Sevişmeyen Karısını Öldüren Eşe İndirim

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Dekan
Emektar
Sevişmeyen Karısını Öldüren Eşe İndirim

Yargıtay 'Hayır' diyen kadına acımadı

Kadın o gece seks yapmak istemeyip eşini yataktan itti. Kocanın yanıtı, silaha sarılıp eşini öldürmek oldu. Mahkeme, eşe 'tahrik indirimi' yaptı, Yargıtay 1. Ceza da bu karara katıldı

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, seks teklifi eşi tarafından reddedilen kocanın işlediği cinayette 'tahrik' indirimi istedi:
"Olay gecesi cinsel ilişki teklif ettiği eşi olan maktülenin, kendisini iteklemesi, yataktan düşürmesi ve hakaret etmesi sanık lehine haksız tahrik teşkil eder." Bir gece eşinin cinsel ilişki teklifini kabul etmeyen Ö.Y., bu konuda ısrar eden kocasını yataktan itekledikten sonra düşmesine neden oldu.
Ü.Y. bu harekete, ruhsatsız tabancasını çekerek karşılık verdi ve eşi Ö.Y.'yi öldürdü. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ü.Y., haksız tahrik indirimi de uygulanarak 24 yıl hapis ve 440 YTL adli para cezasına çarptırıldı. Ü.Y., davayı temyiz etti.

Başsavcılık indirime karşı çıktı
Dosyayı inceleyen Yargıtay Başsavcılığı, mahkemenin sanık hakkında uyguladığı 'haksız tahrik' indirimine karşı çıkarak şöyle dedi:
"Sanığın olay günü maktüle ile cinsel birleşme isteğinde bulunduğu halde maktülenin bu talebini kabul etmediğini iddia etmiş ise de, evlilik hayatında bir eşin her zaman diğer eşin cinsel talebini yerine getirme yükümlülüğü bulunmadığı ve maktülenin sanığın cinsel birleşme teklifine olumlu yanıt vermemesinin sanık lehine haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını gerektirmeyeceği nazara alınmadan yazılı gerekçe ile sanık hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasına karar verilmesi yasaya aykırı olduğundan hükmün CMUK'un 321. maddesi uyarınca bozulması talep olunur." Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Yargıtay Başsavcılığı'nın bozma talebini yerinde görmeyerek yerel mahkeme kararının onanmasına hükmetti:
"Maktülenin eşi olan sanıkla Antalya'ya gitmek istememesi ve cinsel birleşme teklifini reddetmesi haksız tahrik teşkil etmiyor ise de; aksi kanıtlanamayan savunmaya göre olay gecesi cinsel ilişki teklif ettiği eşi olan maktülenin, kendisini iteklemesi, yataktan düşürmesi ve hakaret etmesinin sanık lehine haksız tahrik teşkil ettiği cihetle düşüncesi benimsenmemiştir."

Kaynak İçin Tıklatın
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Acaba olay gerçekten böyle mi olmuş? Gerçekten kadın onu itmiş ve hakaret mi etmiş? Doğru söylediğinin kanıtı nedir? İmkansız değil, muhtmelen yapmıştır, ama nereden biliyoruz?

Hergün ama hergün saçmalıklar çoğalıyor. Hergün başımıza geldiğinde "ah vah tüh" diyeceğimiz şeyler başkasının başına geldikçe kahkahayla gülmeye daha çok alışıyoruz. En acıklı olaylara bile "nihahahaha" diyebilecek kıvama gelmişiz. Modernliğin, çağdaşlığın(!) ve teknolojinin artmasıyla paralel insanoğlunun aklı da azalıyor. Bakalım bu işin sonu nereye varacak.
 

hellish

Profesör
İnsanlar artık o kadar seviyesizleştiki yatak odalarını bile mahkeme salonlarına taşıyorlar yuh artık dıyorum ya yuh
 

amesfa

Dekan
Emektar
Aslında haklısın Elmacık olayın kahramanlarından biri ölü diğeride olayı kendine göre anlatmış olma ihtimalide yüksek ???
 

*SiRiNe*

Dekan
Elmacık konuyu çok iyi bir şekilde yorumlamış üstüne söylenecek bişey yok
Olayın cinayetle sonuçlanması İnsanın aklına mantığına sığmıyor....
Allah sonumuzu hayır etsin...
 

SDN Son Haberler

Üst