Sistem sorunlarım yardımlarınız bekliyorum!

SonCreaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Değerli Arkadaşlar;

Son zamanda başıma gelen bir olayı paylaşmak ve sorunlarıma çare bulmak için bu konuyu açmış bulunmaktayım. 1 hafta içinde 4 kere (win xp) formatlamama rağmen aşağıdaki sorunlar devam etmektedir. Xp mi iyi yoksa Win7 mi kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

1- Kendi pc de Metin2 resmi sitesine hiç bir şekilde internet expolerdan giriş yapamıyorum. Giriş yap dediğimde beni tekrar ana sayfasına atmaktadır.
Zira başka arkadaşların pc silerinden internet expoler ile girilebiliyorum.

2- Bilgisayarımı sistem geri yükleme yapmaya çalıştığımda (Software distribution service 3.0) diye birşey çıkıyor. bu software distribution service 3.0 nedir, ne işe yarar, zararı nedir yararı nedir? Bundan nasıl kurtulabilirim. İnternette ço şey yazıyor ama hepsi birbirinden farklı doğrusunu sizlerden öğrenebilirmiyim. XP- Pro cd si ile alakalı mı acaba?

3- Bilgisayarımdaki (Lg LG-GH22NP20 22X Pata Dvd-Rw Siyah) Dvd-rw hem dvd hemde cd yi okuyup ve yazarken şimdi sadece dvd okuyup yazıyor, cdleri okumuyor.

Ve son olarakta aşağıdaki Sisteme göre en iyi antivirüs programı olarak neyi önerirsiniz? Anti-Virüs mü daha iyi internet security mi daha iyidir. Bilgisayarımda kayıtlı winrar lı dosyaları açamıyorum winrar yüklü olduğu halde. Resimler kb ları yüksek olduğu halde aç dediğimde resimler gözükmüyor. (önizleme yok diyor.)

Sistem Özellikleri:

Anakart: Gigabyte EP45-UD3LR 1600 FSB/DDR2 S+GL+16X 775pin
Cpu: CORE 2 QUAD Q6600 2.4GHZ 1066MHZ
Ram: A-DATA 4 GB (2*2) 1066 MHz DDR2 RAM Extreme Ed CL5
Hdd: Seagate 500 GB 7200 RPM 16MB SATA2
Dvd-Rw: Lg LG-GH22NP20 22X Pata Dvd-Rw Siyah
Ekran Kartı: Sapphire HD4870 Vapor-X 2 GB 256Bit GDDR5 HDMI 16X
Ses Kartı: Creative Audigy Value 7.1 24 Bit SES KARTI
Power Suply: HighPower 850W Moduler Güç Kaynağı

iyi çalışmalar

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Microsoft bu konuda açıklamalar yapmıştı 8-10 farklı sorunun donanımlara göre çıkabileceğini belirtmiş bu linkten okuyabilirsiniz,gerek nete girememeniz gerekse cdnin okunmaması bu sorunla ilgili ve maalesef MS bu sorunu çözemedi donanım üreticilerine pas attı. http://support.microsoft.com/kb/918165

Windows 7 meselesine gelince ben beta sürecinden beri kullanıyorum ve neredeyse sorunsuz diyebilirim tavsiye ederim windows7 ile daha rahat edersiniz.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Tam olarak okumadım da, XP CD'si katılımlı bir CD mi? Yoksa özgün CD mi?

SonCreaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam olarak okumadım da, XP CD'si katılımlı bir CD mi? Yoksa özgün CD mi?

Lisanslı orjinal cd sidir 140$ almıştım.

---------- saat 09:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 09:51 eklenmişti ----------

Microsoft bu konuda açıklamalar yapmıştı 8-10 farklı sorunun donanımlara göre çıkabileceğini belirtmiş bu linkten okuyabilirsiniz,gerek nete girememeniz gerekse cdnin okunmaması bu sorunla ilgili ve maalesef MS bu sorunu çözemedi donanım üreticilerine pas attı. http://support.microsoft.com/kb/918165

Windows 7 meselesine gelince ben beta sürecinden beri kullanıyorum ve neredeyse sorunsuz diyebilirim tavsiye ederim windows7 ile daha rahat edersiniz.

cevaplarınız için teşekkür ederim. bende win7 kurmayı düşüyordum cevabınız aklımdaki soruları kaldırdı.