Sistemime hangi işletim sistemini kurmalıyım?

ömer_trap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorum masaüstü bilgisayarım için hangi işletim sistemini kurmalıyım ?

Bilgisayarım özellikleri :
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz
1502MB RAM
ekran kartı VIA/S3G UniChrome Pro IGP
200 gb hdd
Not:şuan xp kullanıyorum .:huh:

ömer_trap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denemedim yüklesem kasma yapar mı ve
hangi sürümü daha uygun olur

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Ekran kartın onboard bence 7 falan kurma anakartın zorlanır xp de devam et.

ömer_trap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
home basic 32 bit kursam zorlanır mı ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Win7 Home basic kur gitsin. Hem lisansı daha ucuz. 32 win 8'ide kaldırır aslında, ama sınır değerlerde. sadece İnternet için sorun yaratmaz. (Win XP öldü. unut gitsin)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bence de XP ile devam et.. En performanslı XP çalışır.. W7 nin hangi sürümünü kurarsan kur performans kaybı olacaktır ve işlemci ve de ram kullanımı yüksek olacaktır..

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
8 Nisandan itibaren Win XP desteği sona eriyor. (2 gün sonraya denk geliyor)

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Linux da deneyebilirsin.Elementary OS önerebilirim oldukça kaliteli ve hızlı hem de ücretsiz.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
hiç düşünme xp candır.. ama illa başka birşey yüklemek istersen win 7 home basic yükle

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Linux dagıtımları bu sistemi çok az yorup max verim almanızı sağlar bence.Tabi beklentiniz çok yüksek olmasın böyle bir sistemle.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
32 bit Linux ile rahat 5 sene daha gider. (ama herkes Linux kullamasını bilmez. biraz alışma gerektirir.)

ömer_trap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en iyisi xp de kalmak yada linux kurmak .Zaten masaüstü bilgisayarım eski . genellikle laptop kullandığım için pek sorun değil.Cevaplarınız için teşekkürler.

UNBAHTIBIL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bence XP kur. Çünkü Windows 7 veya 8'i rahatlıkla kullanabilmek için en az 4 GB RAM olması lazım. Zira bu sistemler sağlam kaynak tüketirler. Bu durumda sana en uygunu XP olacaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hala daha xp diyenler var ya ne demek lazım bilemiyorum. Okulun 2 bilgisayarında da xp vardı canları çıkıyordu bilgisayarların. Açma tuşuna bas çay koy demlensin iç ancak kendine geliyordu bilgisayarlar. Şimdi ikisinde de 7 var canavar gibiler. Ya da linux kur. Elementary os kullanıyorum güzel yalnız yeni başlayan için mint ideal. Boşver xp'yi, ancak sinir eder xp.

TechnoFire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran karti yok XP devam et kardesim
Desdegi kestiler ama zaten dogru duzgun guncelleme vermiolardi😀

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
tecrübe ile sabittir xp ile devam et veya linux kur http://lubuntu.net/ veya http://xubuntu.org/ (youtube`dan l ubuntu xubuntu versiyonları inceleyebilirsin) bu işletim sistemleri pentium 2 ile bile çalışıyor seni 10 seneden bile fazla götürür.....

nacizane tavsiyem xp kalsın yanında linux kur internete linux ile xxx siteler gir hangi siteyi ziyaret edersen et acaba virüs bulaşırmı korkusu yaşamazsın

windows 7 basic kursan 2. sekme açmada bile saç baş yoldurur, sana buradan windows 7 önerenler asgari ücretli adama ferrari satmaya çalışıyor

windows xp desteği bitti diyenlere de kulak asma, microsoft windows 7-8`e geçirme uyanıklığı ile mahsus sistemi kasan güncelemeler yaptığından millet zaten güncelemelere kapalı olarak kullanıyordu, eğer linux krmaz isen sadece xp ile devam edecem dersen antivirüs kurabilirsin, antivirüs firmalarının xp desteği devam edecek.....

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
bu cihazda xp kullanman çok yanlış bu cihaza güvenmiyorsan windows 7 starter güveniyorsan win 7 ultimate kur,ama lisans anahtarın yoksa veya kms ile uğraşmak istemiyorsan windows 7 crux kur.
ama windows xp kullanmak o cihaz için değil 256mb-512mb cihazlar için makul
--- Gönderi Güncellendi ---
kardeşim
tecrübe ile sabittir xp ile devam et veya linux kur lubuntu | lightweight, fast, easier veya Xubuntu (youtube`dan l ubuntu xubuntu versiyonları inceleyebilirsin) bu işletim sistemleri pentium 2 ile bile çalışıyor seni 10 seneden bile fazla götürür.....

nacizane tavsiyem xp kalsın yanında linux kur internete linux ile xxx siteler gir hangi siteyi ziyaret edersen et acaba virüs bulaşırmı korkusu yaşamazsın

windows 7 basic kursan 2. sekme açmada bile saç baş yoldurur, sana buradan windows 7 önerenler asgari ücretli adama ferrari satmaya çalışıyor

windows xp desteği bitti diyenlere de kulak asma, microsoft windows 7-8`e geçirme uyanıklığı ile mahsus sistemi kasan güncelemeler yaptığından millet zaten güncelemelere kapalı olarak kullanıyordu, eğer linux krmaz isen sadece xp ile devam edecem dersen antivirüs kurabilirsin, antivirüs firmalarının xp desteği devam edecek.....
--- Gönderi Güncellendi ---
kardeş ama xp de kalınmaz windows 7 starter diye bir şey var araştır