Shiftdelete'e ne oluyor?

Bu konuyu okuyanlar

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Sevgili SDN Yöneticileri Ağabeylerime
SDN Bilgi ve İletişim Teknolojileri Dergisi.Köy Kahvesine dönmeden Lütfen Artık Üyelikler Davetiye İle Olsun.Biz Küçükler olarak Bilgisayar kullanmayı öğrenmek pekiştirmek için SDN deyiz.Kahve muhabbeti için başka siteler var.Hem de Milyonlarca değilmi.SDN'li yönetici Ağabeylerimi çok seviyor ve sayıyorum ama artık üyelikler davetiye ile olsun.Hepinize İyi Çalışmalar.Biz Bilgi İstiyoruz.Son günlerde ne oluyor anlamadım. :-[ :-\ :-X ::)

Reaksiyon puanı
0
Davetiye sistemi aslında güzel bir promosyondur. Ancak bizim bunu yapmamız için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Forumda anlık kullanıcı sayısı 200-300'ü bulmadan bu sistem yeni forumun tanıtımını baltalayacaktır.

"Köy kahvesi" tanımına gelince. Biz moderatörler olarak seviyenin düşürülüp gerçekten kahvehane muhabbeti yapılamaması ve herkesin kontrol altında tutulan bir ortamda rahatça forumun tadını çıkarmasını amaçlamaktayız. Aslında "amaçlamak" bir yana, bizim burada moderatör olma nedenimiz tamamen budur. İnsanlar önceden belirlenmiş kurallara peşinen uysa ve herkes birbirine saygılı olsa bize de gerek olmazdı diye düşünüyorum. Senin söylediğin davetiye sistemi ise kesinlikle bu konuda yardımcı olmayacaktır. Şu anda üyeliğini almış mevcut okuyucularımız bile zaman zaman hata yapabiliyor ve bizim devreye girmemiz gerekebiliyor.

Rahatsız olduğun konuları bana veya arkadaşlarıma bildirdiğin takdirde en kısa zamanda bir çözüm bulmaya çalışacağımıza emin olabilirsin. Ancak unutma ki bu bir teknoloji dergisi de olsa forumumuzda her konuya yer var. Bizim uzmanlık alanlarımızın farklı olması, gündemden uzak bir hayat yaşadığımız veya kullanıcılarımızdna böyle beklentilerimiz olduğu anlamına gelmemeli.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
selam,

bu mesajinin altinda iyi nyet oldugunu dusunuyorum ve o nedenle tesekkur ederim.

kahveye donme konusunda kastettigin yerler eger konun disina sapan forum bolumleri ise bu durumu moderatorlere tek tusla bildirebilirsin. arkadaslarim, gereken onlemi en kisa zamanda alacaktir.

forumda sadece teknoloji kategorileri yok, konu disi, kultur, yeni albumler ve daha bircok kategori var. eger bu kategorilerden sikayetciysen durum farkli tabi. belirtirsen, bunu tartisabiliriz olmali mi olmamali mi diye.

uyelik konusunda davetiye kismina gelince, sitemize uye olma hakkinin her internet kullanicisina verilmesi taraftariyim. hicbir yerde reklamimiz olmadigi icin tavsiye uzerine ve google'dan gelen ziyaretcilerimizin bu siteden davetiye bulmasi pek de kolay degil. o nedenle uye olma seklinde herhangi bir degisiklik yapmayalim derim ben.

bilmiyorum diger arkadaslar ne der bu duruma?

not: guclu'nun mesajindan once baslamistim bunu yazmaya, yazarken guclu'nun mesaji yayinlanmis. sanki ondan once yazmisim gibi okuyun mesajimi lutfen :)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Güçlü'nün de dediği gibi davetiye sistemine geçmeye hazır olmadığımızı düşünüyorum. Ne zaman bu forumda başkalarında olmayan bir şeylerin olduğu herkes tarafından bilinmeye başlar, o zaman davetiyeli üyeliği düşünebiliriz.

Bahsettiğin sorunlar da kolayca halledilebilir şeyler. Sitede büyük ihtimalle her an en az bir moderatör, editör, yönetici ve türevi bulunuyor; onlara ilettiğin zaman gereken yapılır. Ayrıca başlığa bakarak konunun içeriğini anlamak da mümkün, siyaset gibi ağır konularla ilgili olan konulara girmemek elinizde diye düşünüyorum.

Uzun lafın kısası, davetiye sistemini şu an için zararlı buluyorum. İleride umarım o konuma geliriz.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
aslinda davetiye ile uye olunan bir site olmak buyuklugun belirtisi degil. amac uye sayisi ise, egitim videolarimizi sadece uyelere ozel yaptigimda bakin o zaman uye sayisi ne oluyor. ya da o bolumu gormek icin davetiyeli uyelik uygulamasi baslattigimizi dusunun...

eksigimiz yok fazlamiz var. ben sadece herkese acik bir bligi veritabanimizin olmasi taraftariyim.

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şimdilik böle şeylere gerek yok bence burası köy kahvesi falan değil gayet seviyeli eğlenceli güzel paylaşımların oldugu bi yer.tek eksik oldugunu düşündüğüm bazen sdn nin o adaletli , kullanıcıların göruşlerine fazlasıyla değer verip sorularını yanıtlamaya çalışan çizgisinden çıkması.

Reaksiyon puanı
23
robokep dedi ki:
Şimdilik böle şeylere gerek yok bence burası köy kahvesi falan değil gayet seviyeli eğlenceli güzel paylaşımların oldugu bi yer.tek eksik oldugunu düşündüğüm bazen sdn nin o adaletli , kullanıcıların göruşlerine fazlasıyla değer verip sorularını yanıtlamaya çalışan çizgisinden çıkması.
,

yoo bence çok güzel bir forrum ve adaletli

Reaksiyon puanı
0
robokep dedi ki:
tek eksik oldugunu düşündüğüm bazen sdn nin o adaletli , kullanıcıların göruşlerine fazlasıyla değer verip sorularını yanıtlamaya çalışan çizgisinden çıkması.

Somut örnekler ile bu konuyu forumda tartışmaya açarsanız biz de eksiklerimizi daha rahat görebiliriz ve mümkün olan en demokratik ortamı yakalamış oluruz. Burası "astım kestim moderatörleri"nin yeri değil. Hepimiz gayet bilinçli ve sağduyulu insanlarız. Rahat olun. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
okurlarımız istemedi diye siyasi parti reklamları yayınlanmadı arkadaşlar var mı ötesi :)

Güçlü'nün dediği gibi örnek verin adaletsiz olduğumuz yerler konusunda, gerekeni hemen yapalım ;)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Söylememe gerek yok.. Bu siteyi Çok sevdiğimi herkes biliyor. çünkü burdaki gibi bi paylaşım kolay kolay bulunmaz katılan katılsın katılmayan gıpta ederek baksın :Dkoy kahvesi muhabbeti ne demek ya>:( senin dedigin lafa bak karın doyurmaz ama geyik muhabbeti doyurur.. Mesela bazilari ögle yemegi için 1 saat foruma giriyor ::)
shiftdelete.net insanın kendine yakışanı giymesidir

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Acith görüşlerine katılmıyorum. Biz burada saatlerimizi harcıyoruz. Elimizden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Anasayfaya güzel konuları istiyorsunuz, en güzellerini seçiyoruz, sizin için ne faydalı olacaksa onları hazırlıyoruz.

SDN sadece yönetime ait değil. Biz saadece düzeni sağlamak için burada bulunan, devamlı size bir şeyleri aktarmak için bilgisayar başında saatlerimizi harcayan kişileriz. Bizim gibi olmak isteyen çok kişi var aramızda, bunların arasında kimileri gelir sinir bozmak için ne varsa ellerinden geleni yapar. Ama bilmezler bizim ne kadar güçlü olduğumuzu. Biz bu işe inanarak başımızı koyuyoruz. Elbette forumda bazı ufak sorunlar olacaktır. Bu sorunlar bize şu an için iyi bir izlenim kazandırmıyor olabilir. Ama şöylede bir durum var, yukarıdaki çalışmalardan burada kimsenin haberi yok. Yakın zamanda farklı ve daha iyi yerde olacağımıza yürekten inanıyoruz.

Sorunumuz 1 2 tane değil ki... Geçen günlerde sunucumuz yine yan çizdi. 10-12 saat siteye giremedik. Bu tür sorunları hala yaşıyor ve bunları aşmak için bazı şeyler ödenmesi gerekiyorsa fazlasıyla ödüyoruz. Bu sitenin ayakta durması için bir yerlerden, gerek maddi gerek manevi desteğe ihtiyacımız var. Bizde bir insanız. Saatlerimiz SDN ile geçiyor.

Şimdi sizin bahsettikleriniz, eleştirileriniz tamam güzel hoş ama neden sorunların kesin adresini ve çıkış kapısını bulmamıza yardımcı olmaya çalışmıyorsunuz anlayamıyorum.

SDN'nin bilgi sitesi olmasını isteyenlerden birisi sensin. O zaman bunu sende yapabilirsin. Forum size ait. Kurallar içerisinde hangi konuyu açtınızda biz, höt pöt, sus bu olmaz dedik.

Yapmayın arkadaşlar ya... Valla ben sınavlarıma çalışmadan giriyorum. İyi ki temelim var yoksa, ben SDN'ye nasıl destek olabilirim, nasıl msnde sizinle muhabbet edebilir, yeri gelince sorunları çözmeye çalışabilirim. Bilgim çerçevesi içerisinde bunları hep yapmaya çalıştım. Ya 1 ya da 2 kişiyi eli bomboş geriye göndermek zorunda kaldım. Bunların dışında birilerine bir katkıda olmaya çalıştım.

Kendinize böyle bir sorumluluğu alma cesaretinizi neden gösteremiyorsunuz? Ya ben 20 yaşında bir insanım. Siz neden yapamıyorsunuz? Ben sizden farklı birisimiyim. Biraz kendinize güvenin, SDN'yi kendi sitenizmiş gibi düşünün, yönetin.

Bütün her şey sizde bitiyor. Birimizde değil.

Umarım şimdi yapılanların birşeylerden öte olduğunu anlamışsınızdır.

Saygılar...

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Acith eleştiri, iyi bişidir.. Valla bak.. burda bu yaptıgınız eleştirmenin gereksiz olduguna inanıyorum.. olumlu yada olumsuz görüşlerede saygım sonsuzdur... walla bende sıkıldım sizin şu görüşlerinizden >:( SDN ye hiç bişi olmuyor meyve veren ağaç taşlanır misali habire yazıyorsunuz hayır canım bu kadarda
gelinmez ki bi adamın üstüne cıx cıx cıx ::) ;D siteye girdiğimizde aradığımız her şey burada bulmak bizi mutlu ediyor yok yok ::) tabi bu benim nacizane fikrim

BilgeAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açık kaynak kodlu bir yazılım kullanılıyorken, her fırsatta açık kaynak vurgusu yapılıyorken, açık kaynak koldu lazılımlar destekleniyorken üyeliği kısıtlamak ilk başta bu ruha aykırı olacaktır.

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben Acith'e üye kısıtlaması dışında katılıyorum. Fakat sadece güvenlik, yazılım bölümüne değil tüm konulara katılım artmalıdır. Bu sitenin yapısı olarak tabiki donanım, yazılım bölümünde paylaşımlar ve yorumlar fazla olmalıdır. Bunun için Acith in dediği gibi birkaç öncü bu düşünceyi faliyete geçirirse arkası geleceğine ve forumun daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Yanlız okulun sonlarına yaklaşmış olduğumuz için benim fazla katılım yapmam zor gibi görünüyor. Buyüzden siz başlatın ben de müsait oldukça yardımcı olurum. 8) ;)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Acith dedi ki:
Wolf-sdn nin yazısını görünce de demek ki benim gibi düşünenler var dedim. Ama bence bu arkadaş da pek anlaşılmadı.

Bu konudan böyle düşünen bir kişi daha olduğunu rahatlıkla anlayabilirsin ;)
Senin ve wolf-sdn'nin söylediklerine üye kısıtlaması dışında tamamen katılıyorum.

Bazı arkadaşlar wolf-sdn'nin şikayetçi olduğu konularda görevli arkadaşlara bildirmesini önermişler.Bu öneri onun(bizim ::)) derdinin tam anlamıyla anlaşılmadığını gösteriyor.Çünkü ortada forum kurallarına aykırı bir durum yok.Sorun, forumun yapısında yani.

Evet çoğunluk google'dan ulaşıyor SDN'ye ama nasıl ulaşıyor?Arama çubuğuna ne yazıp da ulaşıyor?"Komik ****" veya "takımlarımızın avrupa macerası" gibi şeyler yazarak değil de "***** virüsünden nasıl kurtulabilirim" tarzında bir şey yazarak ulaşmalı bence.Yani "diğer konular" amaç değil araç olmalı.

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
http://www.shiftdelete.net/forum/index.php?action=stats

Yukarıdaki istatistikleri biraz inceleyin. Hem yazılım, donanım bu tür başlıkların canlı tutulmasını istiyorsunuz, hemde forum istatsitiklerinde eğlence bölümünü tavana çıkartıyorsunuz.

Bu forumu siz dolduruyorsunuz. Sizin yeni konu aç diye bir yetkiniz var. Onu kullanacaksınız.

Herkesin eğlenmeye hakkı var. Eğlence bölümüde ister istemez canlı kalacaktır. Çünkü herkes eğlenebilir. ;)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ben bu itirazları, "neden akp iktidar?" sorusuna benzetiyorum. yahu özgürsün, sen nereyi aktif tutarsan orda fazla mesaj olur, popüler olur. diğer kategoriler de çok aktif olsun demenin anlamı yok. tercihini yapıp o kategoriden devam edeceksin. hatta forumda seçenek var; bu forumu kapat veya benim forumlarım seçeneği diye. ;)

Denisov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öyle etliğe sütlüğe karışmıyom bi köşede oturyom ;)

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Ya herkesmi roman yazar yaa... oku oku içim bayıldı benim.. öpüşüp barışın bu işi tatlıya bağlayalım.. ;D

Son mesajlar