Şirket için veritabanı

Bu konuyu okuyanlar

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Ben çalıştığım şirket için bir program(veritabanı) yazdırmak istiyorum. Bu konuda neredeyse hiçbir bilgim yok. Ben bu programın neler yapmasını istediğimi yazacağım. Size sorum, böyle birşeyin mümkün olup olmadığını(veya ne kadarının mümkün olduğunu), nasıl mümkün olabileceğini, böyle bir programı kimin yazabileceğini ve tahmini masraflarını söyleyebilir misiniz?

Programdan istediklerim:
1) Çok sayıda projeyi saklayabilmeli, çalışanlara istediği projenin istediği bilgisini anında gösterebilmeli.
2) 40000 farklı malzemenin girişine olanak tanımalı.
3) Bu 40000 malzemenin herbirinin 20'den fazla özelliğini, yetkili kişi veya kişilerin değiştirmesine olanak tanımalı.
4) Parçaların gruplandırılmasına olanak sağlamalı.

Yani büyük bir havuz oluşturmak istiyorum. Sonrada;
1) İstenen parçaların, istenen özelliklerini excel listesi gibi yazdırabilmeli(en önemlisi bu). Daha da iyisi istediğim sayfa düzenini taban kabul edip, istenen parçaların seçilen özelliklerini bu tabana liste şeklinde ekleyebilmeli.

Yardımcı olursanız yardımcı olmuş olursunuz :)

juniourfalcon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
madem bilgin yok git bir mühendisle yada programcıyla anlaş kardeş de biz bunları istiyoruz yap ne kadar alırsın .
zaten işyeri senin değil ne cebelleşiyorsun yada göze mi girmek istiyorsun. bence kalkışma bu iş profesyonel işi acemice olmaz senin istediklerin

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Şu anki isteklere göre aslında çok basit bir yazılım gibi duruyor (ki öyle) ama proje detaylandıkça bir sürü istek çıkacak. o yüzden bu kadar detayla hayatta gerçek fiyat alamazsınız. ilk önce gerekli kişilerin gelip bir araştırma ve inceleme yapıp ona göre ihtiyaçları belirlemesi ve ihtiyaca göre programı yapılandırması gerekir. ayrıca bu olay hiç de naıldığı gibi ucuza patlamaz.

o yüzden bu ve benzeri işleri yapan paket programlar var. onları inceleyin. ya da çok detaylı bir şey istiyorsanız ERP yazılımlarına yönelin ki bunlar da yine çok ucuz yazılımlar değil...

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aslında beklediğim yorumlar bu şekildeydi. Dediğiniz gibi kesinlikle profesyonellere bırakılması gereken bir iş. Teşekkür ederim.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Konu hakkında yardımcı olabilirim. İhtiyaç halinde ulaşabilirsiniz.

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Program çok basit gözüküyor. Bütçenizi pm atarsanız müsait bir zamanda halledebilirim.

Google Android

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PHP ile bu işi halledebilirim.Üye gruplandırma sistemi,veri girişi,verileri excel dökümanına dönüştürme,verileri düzenleme,verileri kategorilendirme olacak sanırsam.Bütçenizi özel mesaj olarak atarsanız yardımcı olabilirim.