Shifdelete Sizce Aylık Trafiği ne kadar?

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
keyloger dedi ki:
anarchst dedi ki:
klasik türk milleti işte:D adam giriyo siteye başlıyo hesaba .lan bu site günde kaç para basıyordur. 1000 sayfa olsa 10 tane reklam 10x1000 10 bin ortalama 2 lira olsa reklam 2çarpı 10bin 20bin aylık 600bin yılda 7.300.milyon valla iyi hemen bi site yapim. diyordur güzel webmaster aday adayım.

hihihihi buda klasik cem yılmaz espirisi olmuş ;) dikkat edersen reklamları kaça alıyorsunuz diye değil teknoloji sitesine aylık bw niz ne kadar diye soruyoruz sonucta burdaa toplanan insanlar teknoloji manyaaa :)

abi napalım cmylmz hep bizden önce buluyo :D

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
shiftdelete son zamanlara kadar gerçekten iyi bir siteydi. gerek haberleri olsun, gerek ilk forumu olsun. ancak son zamanlarda her tarafta bir reklam, arkaplan reklam, bazen 1O saniye içinde siteye yönlendirilecen reklamı felan fişman bissürü reklam. bence sdn haber kalitesini daha da arttırdı ancak şahsi kanaatim şu ki içeriğin önüne reklam girdi..

kendimi artık sdn deyken bi warez sitedeymiş gibi hissediyorum.

ee bu kadar reklamdan sonra trafik de bayaaaa bi şişmiştir. aylık trafik bence 150 gbyi geçmez

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
reklamı falan geçelim de bu smf yi terkedişten sonra epey bi düşüş olacak galiba, vbulletin i oldum olası sevemedim

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bant genişliğinin açıklanmasını doğru bulmuyorum ben güvenlik sorunları yaratabilir.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Açıklayabiliriz arkadaşlar, bunda sorun yok sanırım. 3 sunucumuz var. Bunlardan 2'si Türkiye'de ancak birinde testler ve kurulumlar devam ediyor ve henüz kullanımda değil. Diğer sunucunun ne kadar bant genişliği yediğini bilmiyorum.

Ama Almanya'daki sunucumuz ayda 4 Terabyte veri trafiği yaşıyor.

Türkiye'dekini de siz hesap edin artık :)

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
4 tb aboooo benim bi bi sitem vardı aylık 100 mb tı geçmezdi onuda ben yerdim :D

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
vay biz gb yeni alıştık adamlar terabyte diyor şu işe bak :D

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Yakında petabyte 'da olur artık :) Şu adsl hızları artsa hosting ücretleri acayip düşecekti. Hard disk fiyatları da düşüyor. Kendi siteni kendin yayınla ama 1mb ile olacak iş değil :S

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
klasik türk milleti işte:D adam giriyo siteye başlıyo hesaba .lan bu site günde kaç para basıyordur. 1000 sayfa olsa 10 tane reklam 10x1000 10 bin ortalama 2 lira olsa reklam 2çarpı 10bin 20bin aylık 600bin yılda 7.300.milyon valla iyi hemen bi site yapim. diyordur güzel webmaster aday adayım.

Günde 5000 ziyaretçi olsa .. hmm iyii iyii :D Size ne siz mi idare edeceksiniz siteyi

bkz: cmylmz

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Günlük 40 bin ve fazlası tekil ziyaretçi, yaklaşık 600 bin sayfa izlenimi diye devam ediyor ama bu rakamlar giderek artıyor. Şimdilik konuşmamak lazım :)

Bant genişliğinde de şöyle düşünün, bir eğitim videosu diyelim ki 5 MB.

Bunu bir günde bizim sitemizden 5 bin kez izliyorlar. Haber siteleri ve diğer forumlarda da yayıldığı zaman günde 100 bin kez izleniyor.

Sadece bir eğitim videosunun trafiği 500 GB civarında.

Bu rakamlar bence çok iyi ;)

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Sağ şeritten bence 300 le gidiyor:)

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
trafiği çok olabilir de bandwith' i pek iyi değil sanırım.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bant genişliği konusunda son 3 ayda iki kat artma oldu arkadaşlar :(

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
siz hesplayın

sayfadaki kodların boyutu + local hosttan çağırılan (jpg,gif,video vs) boyutu = o anda açılan sayfanın trafiği

tüm açılan sayfaların trafik toplamı = trafik

başka sitelerden (src="http://") şeklinde çağırılan yazı, grafik ve medyalar o sitenin trafiğini etkilemez

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Trafik 200 Gb Falan Vardır Ama Db Büyüklüğü O Kadar Yoktur.
Forum Zaten Yer Kaplamıyor Site Ana Sayfasıda Pek Fazla Kaplamaz.
Olsa Olsa 500 mb Falandır ;)

iyide forumda yer alan videolar resimler nerde depolanıyor ;) bence 10 gb tan fazladır. aylık trafik 225 gb kadar bişidir tahminimce :happy:

bant genişliği konusunda son 3 ayda iki kat artma oldu arkadaşlar :(

ne üzülüyorsun ki demek çok fazla kişi ziyaret etmiş :D

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
iyide forumda yer alan videolar resimler nerde depolanıyor ;) bence 10 gb tan fazladır. aylık trafik 225 gb kadar bişidir tahminimce :happy:

:D

sitenin toplam boyutu isterse 1 MB olsun isterse 999GB olsun o farklı bir şey trafikle alakası kesinlikle yok tarfik senin siteye girdiğin zaman senin bilgisayarına yüklenen yazılar resimler

örnek: sitenin toplam boyutu 999GB olsun bir ay boyunca siteye sadece bir üye giriş yapsa sadece açtıgı sayfa kadar trafik yapmış olur

nofearman

Asistan
Reaksiyon puanı
0

ne üzülüyorsun ki demek çok fazla kişi ziyaret etmiş :D

bant genişliginin artması demek cok kişi ziyaret etmiş demek değildir, ziyaret eden kişilerin siteye ne kadar cabuk ulaştığıyla alakalıdır veya egitim videosuna veya sunucularda tutulan bir dosyaya

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
sitenin toplam boyutu isterse 1 MB olsun isterse 999GB olsun o farklı bir şey trafikle alakası kesinlikle yok tarfik senin siteye girdiğin zaman senin bilgisayarına yüklenen yazılar resimler

örnek: sitenin toplam boyutu 999GB olsun bir ay boyunca siteye sadece bir üye giriş yapsa sadece açtıgı sayfa kadar trafik yapmış olur

ben onu demedim arkadaş sitenin toplam db sinin boyutundan bahsetmiş ben onu demek istedim :razz::D çorba oldu ama idare edin :stuart:

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
bant genişliginin artması demek cok kişi ziyaret etmiş demek değildir, ziyaret eden kişilerin siteye ne kadar cabuk ulaştığıyla alakalıdır veya egitim videosuna veya sunucularda tutulan bir dosyaya

Bence bir daha düşün...

JustLOVE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
512 MB Şaşırdınız değil mi? Bu büyük bir teknoloji SDN için geliştirdik Hostu ben veriyorum oradan biliyorum :D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
süpersin sdn walla bi sdn foruma bide saqo&kolo foruuma giriyorum

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
videolara reklam alında ohoo shiftdelete arama motoru da aç

bilgiyes

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Videolardan dolayı baya trafik harcaması vardır.