Sistemim İçin Upgrade Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

enes4101

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese öncellikle iyi forumlar.

Sorular

İlk olarak ram ve ssd almak istiyorum ama ilk hangisi almalıyım ?

Alırsam hangi parçaların hangi modellerini önerilsiniz ?

Sistemim için parça önerileriniz nedir ?

Ram alırsam aynı marka model mi yoksa geleceğe dönük olması için 3000~3200mhz ramler mi ?

Not:

1) Sistemimin oyun performansı (ortalama) gayet iyi ama masaüstü programlar ve açılış hızı olarak eksik geliyor.
2) Cod:Warzone gibi yeni nesil oyunlarda drop sorunum var büyük ihtimal ramden dolayı.

SİSTEMİM:
Ekran Kartı: GTX 1050 ti
İşlemci: Intel i5 7400
Ram: Crucial 8GB 2400mhz CL 17
HDD: WD 1TB 7200rpm
Anakart: h110m-c2h

kayra.goktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkese öncellikle iyi forumlar.

Sorular

İlk olarak ram ve ssd almak istiyorum ama ilk hangisi almalıyım ?

Alırsam hangi parçaların hangi modellerini önerilsiniz ?

Sistemim için parça önerileriniz nedir ?

Ram alırsam aynı marka model mi yoksa geleceğe dönük olması için 3000~3200mhz ramler mi ?

Not:

1) Sistemimin oyun performansı (ortalama) gayet iyi ama masaüstü programlar ve açılış hızı olarak eksik geliyor.
2) Cod:Warzone gibi yeni nesil oyunlarda drop sorunum var büyük ihtimal ramden dolayı.

SİSTEMİM:
Ekran Kartı: GTX 1050 ti
İşlemci: Intel i5 7400
Ram: Crucial 8GB 2400mhz CL 17
HDD: WD 1TB 7200rpm
Anakartın marka modeli ne

kayra.goktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bütçeni ekleseydşn daha iyi yardım edebilirdik ama farz edelim ki bütçen kısıtlı,ilk olarak SSD almanı tavsiye ederim depolamasını kendine göre seç ne kadar depolamaya ihtiyacın varsa,sonra kendine SSD için belirlediğin fiyattaki bir kaç farklı aynı kapasitedeki ssdleri listele.Listelediklerin arasından en hızlısının marka modelini internetten daha ucuza araştır.öncelikle anakartının tam bilgilerini vermemişsin internetten bakmaya kalktığımda 2133mhz destekleyeni çıkmıştı karşıma.Ramin 2400mhz ama biostan bi bak derim kaç hızda çalışıyor.Şayet daha düşük hızdaysa senin 3000mhz alman ve 2133mhz alman arasında şuan fark olmaz.Ama 3000mhz tavsiye ederim çünkü internette 2400mhz ile 3000mhz fiyatları birbirne çok yakın.Ve incehesapta gaminggecesi var her cuma ben daha dün 3000mhz 8gb Rami 250tlye aldım ve bir sürü SSD seçenekleri de vardı oradan alabilirsin.

kayra.goktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bütçeni ekleseydşn daha iyi yardım edebilirdik ama farz edelim ki bütçen kısıtlı,ilk olarak SSD almanı tavsiye ederim depolamasını kendine göre seç ne kadar depolamaya ihtiyacın varsa,sonra kendine SSD için belirlediğin fiyattaki bir kaç farklı aynı kapasitedeki ssdleri listele.Listelediklerin arasından en hızlısının marka modelini internetten daha ucuza araştır.öncelikle anakartının tam bilgilerini vermemişsin internetten bakmaya kalktığımda 2133mhz destekleyeni çıkmıştı karşıma.Ramin 2400mhz ama biostan bi bak derim kaç hızda çalışıyor.Şayet daha düşük hızdaysa senin 3000mhz alman ve 2133mhz alman arasında şuan fark olmaz.Ama 3000mhz tavsiye ederim çünkü internette 2400mhz ile 3000mhz fiyatları birbirne çok yakın.Ve incehesapta gaminggecesi var her cuma ben daha dün 3000mhz 8gb Rami 250tlye aldım ve bir sürü SSD seçenekleri de vardı oradan alabilirsin.

enes4101

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Masaüstü mü laptop mu?
Masaüstü
Mesaj otomatik birleştirildi:

1) Anakart bios güncellemesiyle 2400mhz desteği gelio.
2) 3000mhz banada mantıklı geldi 2400 mhz ramlere göre daha ucuz hem.
Teşekkürler

Ekli dosyalar

• cqwecqw.PNG
    cqwecqw.PNG
    2.3 KB · Görüntüleme: 103

Son mesajlar