Şenol güneş çizim

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
senol_gunes_drawing_by_negasmilee-d6fw6aw.jpg

Profile tıklamak için tıklayın
PS cs6 da 5 -6 saatte yapılmıştır tabletsiz
Profile tıklayın ve eleştirileri alabilirmiyim ?

omercii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cok zor olmadi mi ya? Bu arada super olmus eline saglik

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Gözler hiç olmamış.
Ceketin arka kısmı da sorunlu.
Sertliği %100 olan bir silgiyle bir kez daha geçmelisin üstünden.
Çözünürlük düşük !

Gerisi başarılı çalışma. :)

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gözler hiç olmamış.
Ceketin arka kısmı da sorunlu.
Sertliği %100 olan bir silgiyle bir kez daha geçmelisin üstünden.
Çözünürlük düşük !

Gerisi başarılı çalışma. :)
Wallpaper yapmadım çizim bu digital görüntü degil zaten saydıkların 0 hatasız çizimdir ki onuda ben yapmam sevmem çizimin olayı illustrasyon dur saygılar iyi günler.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
kolda gölgelendirme yaparak biraz daha ayrım sağlayabilirsin.(ceketle bütün gibi durduğundan kol çok kaba olmuş)
ayrıca çözünürlük ne kadar büyük olursa detaylarla o kadar fazla ilgilenebilirsin.saçlarla da pek ilgilenmemişsin gölgelendir,beyazlık konusunda :) geçiştirmişsin.
unutmadan eleştirenler nerede demen de olmamış.:) böyle yapma sakın.ilk başladığım zamanları bilirim güzel kardeşim.
referans alarak çalışmışsın referansın üzerinden gitmişsin.ayrı olarak brushlarla yapman daha da başarılı kılar.
bence sert geçtiğin yerler olmuş onları da işaretledim.
eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.en kısa zamanda tablet alman dileği ile.(Wacom Bamboo tavsiyem)
Ve tabletle çizime başladığın zaman benim gibi bir kenara bırakma :) daha iyisini yapmaya çalış.arada çok eserse çalışmalar yapıyorum artık.yada o an' dediğim zamanlarda.
J5A3DCv.png

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
kolda gölgelendirme yaparak biraz daha ayrım sağlayabilirsin.(ceketle bütün gibi durduğundan kol çok kaba olmuş)
ayrıca çözünürlük ne kadar büyük olursa detaylarla o kadar fazla ilgilenebilirsin.saçlarla da pek ilgilenmemişsin gölgelendir,beyazlık konusunda :) geçiştirmişsin.
unutmadan eleştirenler nerede demen de olmamış.:) böyle yapma sakın.ilk başladığım zamanları bilirim güzel kardeşim.
referans alarak çalışmışsın referansın üzerinden gitmişsin.ayrı olarak brushlarla yapman daha da başarılı kılar.
bence sert geçtiğin yerler olmuş onları da işaretledim.
eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.en kısa zamanda tablet alman dileği ile.(Wacom Bamboo tavsiyem)
Ve tabletle çizime başladığın zaman benim gibi bir kenara bırakma :) daha iyisini yapmaya çalış.arada çok eserse çalışmalar yapıyorum artık.yada o an' dediğim zamanlarda.
J5A3DCv.png
Abi ps de yapıyorum artık farkettımkı ai çizme amele olayı ps ded çizilebiliyo not ettım abi inşallah düzelcek oralarda eleştirileri alayım derken
öncekı konudan saçma konusup çok bilenleri bekledıgımden gnee sustular bi kötü bişey yapayım gene gelirler sagolasın abi bi sen anlıyon beni ilk basladıgım zamanlarda erken demıstın sanırım artık ilerliyorum sagol abi büyüksün çalışmalarının lınkını isterim özel mesajla :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kolu sakat gibi duruyor =))
Farklı bakış acılarını hep sevmişimdir ...

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ne demek istediğini anlayamadım @Artvincenter ?
Eleştiri mi istiyorsun ? Gereksiz alkış mı ?

Basite indirgeyip tekrar söyleyeyim.
Gözler yaptığın çizime uymamış,sırıtıyor hoş değil.
Ceketin arka kısmında bariz pen tool hatası var.Çok belirgin çizimine gölge düşüren bir diğer unsur.
Çözünürlük günümüz teknolojisine göre düşük,daha yüksek çözünürlükte çalışman senin yararına.

Eğer istediğin eleştiri değilse,
Bravo çok güzel çalışma !

Hayırlı geceler.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Abi ps de yapıyorum artık farkettımkı ai çizme amele olayı ps ded çizilebiliyo not ettım abi inşallah düzelcek oralarda eleştirileri alayım derken
öncekı konudan saçma konusup çok bilenleri bekledıgımden gnee sustular bi kötü bişey yapayım gene gelirler sagolasın abi bi sen anlıyon beni ilk basladıgım zamanlarda erken demıstın sanırım artık ilerliyorum sagol abi büyüksün çalışmalarının lınkını isterim özel mesajla :D
Zaten bu iş , zaman ve sabır gerçekten de yetenek istiyor.(çalışarak halledilebilir emek çok önemli.)
çalışmalarımı ilerleyen zamanlarda yazarım.
iletişim için de bilgi :) gelişmen iyi yönde bence.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8

Ceketin arka kısmında bariz pen tool hatası var.Çok belirgin çizimine gölge düşüren bir diğer unsur.
Çözünürlük günümüz teknolojisine göre düşük,daha yüksek çözünürlükte çalışman senin yararına.

Hayırlı geceler.
sahte eleştirelere karısıyım dedıgın yerleri düzeltcem alkışa gerek yok

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Zaten bu iş , zaman ve sabır gerçekten de yetenek istiyor.(çalışarak halledilebilir emek çok önemli.)
çalışmalarımı ilerleyen zamanlarda yazarım.
iletişim için de bilgi :) gelişmen iyi yönde bence.
Abi gerçekten bilgisayar oldu hayatım :D abi kötü çalışma yapmayım dıe ugrsıyorum bunu hıssettırdıysem ne mutlu bana abi çalışma linki alırım :D teşekkürler abi baştacısın.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493

Hayırlı geceler.
hocam arkadaş yeni , hani biraz daha yumuşak bir dilde yazabiliriz.
gerçekten heves çok önemli , ben rica ederim. :)
Yazınızdan da anladığım kadarı ile yaşça da büyüksünüz.demek istediklerimi çok iyi anladığınızı düşünüyorum.
Hayırlı akşamlar.

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaşın kaç bilmiyorum, fakat eğer profil fotoğrafındaki bu ufak delikanlı sensen konuşma tarzını yaşına verebilirim.

profile_picture_by_negasmilee-d6enwr2.jpg

Aksine olur eğer yaşın büyükse o zaman da konuşma tarzını değiştir bence, erdem önemlidir. O kadar çalışmıssın fakat hala Font kullanırken Ş,Ç,Ğ,Ü,İ,Ö gibi Türkçe karekterlerin doğru kullanımına alışmamışsın.

Çalışmaya devam, başarılar dilerim.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yaşın kaç bilmiyorum, fakat eğer profil fotoğrafındaki bu ufak delikanlı sensen konuşma tarzını yaşına verebilirim.

profile_picture_by_negasmilee-d6enwr2.jpg

Aksine olur eğer yaşın büyükse o zaman da konuşma tarzını değiştir bence, erdem önemlidir. O kadar çalışmıssın fakat hala Font kullanırken Ş,Ç,Ğ,Ü,İ,Ö gibi Türkçe karekterlerin doğru kullanımına alışmamışsın.

Çalışmaya devam, başarılar dilerim.
İngilizcede o dediklerinden çogu yok ve bende o kurala uyuyorum sevgi görürsem saygı gösteririm yoksa genç die kimseyi yada yaşlı dıe kimseyi sınıflandırmam benim ilk günlerimi herkez bilir bir laf vardır severım ederi kadar :)

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Dabbe bir trabzon vakkası :D

Şaka bir yana, eline sağlık güzel çalışma olmuş. Başarıların devamı ile..

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
@Sorun destek'e +1.Bu işte yaratıcılığın kadar önemli dil kullanımı.
Amacım heves kırmak değil @zoki.
Yorumumu bir kaç kez okuduktan sonra bana da biraz sert geldi.
Öğretmen gibi yorum yapmışım. :)
Kusura bakma @Artvincenter.

Tamamen iyi niyetle yapılmış bir eleştiri idi.
Genç olmana bağlıyorum yorumlarımı yanlış anlamanı.
Darılma ama Türkçeyi biraz daha iyi bilmeli ve öğrenmelisin.
Yorumlarında görüldüğü üzere yazım hataların çok fazla.

Kolay gelsin,başarılar.

----
Daha gencim bu arada,yorumlarım yaşlı gösteriyor beni :)

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@Sorun destek'e +1.Bu işte yaratıcılığın kadar önemli dil kullanımı.
Amacım heves kırmak değil @zoki.
Yorumumu bir kaç kez okuduktan sonra bana da biraz sert geldi.
Öğretmen gibi yorum yapmışım. :)
Kusura bakma @Artvincenter.

Tamamen iyi niyetle yapılmış bir eleştiri idi.
Genç olmana bağlıyorum yorumlarımı yanlış anlamanı.
Darılma ama Türkçeyi biraz daha iyi bilmeli ve öğrenmelisin.
Yorumlarında görüldüğü üzere yazım hataların çok fazla.

Kolay gelsin,başarılar.
Abi ben bana 1 adım gelene 2 adım gelirim eyvallah da benım yaşım 18 şuan ev şehir degiştircem buna ragmen pc basında çalışma yapıp paylaşıp ahmak gibi adına yazım hatalarına takılan var ben kusursuz deglım demıyorum artık bıktırdılar bi yanlışım olduysa affola...

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Teşekkürler bu gözlere çok tkaıldı herkez sıkıntı var :D

Olabilir. Hatta olmalı. Olmaması garip olurdu. Kimse picasso değil bu devirde :) Heleki bilgisayar destekli çizimlerde hatta olacak elbette. Nasıl eleştirdikleri önemli değil, neyi eleştirdiklerine bak ve o hataların üzerine yoğunlaş. Ayrıca şurası böyle olmalı denildiğinde sana normal geliyorsa normaldir :) Sonuçta senin çizimin senin becerin. Sanada cidden hata ve sorun gibi geliyorsa düzeltirsin.

Benzer free çalışmalara bak ve hataları görmeye çalış. Kendine katkın olur.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Olabilir. Hatta olmalı. Olmaması garip olurdu. Kimse picasso değil bu devirde :) Heleki bilgisayar destekli çizimlerde hatta olacak elbette. Nasıl eleştirdikleri önemli değil, neyi eleştirdiklerine bak ve o hataların üzerine yoğunlaş. Ayrıca şurası böyle olmalı denildiğinde sana normal geliyorsa normaldir :) Sonuçta senin çizimin senin becerin. Sanada cidden hata ve sorun gibi geliyorsa düzeltirsin.

Benzer free çalışmalara bak ve hataları görmeye çalış. Kendine katkın olur.
Abi teşekkür ediyorum zaten konu adına karsı bı sıkıntı yoksa dıkkate alıyorum ve duzeltmeye çalışıyorum 1 senedir 0 dan başlayıp buraya gledim üniversite sınavına çalışmadım grafıgı sevıyorum inşallah dahada iyi olacam saol abi eksikleri gidercem .

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Dostum öncelikle herkesin belirttiği gibi yazım hatalarına ve konuşma üslubuna dikkat etmelisin. Bunları söyleyenler senin için söylüyor. Senin üniversiteyi bırakmış olman aylarca emek vermiş olman kimsenin umrunda değil ne yaparsan kendine yaparsın ve unutma ki eleştirileri kabul edemezsen bir yerden sonra gelip tıkanırsın. Emin ol bu forum kapanmazsa şöyle ileri ki yaşlarında foruma girip mesajlarına baktığında kendine gülersin emin ol olur bu. Yani kimsenin sana kastı yok sadece biraz daha hoş görü biraz daha dikkat. Çalışmaya gelecek olur isek bariz kesim hataların var öncelikle onları düzeltmek istiyorsan pen tool'a geçiş yapıp feather değerini 0,3-0,5 arası kullanman gerek artı olarak çok fazla blur tool ile smudge tool kullanmışsın biraz daha detaylara inersen görsellik çok daha mükemmel olur hele ki saçlara biraz uğraşsan çok daha şık dururdu. Artı olarak göz detayları gibi şeyler ufak ama etkili şeylerdir bunlara dikkat et. Genel olarak güzel. Surface Tool kullandıysan kullanmamanı tavsiye ederim çünkü kendini kandırmış olursun :) Başka bir çalışmada görüşmek üzere esen kal

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Dostum öncelikle herkesin belirttiği gibi yazım hatalarına ve konuşma üslubuna dikkat etmelisin. Bunları söyleyenler senin için söylüyor. Senin üniversiteyi bırakmış olman aylarca emek vermiş olman kimsenin umrunda değil ne yaparsan kendine yaparsın ve unutma ki eleştirileri kabul edemezsen bir yerden sonra gelip tıkanırsın. Emin ol bu forum kapanmazsa şöyle ileri ki yaşlarında foruma girip mesajlarına baktığında kendine gülersin emin ol olur bu. Yani kimsenin sana kastı yok sadece biraz daha hoş görü biraz daha dikkat. Çalışmaya gelecek olur isek bariz kesim hataların var öncelikle onları düzeltmek istiyorsan pen tool'a geçiş yapıp feather değerini 0,3-0,5 arası kullanman gerek artı olarak çok fazla blur tool ile smudge tool kullanmışsın biraz daha detaylara inersen görsellik çok daha mükemmel olur hele ki saçlara biraz uğraşsan çok daha şık dururdu. Artı olarak göz detayları gibi şeyler ufak ama etkili şeylerdir bunlara dikkat et. Genel olarak güzel. Surface Tool kullandıysan kullanmamanı tavsiye ederim çünkü kendini kandırmış olursun :) Başka bir çalışmada görüşmek üzere esen kal
Ben bunu bunu yaptım bu günlere gelmek için demedım herkezın hayatı kendıne baki, yeterince hoşgörülü oldugumu sanıyorum hissetiremediysem hata karşıdadır resim hakkında surface tool gibi bişey yok cutout yapar koyarım , gözlere fazla dikkat etmedım o konuda hatam var düzeltirim inşallah iyi geceler teşekkürler

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çok güzel.
Eleştiriler de çok yerinde.
Geliştikçe hatalar azalacak bu ışık var apaçık görünüyor.
Devam devam..

Fatih Terim de çok güzel gider :) Ve tam fotojenik bir kişi bence daha başarılı olursun :)

2688.jpg

fatih_terim_imzayi_atti_mi_h52913.jpg

fft99_mf1354621.Jpeg

fatih-terim-isyan-etti.jpg