Sigara buldum

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Annemin gizlice sigara içtiğini biliyordum. Ne sıklıkla içtiğini bilmiyorum ama muhtemelen çok az içiyordur. Bugün de evde saklı bir paket buldum. Kutuyu alıp atsam da biliyorum ki tekrar alıp daha zor bir yere şaklayacak. Ne yapmam lazım?

Bir de sigaranın içinde 4000 çeşit zehir var iddiası var. Yahu ben sadece tütün görüyorum ama biri aydınlatırsa sevinirim...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Annemin gizlice sigara içtiğini biliyordum. Ne sıklıkla içtiğini bilmiyorum ama muhtemelen çok az içiyordur. Bugün de evde saklı bir paket buldum. Kutuyu alıp atsam da biliyorum ki tekrar alıp daha zor bir yere şaklayacak. Ne yapmam lazım?

Bir de sigaranın içinde 4000 çeşit zehir var iddiası var. Yahu ben sadece tütün görüyorum ama biri aydınlatırsa sevinirim...
Kaç yaşındasınız ?
Babanız sağ ve yanınızda mı ?

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Bırakın arada içsin. Çok içmediği sürece karışmayın.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Eskiden sigara içerdi nadiren, fakat şu anda içiyor mu tam olarak bilemem. Babam annemin sigara içtiğini biliyor mu bilmiyorum.
Peki o zaman benim size tavsiyem şudur.
Eğer babanız bunu duyarsa annenize şiddet uygulama ihtimali varsa söylemeyin.
Eğer babanız bunu duyarsa aralarında boşanmaya yol açma ihtimali varsa söylemeyin.
Bunun dışındaki ihtimaller için babanıza söyleyin.

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
İçen kişi annem olduğu için kararsız kaldım. Bana kalırsa kullansın ama buna bu kadar zararlı muamelesi yapılıyor ise ben nasıl izin verebilirim
Kaçak iciyorsa az içiyor demektir. bise olmaz yani.
Sigara kötü bisey ama panik yapma sakince annenle konus.

Mumkunse merak edip baslama sende

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Annenin agzini ara biraz sence zararlimi gibisinde. Ben de bi ara yoklamistim da konu farkliydi. Paketi yerine koy simdilik karisma. Baktin cok iciyor o zaman annenle konus.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Sanki bir uyuşturucudan bahsediliyor sandım...

Sigara tabi ki zararlı birşey.Ama haftada 7-8 dal veya bilemedin 10 günde 1 paket içmekten birşey olmaz.Keyif sigarasıdır o.Gizli içiyorsa gizli içmeye devam etsin.İçtiği ortaya çıkarsa "nasıl olsa artık öğrendiler" diye hergün içmeye başlayabilir.Birgün içerken yakalarsanda "anne eline hiç yakışmıyor veya kendine ne kadar zarar verdiğinin farkında mısın?" gibi telkinlerle sigara içmesinin ailesi tarafından hoş karşılanmadığını ve kendini mahçup hissederek tamamen içmeyi bırakabilir.Psikolojik yaklaş.Sigara olayı tamamen beyinde biter çünkü...

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Sigaraya zam geldi atıyım deme illa atacaksan sende 1 dal yak öyle at

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Annenin agzini ara biraz sence zararlimi gibisinde. Ben de bi ara yoklamistim da konu farkliydi. Paketi yerine koy simdilik karisma. Baktin cok iciyor o zaman annenle konus.
Evet en güzeli karşılıklı anlama ve tabi diplomasi.:) Umarım hakkınızda hayırlısı olur.:)

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
İçen kişi annem olduğu için kararsız kaldım. Bana kalırsa kullansın ama buna bu kadar zararlı muamelesi yapılıyor ise ben nasıl izin verebilirim

Annene onu ne kadar çok sevdiğinden başla ve sigaranın zararlarını iyice araştırıp özet geç annene uygulamalı olarak video veya resimli görsellerle sigara içenlerin çektiği ciddi rahatsızlıkları göster sonrasında senin böyle olmanı istemiyorum beni de kendinide seviyorsan emanet olan bu bedeni en iyi şekilde bizi varedene teslim etmek istiyorsan anne bırak.
Bırakma hususunda içmesini gerektiren durumlar için içerek acizlik göstermek yerine ona iradenin gücünden bahset azimli olan bir bireyin neleri başardığıyla ilgili hikayelerle destekle o zaman sonuca varırsın.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
''Sen içiyorsan demek ki iyi bir şey. Ben de içmeye başlayacağım'' de... Denenmiş kesin çözüm.

Ben de annemin sigara içtiğini öğrenince böyle yaptım. Ama annem pek sallamadı tabi. Bende gittim aldım bi paket, o gün bu gündür içiyorum :D Bazen birbirimizden otlanıyoruz

Böylece ortada sorun filan da kalmadı yani.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
''Sen içiyorsan demek ki iyi bir şey. Ben de içmeye başlayacağım'' de... Denenmiş kesin çözüm.

Ben de annemin sigara içtiğini öğrenince böyle yaptım. Ama annem pek sallamadı tabi. Bende gittim aldım bi paket, o gün bu gündür içiyorum :D Bazen birbirimizden otlanıyoruz

Sorunu kökten çözmüşsünüz, tebrikler vallahi :)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811

Aranan çözüm :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,222
Annem benim çoknaz içiyordu kendi haline bıraktım bıraktı sigarayı. Sende böyle dene istersen.

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23

Ahahah

cumsoner35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ananeme ve dedeme şikayate edicem diye tehdit et , Gizli sigara içenlerin korkulu rüyasıdır ebeveynler.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
çok yadırgamayın zira bundan 15-20 yıl önce onların gençliğinde sigara zararlı görülmüyordu.
heryerde içiliyordu son 10 yılda zararı üzerine kamuoyu oluştu.

orta yaş annelerin böyle ara ara içtiklerini çevremden gördüm. özellikle stres altında olduklarında

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Aslında şaka gibi gelebilir ama böyle oldu yani. Babam da içerdi ama annemin içmesi daha bir başka etkilemişti beni.

Şakası bir yana, uzun zamandır içiyorum ve bırakma arefesindeyim. Artık yeter dedim, kızım doğduktan sonra günde 2 teke kadar düşürdüm, o da kızım uyuduktan sonra. Sonrasında kıyafetlerimi değiştirip duş filan alıyorum dişlerimi fırçalıyorum filan, zerre kokusu kalmasın diye... Gece beraber koyun koyuna uyuyoruz çünkü. Kızımın ağzımda bir çubuktan duman çıkartırken beni görmesini de hiç istemiyorum açıkçası. Yanında başka birisinin sigara içmesi de mümkün değil.

Artık eskisi gibi değil, çok farklı gelmeye başladı bana. Yolda, açık havada bile yanımdan geçen birisinin dumanı rahatsız ediyor. Toplu taşımada sigara içmiş birisinin yanında duramıyorum. Kısa süre öncesine kadar maalesef bende böyle rahatsız ediyordum içmeyen insanları...

Siz annenize baskı yapmayın kesinlikle. Sert davranmayın, kötü sözler söylemeyin, bu sadece daha da bağımlı olmasına ve daha fazla içmesine neden olur. İçmemesi için, kendisinin de bildiği binlerce sebep var, bunlardan bahsedin.