Ses kartı sorunu ile boğuşuyorum yardım!

Bu konuyu okuyanlar

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba

Windows 7 Ultimate 32 bit işletim sistemi kullanıyorum .

Dün Soundblaster VX satın aldım ses kartını taktım Windows donanımı görmedi, bende sürücüsünü yüklemek için cd`yi taktım her seferinde "sürücü yükleme başarılı olmadı" hatası verdi.

Ses Video ve Oyun denetleyicilerden bakıyorum donanımı görüyor ama başında ünlem işareti var.

Sürücüyü tekrar tekrar yüklemeyi denesemde bir türlü sürücüyü yüklemedi 8 defa denedim, 2 kere bilgisayar açılışta donanımı otomatik olarak görüpte sürücü otomatik yüklemeye başladıysada yine sürücü yükleme başarılı olmadı hatası verdi.

Windows 7`nin bana bu sorunda yardımcı olması %0, Ses Video ve Oyun denetleyicilerden sürücü yüklemeyi tıklıyorum; en son sürücü yüklü yazıyor ama diğer taraftan Ses Video ve Oyun denetliyici açılışında "sürücüsünü başlatamıyor" yazıyor ve ilave "kod 37" yazıyor.

ayrıca creative sitesinden windows 7 driver buldum download ettim

Program files içinde Sound Blaster VX klasörü içindeki Vista ve XP klasörü yanında Windows 7 klasörü oluşturdum ve içine Creative sitesinden kullandığım ürün için windows 7 destekli olan download ettiğim tek sürücü yükledim. Bu sürücüde için de sürücü yükleme başarısız kod 37 hatası verdi

Ve ayrıca Windows 7 driverını kurmak için girişim yaptığımda : "setup has found a newer version of audio drivers on your system" diye hata veriyor.

Ayrıca bir sorum daha olacak: Windows update`yi nasıl aktiv edebilirim? Windows update`i açıyorum güncellemeleri denetle linkine tıklıyorum "hizmet çalışmadığından windows update güncelemeleri şu anda denetleyemiyor, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir" uyarısı veriyor.

Arkadaşlar lütfen yardım edin şimdiden teşekkür ederim.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Belki driverı windows update ile yükleyebilirsin tabi önce windows updateı onarmak lazım...

şuraya girip FİX İT butonuna tıklayın hataları düzeltsin..

Bu yöntem sorunu çözmezse windows updateın verdiği hata kodunu yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz..

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Belki driverı windows update ile yükleyebilirsin tabi önce windows updateı onarmak lazım...

şuraya girip FİX İT butonuna tıklayın hataları düzeltsin..

Bu yöntem sorunu çözmezse windows updateın verdiği hata kodunu yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz..

çok teşekkür ederim ben bunu nasıl kullanacağımı çözemedim

kurulumu yaptım "bu microsoft fixit işlendi" diye yazı çıkıyor

Son mesajlar