Sevdiğim Kız Evli ve İki Çocuk Annesi Çıktı Çok Kötü Durumdayım

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
76
13 yaşlarında Trakya'da bir çocukken, 2. katta balkonlu kiralık bir evimizde bir kediyi kucağımda tutarken, niye bunu yaptım bilmiyorum, 1- Newton'un yerçekimi kanunu mu yoksa 2- kedilerin sürekli 4 ayakla yere düştüklerini bildiğimden de bunu ispat etmek için mi kediyi 2. kattan yerdeki bahçe toprağına serbest bıraktım. Kedi gerçekten dört ayağı üzerine düşmüş, azıcık da karnı yere değmiş, hızla koşup uzaklaşmıştı. Sonra bu davranışımdan ömür boyu pişmanlık duydum, bunu itiraf ediyorum. Bir merakla yapılan bu eylemim kedinin başını sert bir yere çarpmasıyla ölümüyle de belki sonuçlanabilirdi. Böyle bir risk vardı, her ne kadar tüm kedilerin 9 ayrı canı olduğu bir şehir efsanesi olarak söylenip açıkça bu belirtilse bile.

Şimdilerde ise kedigillerin içinde en çok sevdiğim hayvan türü sadece kedilerdir. Bir sokak kedisini sokakta gördüğüm zaman içimi bir ürperti alır, hemen okşayıp kucağıma alıp ona bir mama vermeyi düşünürüm. Son zamanlarda evin önündeki kedilere mama alıp önlerine hep verdim. Çocukken de 9-10 yaşlarında evin karşısında mazot deposu üzerine konuşlanan ve alışan bir kediyi pişmiş köfte ve beyaz peynirle sürekli olarak beslemiştim. Çocukken sadece o anda aklıma gelen bir merakla yaptığım bu davranışımdan dolayı tüm kedilerden o tek kedi yüzünden özür diliyorum.

Hayvanlara, kadınlara, doğaya zarar veren, bir şiddet uygulayan kimseler toplum nazarında kesinlikle kabul edilemezdir, bunları makul görebilmek görmezlikten gelebilmek bu suçlara ortak olabilmek demektir. Kolay gelsin