Sevdiğiniz kızı kaçırır mıydınız?

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Birine karşı çok yoğun duygular beslemek, illaki insanın gözünü karartabilir ama benim tercih edeceğim bir seçenek hiçbir zaman değil. Zaten benim duygularıma karşılık ver(e)meyecek biri için de ailemi karşıma almam. "Söylemesi kolay." diyebilirsin ama bu konuda, şu anki en samimi düşüncem bu...

emin:)

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
kimse kimsenin hayatına müdahale edemez etmesi söz konusu olamaz herkes kendi seçimlerine katlanmak zorundadır dostum .

dizzyssl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sevdiğiniz kız sizi sevmiyor ama siz çok seviyorsunuz. Kızın sevdiği ise bir başkası ve o başkası çok kötü alışkanlıkları olan biri. Siz sevdiğiniz kızın ileride pişman olacağını düşünüp, daha geç olmadan onu kaçırır mıydınız? :)

NOT: Sizin kaçırabilecek kadar çevreniz, gücünüz ve paranız var. Rahatlıkla geçiminizi sağlayabilirsiniz.
hayir bence anlata bilirsin abi karsindakinin nasil biri oldunu bence kacirmak duzgun olmaz

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Sevdiğiniz kız sizi sevmiyor ama siz çok seviyorsunuz. Kızın sevdiği ise bir başkası ve o başkası çok kötü alışkanlıkları olan biri. Siz sevdiğiniz kızın ileride pişman olacağını düşünüp, daha geç olmadan onu kaçırır mıydınız? :)

NOT: Sizin kaçırabilecek kadar çevreniz, gücünüz ve paranız var. Rahatlıkla geçiminizi sağlayabilirsiniz.
Hayır. Kaçırmazdım ama şöyle bir şey yapmaya çalışırdım senin diyişinle hani güç var para var onu maddi manevi olarak güçlendirmeye çalışırdım ayakları üzerinde dursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayakları üzerinde duran güçlü kadın zaten ayrılır senin birsey anlatmana gerek kalmaz kendi gözleriyle görür
Bir abla vardı tanıdık kocası alkolikti hic ayık gezmezdi kadın çalışmaya başladı kocası kıskançlık agresiflik şiddet derken 10 ay içinde ayrıldılar

Son düzenleme:

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Hayır. Kaçırmazdım ama şöyle bir şey yapmaya çalışırdım senin diyişinle hani güç var para var onu maddi manevi olarak güçlendirmeye çalışırdım ayakları üzerinde dursun

Ayakları üzerinde duran güçlü kadın zaten ayrılır senin birsey anlatmana gerek kalmaz kendi gözleriyle görür
Bir abla vardı tanıdık kocası alkolikti hic ayık gezmezdi kadın çalışmaya başladı kocası kıskançlık agresiflik şiddet derken 10 ay içinde ayrıldılar
İşte aslında kız evlenip daha sonra pişman olmadan yapılabilecek bi şey var mıdır?

Mesela anlatmaya çalışıyorsun ama ya izin vermiyor ya da gençlik rüzgarı sert eser misali, savrulduğu yere vira bismillah deyip giden bir kafa yapısında ise ne yapmalı...?

En son çare dediğim hassas durumları da dikkate alarak kızı kaçırmak doğru olur mu? Tekrar ediyorum, kızı çok seviyoruz ve ona asla zarar verecek de değiliz, namusu namusumuz ve incinmesini, üzülmesini hiç istemiyoruz.

Ve mesela sevdiği kişi de çirkin işler yapıyor gizliden, mesela uyuşturucu satıyor, başka kadınlarla gömlek değiştirir gibi birlikte oluyor filan... Bu durumda sevdiğinizi bile bile pişmanlığa giden yolda uyarmaz mısınız, bunun için gerekirse kaçırmaz mısınız?

Reaksiyon puanı
126

ben kızın mutluluğunu isterim. evet belki sonradan pişman olacak ama onu kaçırmak suç gibi birşey. zaten yaptıktan sonra içim rahat etmez. o yüzden hayır, kaçırmazdım.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
ben kızın mutluluğunu isterim. evet belki sonradan pişman olacak ama onu kaçırmak suç gibi birşey. zaten yaptıktan sonra içim rahat etmez. o yüzden hayır, kaçırmazdım.
Zaten kızımızın mutluğu için kaçırıyoruz. Ayrıca suç teşkil edebilir ama onun mutluluğu için yani aşkımız için kendimizi gerekirse feda edebilecek kadar seviyoruz. Diğer mesajlarımda bu konuda ayrıntıları yazdım, lütfen onları da okuyalım.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597

Yaşım 19 daha sevdiğim kız bile yok nasıl kaçırayım. ?

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
İşte aslında kız evlenip daha sonra pişman olmadan yapılabilecek bi şey var mıdır?

Mesela anlatmaya çalışıyorsun ama ya izin vermiyor ya da gençlik rüzgarı sert eser misali, savrulduğu yere vira bismillah deyip giden bir kafa yapısında ise ne yapmalı...?

En son çare dediğim hassas durumları da dikkate alarak kızı kaçırmak doğru olur mu? Tekrar ediyorum, kızı çok seviyoruz ve ona asla zarar verecek de değiliz, namusu namusumuz ve incinmesini, üzülmesini hiç istemiyoruz.

Ve mesela sevdiği kişi de çirkin işler yapıyor gizliden, mesela uyuşturucu satıyor, başka kadınlarla gömlek değiştirir gibi birlikte oluyor filan... Bu durumda sevdiğinizi bile bile pişmanlığa giden yolda uyarmaz mısınız, bunun için gerekirse kaçırmaz mısınız?
Kaçırsam ne değişecek beni dinlemedikten sonra hadi Kaçırsan geri o şahsa kacmayacaginin garantisi yok..

Kız bu saydıklarını biliyor mu? bilmiyorsa delilli ispatlı göstermeye çalışırdım

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Yaşım 19 daha sevdiğim kız bile yok nasıl kaçırayım. ?
Unutma aklını kaçıracak kadar güzel bir kız olacak ve hayatın boyunca böyle biri ile daha önce tanışmamaış olacaksın. Yani işin zor :D

Kaçırsam ne değişecek beni dinlemedikten sonra hadi Kaçırsan geri o şahsa kacmayacaginin garantisi yok..

Kız bu saydıklarını biliyor mu? bilmiyorsa delilli ispatlı göstermeye çalışırdım
Zaten kız sevdiği kötü kişinin çirkin ve kötü alışkanlıklarından habersiz. Ayrıca çok güzel ama gençliğin verdiği bir sarhoşluk da var... Sen ise onun için her şeyi göze alacak kadar aşıksın ve onun kılına bile kimsenin zarar vermesini istemiyorsun ve onun doğruları en azından görmesini umut ediyorsun böylece belki senin ona olan aşkını en azından anlayabilir belki ileri de seni de sevebilir...

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19

Hayır kızın rızası yoksa kaçırmam. Sevgi karşılıklı olmak zorunda. Düşün bide seni sevmediğin bir kız gelip kaçırıyor. Sende başkasını seviyorsun. Seni kaçıran kişiyi gördüğün zaman tiksiniyorsun.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Hayır kızın rızası yoksa kaçırmam. Sevgi karşılıklı olmak zorunda. Düşün bide seni sevmediğin bir kız gelip kaçırıyor. Sende başkasını seviyorsun. Seni kaçıran kişiyi gördüğün zaman tiksiniyorsun.
Belki tiksineceğin kadar biri olabilir ama gerçekleri bir şekilde sana söyler ise en azından düşünmeni sağladığından ona borçlu bile kendini hissedebilirsin. Zaten kaçırmaktan kastım illa evlenmek değil. Amaç burda sevdiğine bir zarar gelmesini önlemek.

Reaksiyon puanı
968
Valla bilmiyorum benim mi kimyam bozuk ama beni sevmeyeni asla sevemem ben direk soğurum istemiyorsa ben hiç istemem sonrası da kendi hayatı cehennemin dibine kadar da yolu vardır zerre de umrumda olmaz.
Çok sevdiğim bir söz var bu konuda 'Herkesin kendi hayatını mahvetme hakkı vardır.'
Zorlama hiçbişeyi sevmiyorum yani kısacası mücadeleci bir insan değilim.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Valla bilmiyorum benim mi kimyam bozuk ama beni sevmeyeni asla sevemem ben direk soğurum istemiyorsa ben hiç istemem sonrası da kendi hayatı cehennemin dibine kadar da yolu vardır zerre de umrumda olmaz.
Çok sevdiğim bir söz var bu konuda 'Herkesin kendi hayatını mahvetme hakkı vardır.'
Zorlama hiçbişeyi sevmiyorum yani kısacası mücadeleci bir insan değilim.
Aslında dediğin son cümledeki "mücadele" ifadesi gerçekten doğru bir kelime. Sevdiğin için hatta seni sevmese bile onun için kendini feda etmek, biraz karışık ve zor gibi gelebilir ama ben denemeye değer bulurdum.

Reaksiyon puanı
968
Aslında dediğin son cümledeki "mücadele" ifadesi gerçekten doğru bir kelime. Sevdiğin için hatta seni sevmese bile onun için kendini feda etmek, biraz karışık ve zor gibi gelebilir ama ben denemeye değer bulurdum.
Hepimizin bir hayatı var bunu da birine feda için kullanma lüksümüz yok.
Mücadele seni seven insan için olur ben mesela şuan o pozisyondayım sevdiğim var o da seviyor ama başka sorunlar var halletmemiz gereken bunun için uğraşıyoruz.
Eğer 2 hayatımız olsaydı haklıydın ama şu durumda sadece saçmalık.
Ha bir kere bir yere davet edersin ya da denk gelirsin güzelce adabında anlatırsın dinlerse dinler isterse ister istemezse tak sepeti koluna herkes kendi yoluna.
Yaşın kaç bilmiyorum bunu kırmak için söylemiyorum bu sadece kendi fikrim ama bence bu düşünce tarzı biraz ergence.