Sistemi sildim

sahindelikanlı1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba yanlışlıkla tüm sistem dosyalarını sildim telefondan kapandı telefoncu yazılım dedi yapmaya çalıştı yazılımda yüklenmiyor 3defa yazılım denedi olmadı yarın içini açıp bakarız dedi nedendir ya :(

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Merhaba yanlışlıkla tüm sistem dosyalarını sildim telefondan kapandı telefoncu yazılım dedi yapmaya çalıştı yazılımda yüklenmiyor 3defa yazılım denedi olmadı yarın içini açıp bakarız dedi nedendir ya :(
Selam sistemi sildim derken twrp den filan mı sildin eğer öyle yaptıysan stock rom yükleyebilirsin (nasıl olduğunu tam oalrak bilmiyorum) bunun için bunu anlatamam ama custom romla yapabilirsin mesela optimus g3 veya cloudy g3 sistemini indir sistemi flash belleğe at olduğu gibi otg kablosuyla flashı tele tak twrp den mount a bas usb otg yi sec install a gel sistemi flashla zor gibi gözüküo ama kolay eğer benim dediğim gibi olduysa

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Stock rom demek sana telefonunun şirketinin çıkardığı orjinal rom demektir. Custom rom demek bazı geliştiricilerin özel özelliklerle rom yapmasidir. Bu garanti dışı bırakır ve samsung ise knox artar. O yüzden stock rom yükleyip knox sayacı ni artirmamak gerekiyor. Şimdi rom nasıl yüklenir bundan bahsedelim. Odin yazılımını indireceksin. Sonra telefonunun üretici sitesinden stock rom indireceksin. Telefonunu download moduna alacaksın (telefondan telefona değişir. nete yaz çıkar nasıl olacağı.). Sonra telefonu pc ye bağlayıp stock rom u gösterip flashlayacaksin. Zor bir şey değil. Bilene tabiki. Dikkatli olmak gerekiyor. Kendin evde yap telefoncuya para bayılma hiç gerek yok. Çok basit bir işlem. Eğer başka ülkenin romunu kurarsan IMEI okumaz arama yapamazsın. O yüzden telefonun sitesinden stock romu indirip flashlayacaksin. Sonra kullan. Boşu boşuna telefoncuya para verme ;)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Telefon daha ne onu bilmiyoruz ben birden g2 kullanıcı kulubune yazldı gibi algladm

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yok ben ondan bahsetmedm :D sen knox filan dedin ya samsung gibi algıladm sadece bosver kafam karısk bu aralar