Öneri Her Bilgisayarda Mutlaka Olması Gereken 10 Ücretsiz Program!

Bu konuyu okuyanlar

_eyüp

SDN
SDN
Katılım
8 Temmuz 2022
Mesajlar
123
Reaksiyon puanı
48
Puanları
28
Yaş
17
Yeni bir bilgisayar aldığınızda bilgisayarınızda mutlaka olması gereken 10 ücretsiz program hakkında bir liste. Bu programlar bilgisayarınızda olduğu müddetçe bir çok işinizi bu programlara hiçbir ücret ödemeden kolayca yapabileceksiniz.

1.jpg

10 Ücretsiz Program Önerisi.

1- LibreOffice

LibreOffice, pazardaki oldukça güçlü Özgür ve Açık Kaynaklı Ofis yazılımlarından oluşan bir uygulamadır. Writer; kelime işlemci, Calc; hesap tablosu uygulaması, Impress; sunu, Draw; çizim ve akış şeması uygulaması, Base; veritabanı ve veritabanı ön ucu ve Math matematik yazılımından oluşur. Sonuç olarak gereksiniminiz olan tüm ofis yazılımlarını ücretsiz ve kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.

Ana Sayfa | LibreOffice Özgür Ofis Yazılımı - LibreOffice Özgür Ofis Yazılımı

2- Brave

Brave açık kaynak kodlu ve Chromium üzerine temeli atılmış bir çeşit web tarayıcısıdır. Brave, web sitelerinin sizi izlemesini ve istenmeyen reklamları engelleyen güvenli bir internet deneyimi yaşamanızı sağlayan bir tarayıcıdır.

Secure, Fast & Private Web Browser with Adblocker | Brave Browser

3- VLC Media Player

VLC (Açılımı Video LAN Client) ücretsiz bir medya oynatma yazılımıdır. VCL, en fazla bilinen ses ve video formatlarını problemsiz bir biçimde oynatmanızı sağlar. Ek olarak alt yazı desteği olması ve codec paketiyle ile uyumlu çalışabilmesinden ötürü beklentinizi fazlasıyla karşılar.

Official download of VLC media player, the best Open Source player - VideoLAN

4- Audacity

Audacity, özgür ve ücretsiz bir sayısal ses düzenleme ve ses kaydetme programıdır. İstediğiniz ses dosyaları üzerinde işlem yaparak sesleri istediğiniz yerden keser, yapıştırır, birleştirir, gürültü temizler ve bir çok düzenleme yapmaya olanak tanır.

Home

5- Rambox

Rambox, istediğiniz kadar uygulamayı tek bir yerde birleştirmenize izin veren bir çalışma alanı düzenleyicisidir. Diğer bir deyişle birçok iş ve kişisel uygulamayla çalışırken üretkenliği arttıran bir uygulamadır. Sonuç olarak Facebook, Twitter, Telegram, Whatsapp, Gmail ve benzeri 70’den fazla servisi sadece bir tek program kullanarak tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Workspace simplifier | Rambox

6- AVG Free Edition

Ücretsiz ve az yer kaplayan bir anti-virüs programıdır. Benzer şekilde düzenli olarak güncellenen program sizi internet üzerinden gelebilecek olan tehditlerden korur. Program bilgisayarınızın performansında bir eksilmeye sebep olmaz ve verimli bir şekilde çalışır.

AVG 2023 | Cihazlar için ÜCRETSİZ Antivirüs, VPN ve TuneUp

7- Paint.Net

Paint.NET, en kısa anlatım ile resim ve fotoğraf düzenlemesi yapan bir programdır. Katmanlı (layers) yapıyı destekleyen programın oldukça gelişmiş bir yapısı vardır. Ancak Adobe Photoshop kadar detay özelliklere sahip olmasa bile standart bir kullanıcının tüm grafik işlerine çözüm olabilecek bir yazılımdır.

Paint.NET - Free Software for Digital Photo Editing

8- WinRAR

WinRAR, bilgisayarınızdaki dosyaları sıkıştırarak arşivler. Program, yaklaşık olarak 20 farklı dosya uzantısını destekliyor. Kullanımı oldukça kolay olan yazılım oldukça fazla dili destekler. Ancak programı ücretsiz olarak indirmenize rağmen ücretli sürümünde kullanıcılar için değişik şifreleme yöntemleri sunar.

WinRAR

9- Recuva

Eğer bilgisayarınız bir dosyayı veya dosyaları yanlışlıkla silerseniz Recuva sizin ihtiyaç duyacağınız bir programdır. Bu nedenle Recuva size sadece bilgisayarda silinen dosyalarınızı geri getirmez aynı zamanda fotoğraf makinanızdaki SD kartlardaki hatta taşınabilir hard disklerdeki ve USB belleklerdeki silinmiş dosyaları kurtarır. Ancak ücretsiz sürümünde bazı özellikler sınırlıdır.

Download Recuva | Recover deleted files, free!

10. Team Viewer

Cihazlar arasında gelen ve giden bağlantılar kuran bir programdır. Dahası gerçek zamanlı olarak uzaktan erişim sağlayarak destek alıp vermek amaçlı kullanılır. Örneğin anında uzaktaki bir bilgisayara bağlanarak kendi bilgisayarınızda çalışıyormuş gibi o bilgisayara erişim sağlar.

Ana sayfa
 

_Zaur_

VİP üye
Katılım
17 Kasım 2017
Mesajlar
13,687
Reaksiyon puanı
22,602
Puanları
113
Yaş
29
Sakın AVG free antivirüs kullanmayın. Kendisi virüs bulaştırıp siliyor. Güçlü antivirüs görünümü vermek için.

Kaspersky Cloud Free kullanın. Gerisini düşünmeyin.
 
Üst