoksa her gün doğal yollarla ilgilenip, uğraşıp, sabredip mi daha iyi verim elde eder?

Demem o ki siteyi herkes kurar, hiç bilgin olmasın para verip site yaptır. Wordpress gibi yazılımlarda zaten içerik girmek facebookta durum paylaşmak gibi birşey. Size şöyle bir tavsiye vereyim, yada ne bileyim başarının anahtarını vereyim.

İlgi duyduğunuz bir şey hakkında sitenizi kurun.(tavsiyem wordpressdir hem başlangıç için hem seo için)
Ne eksik ne fazla 1 sene boyunca içerik girin.(ilk 3 ay gireceğiniz içeriklerin sıklığı fazla olsun)
Sakın ama sakın hit, sıra yükseltici ne bileyim işte saçma işlere kalkışmayın.(seo konusunu aksatın demiyorum, seo çok önemli birşey)
Kendinizi tutabilir misiniz bilmiyorum ama ilk 3 yada 5 ay googlede sitenizi aratmayın.(buda önemsiz birşey gibi gözüksede başarıya giderken aslında çok önemli birşeydir)
Bunların yanında sitenin tasarımıda kötü olmamalı.(gerek seo gerekse kullanıcılar için)
Bu aşamaya kadar gelebildiyseniz ve aradan dediğim gibi 1 sene geçtiyse şimdi googleye girin ve sitenizi aratın ve sitenizin page rank değerine bakın. Sitenizin günlük ortalama hit sayısına bakın haklı olduğumu göreceksiniz :)

2. senenizde ise bir bakmışsınızki para kazanıyorsunuz.

Çokta zor değilmiş değil mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Videolu Ders Konu Anlatım Sitesi eğer sen anlatacaksan iyi olabilir. Youtube koyarsın hem youtube'dan hem siteden kazanırsın.

Hali hazırda var temalar alt yapılar var zaten senin web tasarım öğrenmene gerek yok.

Alastyr kullanıyorum ben ve çok memnunum. Sende 1 yıllık domain ve 1 yıllık hosting al başla işe :)

carnivore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu videolu ders anlatım ve ingilizce eğitim siteleri gerçekten iyi para kazandırıyo. Bir blogla bile host almadan halledebilirsin.
Ama daha başka bir şeye ilgim var ve özgün içerik oluşturabilirim diyorsan o konuda daha başarılı olursun...

eniscan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kolay gelsin.Benim iki sitem var biri domainli daha bugün aldım domaini diğeri ise blogspot uzantılı.Kod yapımı hakkında hiç bilgim yok diyebilirim.Hep hazır temalar bulup onları yüklüyorum bloğa.Sizce bu siteleri biraz daha geliştirsem güzel hit alırmıyım ve adsenseye başvurabilirmiyim.Şimdiden teşekkürler. sitelerim : www.androidgezegeni.com -
enfes-tatlar.blogspot.com

Son mesajlar