Sistemim iyi fakat düşük fps alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

UgrUzdmr20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2020 aralık gibi bir pc aldım ilk hafta herşey güzeldi valorantta 200-250 fps arası cs de 170-200 arası derken birkaç hafta sonra çok düşük fps almaya başladım şuan cs de 50-70 arası alıyorum nedeni sizce ne olabilir
Anakart Msi A320m Pro
İşlemci Ryzen 5 1600
Ekran kartı Msi Rx580 armor oc
Ram 8+8 crucial 3000 mhz
Psu Corsair VS550
böyle bir pc de bu fps değeri normal mi?

UgrUzdmr20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
virüs taraması yaptım avira dan temiz gözüktü arkada avira afterburner ve windows güvenliği açıkken yazdığım değerler bunlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Normal olmadığı kısa sürede yaşanan ciddi düşüşten belli. Benim aklıma ya arka planda ekran kartı veya işlemci yoran bir şey çalışıyor, ya da bir zararlı uygulama size çaktırmadan arkada belki de ekran kartınla mining yapıyor. Oyun ayarlarını kontrol etmişsinizdir zaten o yüzden onu ihtimallerimde değerlendirmedim. Rekabetçi oyunlar zaten muhtemelen en düşük ayarlarda oynuyorsunuzdur. Norton öneririm içinde power eraser adlı bir araç var algılanması zor tehditleri bulabiliyor. Ve her ne kadar ben kullanmasam da bu forumda bir çok kişinin kaspersky önerdiğini gördüm. Onlara da bakabilirsiniz. Kolay gelsin, umarım sorununuz çözülür.

UgrUzdmr20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
oyun ayarları en düşükte kaspersky ve norton da indirdim ve iki uygulama da tehdit bulamadı maalesef bios u falan güncelledim ekran kartını günccelledim güç ten tam performansa aldım ama hala aynı değerler v sync da açık değil anlamadım neden böyle oluyor :(

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Allah allaaah... Gerçekten çok garip. msi afterburner kurup ekran kartı ve işlemcinin kullanım yüzdelerine de bakabilir misiniz oyundayken? Acaba kartta bir arıza olmuş olabilir mi? Fabrika hatası vs.?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Demekki yazılımsal bir sorunmuş. Çözülmesine sevindim.

tolgagamer123

Doçent
Reaksiyon puanı
477
İşlemcin ve ekran kartın darboğaz yapmış olabilir . Virüs taraması yaptır. Güç seçeneklerinden maks performansı seç..

onur kose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal olmadığı kısa sürede yaşanan ciddi düşüşten belli. Benim aklıma ya arka planda ekran kartı veya işlemci yoran bir şey çalışıyor, ya da bir zararlı uygulama size çaktırmadan arkada belki de ekran kartınla mining yapıyor. Oyun ayarlarını kontrol etmişsinizdir zaten o yüzden onu ihtimallerimde değerlendirmedim. Rekabetçi oyunlar zaten muhtemelen en düşük ayarlarda oynuyorsunuzdur. Norton öneririm içinde power eraser adlı bir araç var algılanması zor tehditleri bulabiliyor. Ve her ne kadar ben kullanmasam da bu forumda bir çok kişinin kaspersky önerdiğini gördüm. Onlara da bakabilirsiniz. Kolay gelsin, umarım sorununuz çözülür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba bende ryzen 5 1600af ve gtx 1650 ghost var 8 de ramim var aldigim fps 120-100 90 falan neden sorun nedir formatta attim

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
2020 aralık gibi bir pc aldım ilk hafta herşey güzeldi valorantta 200-250 fps arası cs de 170-200 arası derken birkaç hafta sonra çok düşük fps almaya başladım şuan cs de 50-70 arası alıyorum nedeni sizce ne olabilir
Anakart Msi A320m Pro
İşlemci Ryzen 5 1600
Ekran kartı Msi Rx580 armor oc
Ram 8+8 crucial 3000 mhz
Psu Corsair VS550
böyle bir pc de bu fps değeri normal mi?
İki tane mi güvenlik duvarı kullanıyorsun.
Driverlar güncel mi
Bios ayarlarında bir değişiklik yaptın mı ramlerle ilgili veya diğer bileşenlerle ilgili
Ekran kartı kullanımı oyundayken yüzde kaç işlemci kullanımı kaç
Sıcaklıklar nasıl