Sınava son gün çalışılır mı?

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
hep aynısı yaparım sıkıntısını görmedim ilerde çekeceğim ama

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bütün dersleri 24 Saate sıkıştırmak,yerine aheste aheste çalışırım :)

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Arada çok zorda olduğumda çalışıyorum ben de sıkıntısını görmedim ? Ama tabii ki önceden çalışmak daha iyidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır. Olması gereken işlenen konuları günü gününe tekrar edip sınavdan önceki gün ufak bir tekrar yapılmasıdır bence. Ama ben bunu hiçbir zaman beceremedim maalesef :(
Derste öğreniyorum fakat tekrar etmiyorum ben de :( Konulara yine de hakim oluyorum ama :)

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Son gün çalışılır ama öncesinde hiç çalışmayıp sadece son gün çalışınca bilgiler çorba olur. Bu yüzden önce de çalışmak ve son gün tekrar mahiyetinde yine çalışmak lazım.

mbykplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Herkes birşey diyor kişiden kişiye değişir bir durum ama genellikle kendini bir mertebeye getirmiş insanlar son gün çalışılmaz diyor ?

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Arada çok zorda olduğumda çalışıyorum ben de sıkıntısını görmedim ? Ama tabii ki önceden çalışmak daha iyidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Derste öğreniyorum fakat tekrar etmiyorum ben de :( Konulara yine de hakim oluyorum ama :)
Konulara hakim oluyorsan iyi ama ben derste çok iyi anladığım birşeyi eve giderken unutmaya başlıyordum :D

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Benim tavsiyem sistemli tekrar yöntemi ile çalışın:

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Çalışılır ve ertesi günkü sınavda hafızaya göre çok başarılı bile olunur ancak sınavdan sonra o bilgilere veda et ?

mbykplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Verdim beğeninizi inceleyeceğim
Aslında ben Melik Safi Duyar'ın "Fotografik Hafıza Teknikleri" kitabını okuyup ses kayıtlarını dinleyince orada öğrenmiştim bu yöntemi. Hafıza için daha bir çok metod var bunun dışında da.

Bu kitabı herkese tavsiye ederim. Kendime olan öz güvenimi arttırdı. O özgüven herşey demek. Çünkü insanı motive eden en önemli şey.

Akin_1979

Asistan
Reaksiyon puanı
102
Liseye kadar son gün çalışılabilir ama lisede iken son gün yetmez bence.

mbykplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Aslında ben Melik Safi Duyar'ın "Fotografik Hafıza Teknikleri" kitabını okuyup ses kayıtlarını dinleyince orada öğrenmiştim bu yöntemi. Hafıza için daha bir çok metod var bunun dışında da.

Bu kitabı herkese tavsiye ederim. Kendime olan öz güvenimi arttırdı. O özgüven herşey demek. Çünkü insanı motive eden en önemli şey.
Ah o özgüven yok mu özgüven, bir anımı anlatayım size o zaman.9.Sınıfta çekingen bir çocuktum ama öyle orta halli bir öğrenciydim.Hayat tecrübesi sıfır,insanlarla nasıl iletişim kurulur hakkında en ufak bilgim yok, biriyle konuşurken heyecanlanan biriydim.9.Sinif bitti neyse 9.sinifin yazında abimin çalıştığı iş yerinde birlikte çalıştık 2 haftada işi öğrendim.Artık insanlarla iletişim kurabiliyorum velhasıl özgüven patlaması yaşadım.10.sınıfta ise ben herşeyi yaparım ederim diyip herşeye atlayan birisiydim ve o yıl o özgüven birikimi ile okul 1.si oldum.Belli başlı sebeplerden ötürü şuan ise pespente özgüven adına birşeyi kalmamış, herşeyi erteleyen bir adamım ne önerirsiniz?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Günü gününe çalışılmalı. Son gün çalıştığın sınavdan yüksek not alacağının garantisi de yok.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ah o özgüven yok mu özgüven, bir anımı anlatayım size o zaman.9.Sınıfta çekingen bir çocuktum ama öyle orta halli bir öğrenciydim.Hayat tecrübesi sıfır,insanlarla nasıl iletişim kurulur hakkında en ufak bilgim yok, biriyle konuşurken heyecanlanan biriydim.9.Sinif bitti neyse 9.sinifin yazında abimin çalıştığı iş yerinde birlikte çalıştık 2 haftada işi öğrendim.Artık insanlarla iletişim kurabiliyorum velhasıl özgüven patlaması yaşadım.10.sınıfta ise ben herşeyi yaparım ederim diyip herşeye atlayan birisiydim ve o yıl o özgüven birikimi ile okul 1.si oldum.Belli başlı sebeplerden ötürü şuan ise pespente özgüven adına birşeyi kalmamış, herşeyi erteleyen bir adamım ne önerirsiniz?
Ben de çoluk çocuğa karıştığım için artık sınav/başarı işleri ile uğraşamıyorum.

Ben de 2011'de örgün eğitimde yüksekokulda okul birincisi, 2017'de AÖF'te yine yüksekokulda bölüm birincisi olmuştum.

Tecrübelerimden özellikle şunu anladım: Kendini kısıtlandığın kadar küçülürsün. O yüzden özgüven ve yüksek motivasyon ile başaracağına inanmak lazım. Bunun için hedef koyarken de büyük hedefler koymak lazım.

mbykplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben de çoluk çocuğa karıştığım için artık sınav/başarı işleri ile uğraşamıyorum.

Ben de 2011'de örgün eğitimde yüksekokulda okul birincisi, 2017'de AÖF'te yine yüksekokulda bölüm birincisi olmuştum.

Tecrübelerimden özellikle şunu anladım: Kendini kısıtlandığın kadar küçülürsün. O yüzden özgüven ve yüksek motivasyon ile başaracağına inanmak lazım. Bunun için hedef koyarken de büyük hedefler koymak lazım.
Teşekkür ederim önerileriniz için.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben hep son gün çalışırım. Zaten bu bilgiler hayatımda yardımcı olmayacak, bunun yerine günlük ezberliyorum. Kafamda yer açmıyorum kendilerine. Zeki bir insan değilim fakat hep böyle yüksek not aldım. Sadece sınavda çıkacak denilen konulara çalışırım.
Lise sınavında 9.50 yüzdeliğe girdim ( Çok iyi değil fakat sınav senesi problemler yaşadım. Tabi bu sınava son gün çalışmadım. Okulda dersleri dinledim sadece.) Onun dışında şimdilik böyle atlatıyorum.
Çok iyi bir üniversite hayaliniz varsa benim gibi yapmanız mantıksız, kesinlikle düzenli çalışmalısınız. Ben orta halli bir üniversiteye giderim gibi duruyor şimdilik. (Hedefim yüksek değil zaten.)

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Ben hep son gün çalışırım. Zaten bu bilgiler hayatımda yardımcı olmayacak, bunun yerine günlük ezberliyorum. Kafamda yer açmıyorum kendilerine. Zeki bir insan değilim fakat hep böyle yüksek not aldım. Sadece sınavda çıkacak denilen konulara çalışırım.
Lise sınavında 9.50 yüzdeliğe girdim ( Çok iyi değil fakat sınav senesi problemler yaşadım. Tabi bu sınava son gün çalışmadım. Okulda dersleri dinledim sadece.) Onun dışında şimdilik böyle atlatıyorum.
Çok iyi bir üniversite hayaliniz varsa benim gibi yapmanız mantıksız, kesinlikle düzenli çalışmalısınız. Ben orta halli bir üniversiteye giderim gibi duruyor şimdilik. (Hedefim yüksek değil zaten.)
Benim de hedefim normal bir üniversite.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,110
Bir sağlıklı öğretmen tüm müfredatı bilmem kaç aya anlatır fakat sağlıklı bir Türk genci sadece 6 saate bunların hepsini ezberleyebilir.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Evet sınavın kapısından girene kadar çalışılır.Ben gibi son gece zihni açılanda vardır elbet? Ama sadece ezberliyorsam sınavdan sonra unutuyorum.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Dersine göre. Ama sadece ders sınavlarına ösym sınavlarına değil. Ösym sınavlarına min 3 ay ama altyapı sağlamsa. En önemlisi kafayı verebilmek. Çalıştığın ortamda önemli.