Ses için Ekstra Program Kullanılmalı mı?

Ses Kalitesi Yeterli Mi?

• Evet, videoda gördüğüm kadarı ile yeterli.

Kullanılan: 1 33.3%
  • Hayır, Audacity kullanarak çok daha iyi bir ses elde edebilirsin.

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .

Cresties

Öğrenci
21 Kasım 2015
11
9
3
Merhabalar,

Benim bir Youtube kanalım var ve bir süredir mikrofon ile alakalı yaşadığım problemlerden ötürü video atamadım. Bu konuda yeni olduğum için sizlere sormak istediğim bir şey var. Zaten başlıktan da anlamışsınızdır ancak Video kaydını ayrı, Ses kaydını ayrı programlarda almak iyi bir seçenek mi? Normalde ses kayıtı da video kayıtı yaptığım program ile alırken bir problem olmuyor gayet iyi bir ses kayıtı yapabiliyorum. Ancak Audacity gibi programları önerenler oldu ses kayıtı için, şimdi profesyonel sayılabilecek bir mikrofon alıyorum ses kalitesi kat ve kat daha iyi ancak acaba Audacity gibi ekstra program kullanarak mı kayıtlarıma devam etsem yoksa yine video kayıtı aldığım program olan yerden mi almaya devam etsem karar veremedim. Şuanda hali hazırda zaten ses kayıtı alırken herhangi bir gürültü vs duyulmuyor. Hatta son videoma (tıkla) girip bakabilirsiniz. Ses gayet net ve anlaşılır bir şekilde duyuluyor ancak yine de Audacity vb programlar ile kayıt almam bana ekstra bir şey kazandırır mı ses konusunda?

Kısaca: Video kayıt programı ile ses yeterli mi yoksa Audacity kullanarak ekstra bir ses kalitesi elde eder miyim?

Teşekkürler.

CapScroLL

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2014
3,656
2,683
293
26
Bence ses kalitesi gayet iyi, eğer OBS kullanıyorsanız gelişmiş ses ayarı yapabilirsiniz ama yeni mikrofonunuz linkini verdiğiniz videoda kullandığınız mikrofondan daha iyi ise ekstra işleme hiç gerek yok.

Cresties

Öğrenci
21 Kasım 2015
11
9
3
Bence ses kalitesi gayet iyi, eğer OBS kullanıyorsanız gelişmiş ses ayarı yapabilirsiniz ama yeni mikrofonunuz linkini verdiğiniz videoda kullandığınız mikrofondan daha iyi ise ekstra işleme hiç gerek yok.

Videoda kullandığım mikrofondan daha iyi, hatta SDN'nin kanalda incelemesini yaptığı mikrofon olan BOYA BY-M1