Sevdiğinizin geçmişi önemli midir?

Sevdiğinizin geçmişi önemli midir?

• Kullanılan toplam oy
    71

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
499
Cok seviyorsunuz…
Sizce o insanin geçmişi önemli mi?
Gecmisi sevginize engelmidir?
Geçmişi kötü diye sevgilinizden vazgeçer misiniz?

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
sevgi herşeyi çözmüyor...sevgilinin geçmişi bir gün gelir başını ağrıtır...

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Bir erkek bir kadından güzel bir geçmiş ister,Bir kadın bir erkekten güzel bir gelecek ister :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
geçmişin durumuna göre önemli

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Ciddi birşeyler yaşanıyorsa önemlidir. İnsan geçmişinden kopamıyorsa, orada yaşayıp duruyorsa zaten psikolojik sorunları var demektir. Bu ilişki yaşadığı insanı da aşırı derecede yıpratır. Arkadaşlar da önemlidir. Her iki tarafında arkadaşlarına bakmak lazım. İyi duruşu olan fakat içerisinde gizli, saklı kötülükler barındıran insanlar da o geçmişi ilişkiye taşıyacaktır. Ailelerde bu konuda malesef zayıf not alıyorlar. Kızının ve oğlunun geçmişinde yaptıklarına göndermeler yapan aileler malesef çiftlerin arasını bozuyor.

Ben şahsen kız arkadaşıma şunu dedim. "Geçmişinde birşeyler yaşadıysan dahi umrumda değil fakat sakın bana anlatma. Anlatırsan o zaman umrumda olur ve bu da hiç iyi olmaz."

Bir müsibet, bin nasihatten evladır. Geçmişinde çok fazla ilişki yaşamış insanlar da malesef evliliklerinde başarısız oluyor. Sebebi ise artık hemen her türlü duyguyu yaşamaları ve tüketmeleridir. Bu yüzden de ciddi ilişkilerinde sürekli karşılaştırma yaparlar içten içe ve memnuniyetsizlik doğar. Mükemmeli arayayım derken ömür bitiyor.

mperk in dediğine tamamen katılıyorum.

Erkekler geçmişlerinden sıyrılmak konusunda daha başarılı, çünkü herşeyi değiştirebiliyorlar hayatlarında.

Yaşadığı evi, şehri, arkadaşları, dostları rahatlıkla unutabiliyorlar. Böylelikle geçmişlerini daha da rahat arkalarında bırakabiliyorlar. Bayanların ekonomik özgürlükleri fazla olmadığından ve toplumumuz içerisinde de bayanların tek başlarına yaşamaları gerçekten de zor olduğundan onlar bunu yapamıyor. Bu olduğu için de, duygusal anlamda bağlı oldukları insanlarla tekrar bir araya gelebiliyorlar ve ondan sonra çıkan olayları da gazetelerin üçüncü sayfalarından okuyoruz malesef.

Bende hata yaptığımı kabul ediyorum. İnsan evlenecekse görücü usulü evlenmeli. Aşk uğruna yollara çıkıp eş aramak doğru değil. Çünkü o kadar çok sevip de ayrılan çift tanıyorum ki, hemen hepsi boşanmış. Görücü usulü evlenenler ise mutlu, mesut yaşıyorlar.

ERL

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Önemlidir. Geçmişi sevgiye engel değildir, ama birlikte olmaya engeldir. Ne kadar zor olursa olsun vazgeçerim.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
basta öenmli degil deriz ama sonra önemli oldugu anlasilir..özelliklede hazmedilemeyecek biseyse...

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
hayır önemi yoktur geçmişinin ama böyle bir durum var. eğer geçmişte yaptığı bir hata varsa düzeltilemeyecek şekildense o hata ilgilendirir beni işte:p

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Bir çok kişi ailelerinin kendilerine tanımadığı yada kasıp çalışıp okuyup elde etmedikleri refahı istemekte...
Hal böyle olunca insan karşısındakinden fazla temiz bir geçmiş bekliyor...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Elbette önemlidir. Bir erkek kadının hayatında ilk olmak ister, kadın da erkeğin hayatında SON

Reaksiyon puanı
7
Cok seviyorsunuz…

Çok seviyorsam ki bu duyguda karşılıklıysa hiç bir şeyin önemi yok zaten şu zamanda aşk,sevgi çoluk çocuğun elinde evcilik gibi bir hal aldı...

Eklemek istediğim birşey daha var öyle kolay kapılmak (aşık olmam,sevmem) ama kapılırsamda bırakamam :)

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Ben ilk başta geçmişini öğrenir, çok seveceksem de öyle severim. :D
Tabi bu işin biraz mizahi yönü. Ama doğrusunu söylemek gerekirse geçmişte adam öldürmüş, banka soymuş, çokça hovardalık yapmış ve gecesi gündüzü belli olmayan birini de istemem. :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Eğer o kişi ile bir gelecek düşünüyorsam önemlidir.

Sevmeme engel değildir ama ne şekilde seveceğimi değiştirebilir. Sevgili gibi sevmek var, dost gibi sevmek var, arkadaş gibi sevmek var...

Bu aslında göreceli bir soru. Ne kadar kötü olduğu ile de orantılı elbette. Fakat insan geçmişinden kopamıyorsa bir geleceği olamaz. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Geleceğe bakmak gerekir.

Ayrıca insan karşısındaki insandan gelecek için güven de ister. Çünkü güvenin olmadığı ya da bir defa yıkıldığı bir ilişki asla başarılı bir geleceğe sahip olamaz...

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
evet bir erkek için tabiki önemlidir.
'' Kızlar erkeklerden iyi bir gelecek, erkeklerde kızlardan iyi bir geçmiş ister''

GEÇMİŞİN FATURASI GELECEĞE KESİLEMEZ. FAKAT İNSAN ZİHNİ DOĞRULUK İLE DUYGUSALLIK ARASINDA SEÇİM YAPMAK ZORUNDADIR. ÇÜNKÜ İKİSİNE BİRDEN SAHİP OLAMAZ. BU YÜZDEN GELECEĞİN GEÇMİŞLE OLAN İMTİHANI BAZI İNSANLAR İÇİN ZORDUR. İŞTE BU YÜZDEN GEÇMİŞLE HESAPLAŞMADAN GELECEK KURULAMAZ.
:clover:

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
geçmişte yaptığı hataları halen ısrarla kasten tekrar ediyorsa bu hoş değil.

ama eskiden yaşanmış hatalar şu anda mutsuz olmaya neden olmamalı :) önemli olan hatalardan pişman olup tekrar yapmamak buna göre yaşamak

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
davul dengi dengine çalar derler ya. ha bu söz bu durum için söylenmiştirç yani maddi anlamı yoktur.
bir erkeğin kendi geçmişi utanılacak hatalarla dolu ise kızın geçmişini kurcalamaz.
yani erkek kendi geçmişi araştırılsa sakat olacağından kızınkini araştırmaya yüzü olmaz. Ancak bu erkekler geçmişi irdelemez.

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
kucaktan kucağa atlaya atlaya gelmiş bir kız elbette geçmişinin kurcalanmasından hoşlanmaz. girdiği her parkta yeni bir sevgili bulmaya alışık olan erkek de. biri geçmişin kurcalanmamasından dem vuruyorsa ben onun geçmişinin kirli olduğunu anlarım. biri geçmişinden başka anlatacak bir şey bulamıyorsa ben onun geleceğe dair hiçbir planı olmadığını anlarım.
günahlarını sevaplarıyla beraber kabullenen birisi ne tarihçi gibi geçmişi kurcalar ne de matematikçi gibi gelecek hesabına girer.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
önemlidir tabii ki.. konuşursunuz, hata da insanlar içindir, hatalarından ders almışsa tamam, ama hala aynı hataları yapıp tekrar ediyorsa yapılacak birşey yok...

yaseta

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
anam der ki : cebinde diş olmayan kız o kadar azaldı kı..
bılmem anlatabıldım mı

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
Bu konu açıldı aşka geldim. tam da benim içinde bulunduğum ve kararını vermiş olduğum durumu açıklıyor. öyle bir kızı, sırf geçmişi benim kabullenemeyeceğim durumları var diye elimin tersiyle geri çevirdimki.......:unsure:
ne siz sorun ne ben söylüyüm. bu sıkıntıyı bizzat yaşadım. ve bundan hiç mutlu değilim.:bored:
ama doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. GEÇMİŞİ SIKINTILI OLMAMALI...:flowers:

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
TABİKİDE geçmişi önemlidir. neyse fazla derinlere inmek istemem...

axxeqr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
eğer aşıksan geçmişi önemli değil. yani şahsen benim için. bi süre sonra o kişiyi unutuyosun ve diyosun ki o kişiyi ben böyle nasıl kabul ettim:) o anki ruh haline bağlı yani..

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Eger gecmisinden pisman olduyuna inandirsa, onemli deildir ama gercekten inandirmasi lazim :)

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Her haltı yedikten sonra geçmiş demek saçma olur.