Servis Yok Hatası!

barandarbe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 haftadir servi̇s yok di̇yor ci̇haz ne denedi̇ysem olmadi. En sonunda i̇mei̇ sorgulayim dedi̇m
Anakart deği̇şi̇kli̇ği̇ sebebi̇ i̇le kayitdişi oldugu tespi̇t edi̇len imei i̇phone 6 çözümü nasil bulabi̇li̇ri̇m aci̇l

Son düzenleyen moderatör:

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
2 HAFTADIR SERVİS YOK DİYOR CİHAZ NE DENEDİYSEM OLMADI. EN SONUNDA İMEİ SORGULAYIM DEDİM
ANAKART DEĞİŞİKLİĞİ SEBEBİ İLE KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI İPHONE 6 ÇÖZÜMÜ NASIL BULABİLİRİM ACİL
Öncelikle kurallar gereği acil gibi başlıklar da konu açmamanızı öneririm konuya dönecek olursak belki 120 günlük süre dolup telefon btk tarafından kapanmıştır elinizde mevcutsa değişim evrağı ile en yakın apple servisine gidip sorunu söylemenizi öneririm eğer evrağı yoksa servisde kayıtları mevcuttur

barandarbe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz 2. El içi kaç kere açılmış belli değil

SEGE GAME

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefondan *#06# Tuşla Çıkan Sayıyı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu / IMEI Sorgulama
5555555555555555555.PNG

barandarbe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam hocam imei sorguladığımda bana anakart değişimi diyor bunun çözümünü nasıl ayarlayabilirim size onu soruyorum.

barandarbe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bakın cihazı ben 2. el bitane bi arkadaştan aldım anakartı falan ben değiştirmedim cihazı ben bitane adamdan elden aldım bu

SEGE GAME

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence anakart değİşti̇rmek yeri̇ne telefonu değİşti̇r daha İyi̇ ana kart telefonun beyni̇ ana kart çikarsa telfonun ekran ve bataryasi kalir...​
Apple-iPhone-Garantili-Teknik-Servis-Onarım-Tamir-Anakart-Şebeke-Network-Değişimi.jpg

gboyaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar,

Cihazı aldığın kişi daha telefonu servise vermiş olabilir. Anakart değişimi sonrası servis durumu BTK ya bildirmediyse. BTK cihazı kapatmıştır.
Bu durumda :
İlk önce cihazı aldığın kişi ile irtibat kur böyle bir durum varsa servis formu vs. var ise belgeler ile beraber ilgili servise git. Onlar durumu çözecektir.
Aldığın kişi ile irtibat kuramıyorsan Apple müşteri hizmetlerini arayarak yada herhangi bir yetkili servise giderek ( Apple, Genpa, Başarı vb.) konu hakkında bilgi alabilirsin.

Cihaz hiç servise gitmediği halde böyle bir ile karşılaştıysan( Nadirde olsa böyle durumlar olabiliyor). Apple müşteri hizmetleri ile görüşerek durumu anlat , görüşeceğin kişilerin kendi içlerinde yetkileri var yetkili bir kişi kayıt açarak durumu anlatır bir yazı yazar senin için yeni cihaz talep eder ve konu incelenir.Üst birimin onayı ile sana yeni cihaz gönderilir.Senden cihaz ile ilgili belgeleri , aks kutu vb UPS kargo ile adresinden aldırırlar, yaklaşık 10-15 iş günü içerisinde yeni bir cihaz gelir.

Umarım bu bilgiler işine yarar. Syg.