Sevgiliniz kapanmanızı isterse kapanır mısınız?

Evleneciğiniz kişi kapan derse ?

• Kullanılan toplam oy
    182

Bu konuyu okuyanlar

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Bence İnsanların İnançlarına karışmamak lazım ama eğer insanlar karısını zorla tessüttüre sokmak istiyorlarsa sebebi dini inançtan çok kıskançlıktır..diye düşünüyorumm... (A)

Kapanırım ben.. :} (A)
Sevdiğim insanla evleneceğimden ve o artık benim bundan sonraki hayatım olacağından, istiyorsa kapanır dediğini yaparım.. Ama o da benim dediklerimi yaparsa (A) :*

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
:# bende kapanırım :p :p Şaka bir tarafa Kapanmak Eş istede diye Değil, ALLAH(c.c) Emretteği için olmalı yoksa pek bi anlam ifade etmez seninde dediğin gibi kıskanma olayına girer. Ancak Dinimizin Güzel tarafını burda görüyoruz ki İnsanlar Kapandığı zaman Sadece Eşine Özel biri oluyor. bence bu her erkeğin İstediği bir durumdur. Ayrıca Kapalı bir İnsan bazı Kötü durumlardan da kendini korumuş oluyo. Taciz, sözlü sataşma v.s gibi. Ayrıca Bayanları daha Ağır ve Herkes tarafından Saygı duyulan varlıklar haline getirdiğinide Düşünüyorum ;) "Hemen şunu demeyin Kapalı değil Diye Saygı duymuyormusunuz diye?" Hayır Sadece Diğer Art niyetli İnsanlarında Düşüncelerini bu Şekilde etkilediğini Düşünüyorum

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben erkeğim ondan neremi kapatıcam bilemiyorum ama eşim veya sevgilim olursa kıskançlık yüzünden kapanmalarına ben izin vermem zaten.Ama benimle olduğunda eski hali gibi dağınık olmasınada izin vermem heralde...Yani birlikteliğimiz boyunca biraz daha ağırbaşlı olmasını isterim heralde galiba sanırsam :) Ama fazlada sıkmam.Benim yanımda olduğu sürece benim korumamdadır zaten ;) (A)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Evleneceğin kişi istiyor diye kapanmak bana göre yanlış. Varsayalım bazı nedenlerden dolayı ilişki bitti!Çevrede bu şekilde vakalar Olmuyor mu? oluyor! Eh hadi O zamanda açılalım ne de olsa o istedi ben değil evlenemiyeceğizde.

Yani demek istediğim kişinin içinden gelmeli diye düşünüyorum bende.

Şu anda bana birisi böyle bir teklifle gelse açıkcası koşullar,
yani işim gereği kapanamam.

Ama aklımda asla kapanmam diye birşey yok, kapanabilirim ileride ama baskı olmadan ;)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
şimdi kapanmak konusu artık eski anlamda değil artık kapananlara güven kalmadı cok değişik oldu bu durum ne desem boş ama ben eşimin kapalı olmasını isterim öyle aşırı falan değil ama yeterince kapalı olması yeter

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Bi kadinin yapmasi gereken sey kocasinin sözüdür .. degil kapanmak bogazdan tek ayak üstünde gecicen dese gecmelidir.. o bakimdan kocasi kapan diyorsa kapanmalidir karsi gelmemelidir allah tas yapar yoksa..

:p ;D :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Seçil bu başlıkta bi eksiklik var. Hadi bul bakalım..

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
seçiL dedi ki:
Bi kadinin yapmasi gereken sey kocasinin sözüdür .. degil kapanmak bogazdan tek ayak üstünde gecicen dese gecmelidir.. o bakimdan kocasi kapan diyorsa kapanmalidir karsi gelmemelidir allah tas yapar yoksa..

şeçil, bukadar ipleri eline verme derim :) Sonra kafanı taşlara vurursun bak :D Erkek milletini fazla şımartmaya gelmez inan bana :D

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Başlıkta Sevgilinizin Diyor Soruda Evleneceğiniz insan yazıyor ;)

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
ya mazur görün arkadaşlar seçili.. amaç sizin değil, bazılarının(!) mesajı alması yetiyor olsa gerek seçil için... :* :D :p her başlığı öyle değil mi ;)

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Peki arkadaşlar!!!!!!!!!
Ben size bir soru sorsam?????????
Sevgiliniz veya evleneceğiniz değilde,bu kapanın veya örtünün emrini allah size emretse kapanırmısınız?????????????????????

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
hahaha die güleim bi heheh hala gülmekteyim :D bu başlıkta eksiklik yok be... evlenecek ve sevgililer her iki yönde cewap verilsin diye öyle yazdım...pesimist ve diğerleri kusur buldunuz diye sevinmeyinnnn.....yaşasınn bennnnn
emelden dedi ki:
seçiL dedi ki:

şeçil, bukadar ipleri eline verme derim :) Sonra kafanı taşlara vurursun bak :D Erkek milletini fazla şımartmaya gelmez inan bana :D
büyük konusmamak gerek.. insan asik olunca herşeyi yapar inan bana ama normal sartlarda kendi istmedigim seyi bana kimse yaptiramaz..
Ahh ahh. Tuğçe Kazaz sevgilisi için din değiştirmiş Hrıstiyan olmuş siz bir başınızı kapatmıyorsunuz. Ne diyeyim :D

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
seçiL dedi ki:
eksiklik yok be sizde... heheh hala gülmekteyim
emelden dedi ki:
seçiL dedi ki:

büyük konusmamak gerek.. insan asik olunca herşeyi yapar inan bana ama normal sartlarda kendi istmedigim seyi bana kimse yaptiramaz..
Ahh ahh. Tuğçe Kazaz sevgilisi için din değiştirmiş Hrıstiyan olmuş siz bir başınızı kapatmıyorsunuz. Ne diyeyim :D
seçil sen sevgilin için dinini değiştirirmisin

bluray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana göre bir bayan sevgilisi yada evleneceği kişi herneyse ona kapanırmısın demesine göre kapanmamalı. Bunu zaten en büyük yaratıcı emretmiş. o yüzden bayanlar bunu erkeğin söylemesine mahal vermeden kapanmalı diye düşünüyorum.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
ince ama derin bi konu ..seviyorsam İçimde böyle birşey varsa,gerçekleştirmeme vesile olabilir tabiki herkesin inancı kendine Bu insanin kendi icinde olan birsey.. bilmem anlatabildimmi :D

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
seçiL dedi ki:
ince ama derin bi konu ..seviyorsam İçimde böyle birşey varsa,gerçekleştirmeme vesile olabilir tabiki herkesin inancı kendine Bu insanin kendi icinde olan birsey.. bilmem anlatabildimmi :D
senin içnde olan bişeyse ve gerçekleştirmene vesile olacaksa sevgilin benim için dini değiştir derse değiştirirmisin(içimde art niyet yok belirtiyim)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
bluray doğrusun... Allah için Allah emrettiği için sevdiği erkek için kapanırsa kazanacağı birşey yok ama bir önemli nokta var dikkat edilmesi gereken eşinin basının açık olmasından erkek sorumludur bu yüzden erkeğe düşen eşine neden kapanması gerektiğini anlatmaktır kapan demek değil anlatacak bir daha anlatacak kırmayacak şimdilik bukadar yazacaklarım hepinize iyiakşamnlar....

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Herkesin görüşü farklı, değişik ve ilginç tabii. Konuya toplumbilimsel yaklaşımlar kadar dinbilimsel yaklaşımlar da geliyor. Bu tartışmanın sonu gelmez; ama dinbilimsel yaklaşımlar nedense daha fazla. Erkek tahrik oluyor diye kadının kendi çekiciliğini yok etmesi mi güzel, yoksa tüm sorunun kökünden halledilmesi mi, hakikaten zor bir cevap.

Burada esas sorulan mesele, (tabii konunun ucu başka yerlere dokunduğu için rengi değişiyor ama) doğrudan kendinizi etkileyecek kararları başkasının baskısı veya ricasıyla değiştirebilir misiniz? Kişisel fikrim; (konuyu tamamen cinsiyetten arındırırsak) bir insanın kendisine koyulan ileri seviye yasaklamalara razı gelmesi, onu yüceltmez veya daha değerli yapmaz; özellikle de bu başkalarının erdemsizliklerini örtmeye yarayan bir engellemeyse. Tabii bu benim düşüncem.

"Sevgiliniz" ve "evleneceğiniz insan" ikilemi zaten ayrı bomba. Merak etmeyin; üstadlar, evlendikten sonra ilişki efendi-köle olayına dönüyor, diyorlar. Sevgiye falan gerek kalmıyormuş. :D

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Herkesin görüşü farklı, değişik ve ilginç tabii. Konuya toplumbilimsel yaklaşımlar kadar dinbilimsel yaklaşımlar da geliyor. Bu tartışmanın sonu gelmez; ama dinbilimsel yaklaşımlar nedense daha fazla. Erkek tahrik oluyor diye kadının kendi çekiciliğini yok etmesi mi güzel, yoksa tüm sorunun kökünden halledilmesi mi, hakikaten zor bir cevap.

Burada esas sorulan mesele, (tabii konunun ucu başka yerlere dokunduğu için rengi değişiyor ama) doğrudan kendinizi etkileyecek kararları başkasının baskısı veya ricasıyla değiştirebilir misiniz? Kişisel fikrim; (konuyu tamamen cinsiyetten arındırırsak) bir insanın kendisine koyulan ileri seviye yasaklamalara razı gelmesi, onu yüceltmez veya daha değerli yapmaz; özellikle de bu başkalarının erdemsizliklerini örtmeye yarayan bir engellemeyse. Tabii bu benim düşüncem.

"Sevgiliniz" ve "evleneceğiniz insan" ikilemi zaten ayrı bomba. Merak etmeyin; üstadlar, evlendikten sonra ilişki efendi-köle olayına dönüyor, diyorlar. Sevgiye falan gerek kalmıyormuş. :D
ne demek istediğini anladım gibi :D

bluray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi erkeğin gerekli telkinlerde bulunması ve onu ikna edici güzel sözler söylemesi gerek. Bu işin yaptırım zoruyla olması doğru bişey değil. Kadın bunu isteyerek yapması lazım. Gönülsüz yapılan bir işten hayır gelmez.

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
herkesi özgür bırakın isteyen istediğini yapmakta özgürdür ben kimseye baskı yapmam svgilim olsun eşim olsun istedğini yapmakta özgürdür

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
ben sevgilime asla kapan mapan demem :D
:D şey ne diom ben ya tabi o da erkek olcağı için kapanamas saçmalıorum farkettim...neyse...:D :D

gizem durmaz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence kişi isterse kapanmalıdır sonuçta kapanmak inanç meselesidir ve eğer içinden gelirse onu istersen yapmalısındır.Onu isteyerek yapmadaıktan sonra yaparsan zaten bi anlamaı kalmaz.
Mesela kız kapanmak istemez erkek zorla kapatırsa burda bi uyuşmazlık çıkar ve zaten bu ikisinin baştan anlaşamıyacaklarını belli eder.Ve de bu artık ikisi için inat erkek içince kıskaçlık meselesine dönüşür.
Ama ben ikiside bi noktada uyuşurşa daha iyi olur diyorum

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
o noktanın arasına herzaman bi virgül giriyo ama ben o virgül değilim kapanmak isterse kapanır inanç meselesi

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bay bayan farketmez hepimiz insanız ve özgürüz, hür kararı verebilecek akla sahipse insan kim ne derse desin ister kapanır ister açılır.

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
seçiL dedi ki:

Helal seçil aferin :D