Dizi Sherlock'un yeni sezonu ne alemde?

Sizce yeni sezon ne zaman yayınlacak?

 • 2021 sonu

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 2022

  Kullanılan: 1 50.0%
 • 2023

  Kullanılan: 1 50.0%

 • Kullanılan toplam oy
  2

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
6,339
Çözümler
36
Reaksiyon puanı
11,328
Puanları
113
Yaş
20
BBC'nin en popüler yapımlarından olan Sherlock, 5. sezon onayı almasına rağmen yıllardır yeni sezonu yayınlamıyor. Peki bunun sebebi ne?

Dizinin hem yazarlığını, hem Sherlock'un ağabeyi olarak oyunculuk yapan Mark Gattis, geçtiğimiz yıllarda oyuncuların yeni sezon için heyecanlı olduğunu dile getirmişti. Aslında sorun tam da bu: oyuncular.

Gecikme Sebeplerinden Biri Oyuncular
Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman, daha önce pek çok yapımda yer alarak ne kadar başarılı oyuncular olduklarını göstermişti ama Sherlock öncesinde pek de popüler değildi.

Dizi, bu ikilinin popülaritesinin artmasını sağladı ve bu da beraberinde farklı yapımlardan teklif almalarını getirdi. Aslında Benedict'i artık sürekli karşımıza getiren de bu teklifler.

Teklifler geldikçe ajandaları dolan ikili, Sherlock'u da arka plana attı.

Sherlock-e1485436012158.jpg

Martin Freeman, artık oynamak istemiyor mu?
Freeman, geçtiğimiz yıllarda yaptığı açıklamada artık memnun olmadığını, çekimlerin eğlenceli olmadığını ve hayranların yüksek beklentilerinin herkesi olumsuz etkilediğini söylemişti. Bu açıklama sonrasında Cumberbatch ile aralarında ufak bir sürtüşme yaşanmıştı.

Cumberbatch, ailesine vakit ayırmak istiyor
Yaşlanınca bile Sherlock karakterini oynamak isteyen Benedict, ailesine vakit ayırmak için bir süre Sherlock'tan uzak duracağını söylemişti. Bu söylediklerine rağmen çeşitli yapımlarda yer alan Benedict, insanların aklına gerçek sebebin bu olmadığı düşüncesini getiriyor.

Her ne kadar izleyiciler dizinin yeni sezonunu merakla beklese de dizinin önümüzdeki yıllarda zar zor çıkacağını söylemek yanlış olmaz.​
 
Üst