Semih olayında yalanlar, gerçekler ve olayların perde arkası. .

Bu konuyu okuyanlar

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bir ziyaretcimiz aynen şöyle bir yorum yapmış.. BİR KAÇ HAFTA ÖNCEYE KADAR YALAN MEDYASI, BAŞTA SEMİH OLMAK ÜZERE, HERGÜN BİRİNİ G.SARAY'A GETİRİYORDU. ERTESİ GÜN HERKES YOLUNA GİDİYOR. YALAN UNUTULUYORDU.. AMA TSN SEMİH'İ YAZDIKTAN SONRA ORTALIK KARIŞT. MEDYA, SEMİH G.SARAY'DA BAŞLIKLARI ATTI. HERKES DÖRT BİR KOLDAN AÇIKLAMA YAPTI.. SEMİH, AVUKATI, MENAJERİ, BABASI, MEDYA BİR ANDA SEMİH TRANSFERİ OLAY OLDU. TSN YAZMASA İDİ HİÇ BİR ŞEY OLMAYACAKTI.. İŞTE TSN NİN GÜCÜ VE HABERCİLİĞİNİN ORTALIĞI NASIL SALLADIĞI.. Evet aynen öyle.. TSN G.SARAY SEMİH İLE ANLAŞTI haberin verdi ve ortalık toz duman oldu.. AÇIKLAMALAR, ARDI ARDINA GELDİ.. SAZAN, YALAN ve HABERDEN HABERSİZ bir kısım medya açıklamaların arkasındaki gerçekleri SÜZMEDEN YOKSUN, HABERCİLİKTEN UZAK, GÜNÜ YAŞADIKLARI için SAZAN GİBİ BU AÇIKLAMALARI SAYFALARINA KOYDULAR.. OYSA OLAYIN PERDE ARKASI BAMBAŞKA.. Bu açıklamaları ve olayları çözmek için BİRAZ GAZETECİLİK , BİRAZ ZEKA KIVILCIMI, BİRAZ TECRÜBE, BİRAZ ARAŞTIRMI, BİRAZ ÖNGÖRÜ, BİRAZ OBJEKTİFLİK yeterdi aslında.. Maalesef SPor medyasının büyük bölümünde bunlar olmayınca iş yine TURKSPOR.NET e düştü.. İŞTE ZAVALLI, SAZAN ve YALAN MEDYASININ ÇÖZEMEDİĞİ KODLAR. VE SEMİH OLAYININ PERDE ARKASI..

semih6.jpg

EVET, Semih'in Galatasaray ile görüştüğü, Semih'in G.Saray yolunda olduğu haberlerini ilk kez TSN vermedi.. Zaten yerli transferlerinde her gün bir kaç futbolcu Galatasaray forması giyiyordu. YALAN MEDYASINDA..

Mesela Serdar Özkan günlerce yazıldı çizildi.. Papatya falı açıldı GELİYOR.. GELMİYOR diye..

Ama TSN, SEZON BİTER BİTMEZ, G.SARAY'IN LİG SIRALAMASINDA YERİ BELLİ OLUR OLMAZ, HEMEN BİR KAÇ GÜN İÇİNDE O PAZARTESİ GÜNÜNDEN SONRA İMZALAR BAŞLAYACAK, İLK İMZA ATAN FUTBOLCU DA SERDAR ÖZKAN olacak dedi..

Nitekim BİRE BİR, AYNEN gerçekleşti..
Yani Hergün YALAN yazmak, marifet değil..
Mesele neyin ne zaman olacağını, hangi transferin kesin, hangisinin hangi aşamada olduğunu, NET ve SÜRE vererek ortaya koymak..

GELELİM SEMİH OLAYINA..

Semih'in G.Saray ile anlaşacağı, ya da gelecek sezon için söz kestiği haberleri neredeyse daha lig bitmeden Yalan medyasında yazıldı çizildi.

HERGÜN SEMİH G.SARAY'DA başlıkları atıldı..
Ama Ne Semih , Ne menajeri, ne avukatı açıklama yaptı..
YALAN ve SAZAN MEDYASI , KENDİ ÇALDI KENDİ OYNADI..
Kimsenin UMURUNA gelmedi..
Futbol kamuoyu her zaman olduğu gibi YAV BUNLAR SALLIYOR diye geçiştirdi..
Ciddiye bile almadı Futbolseverler..

Bize gelen bir çok yorumda ise ziyaretcilerimiz SEMİH HAKKINDA ÇIKAN HABERLER HAKKINDA NE DİYORSUNUZ diye sordu yüzlerce kez..

TSN bir kez bile Semih Haberi yapmadı.. Serdar Özkan da kesinleşmeyinceye kadar Serdar Özkan Haberi yapmamıştı.. Hatta çok önceleri ADNAN SEZGİN , SERDAR ÖZKAN la HİÇ GÖRÜŞMEDİK dediğini bile sayfalarına taşımıştı.
Ancak son istihbarat ta KESİN ANLAŞMA SAĞLANDIĞI haberi gelince, TSN koydu.. Ne zaman imza atacağını söyledi ve AYNEN ÖYLE OLDU..

Semih ve Galatasaray olayına hiç takılmayan, gündemine bile almanay TSN'YE 21 Mayıs günü gelen istihbarat TAM BİR BOMBA idi.. SEMİH G.SARAY İLE KESİN ANLAŞMA SAĞLAMIŞ, İMZAYA HAZIR OLDUĞU ifade edilmişti..

TSN HABERİ MANŞETİNE TAŞIDIKTAN BİR GÜN SONRA ORTALIK KARIŞTI..

ÇÜNKÜ TSN , Transfer haberlerinde kulüplerin GAYRİ RESMİ SİTESİ gibiydi..

TSN YAZDIYSA OLAY BİTMİŞTİ..
TSN ziyaretcileri için bu kadar NET olan olay aynı zamanda TSN 'nin her satırını okuyan SPOR MEDYASI için de TSN RESMİ BİR KAYNAK, YÜZDE YÜZ DOĞRU HABERİN KAYNAĞI İDİ..

VE SAZAN VE YALAN MEDYASI bu defa BİZ DEMEMİŞMİYDİK.. SEMİH G.SARAY'DA.. SEMİH İMZA ATTI.. SEMİH SARI KIRMIZILI OLDU.. diyerek başlıklar atarken TSN nin habercilikteki gücü ile HER GÜN YALAN YAZDIKLARI SEMİH İÇİN ARTIK KESİN BİR İNANÇ TAŞIYORLARDI..

Durum böyle olunca, haftalardır SEMİH HABERLERİ ile YAPRAK KIMILDAMAYAN Spor camiasında, medyada, G.Saray kulübünde, Semih kanadında FIRTINALAR KOPTU.

HABERİ ATLAYANLAR, BABALAR GİBİ HABER YAPMAYA ÇALIŞIRKEN FENA ÇUVALLADILAR..
Semih'in GALATASARAY İLE ANLAŞTIĞI haberine TSN yi KAYNAK GÖSTEREREK kullanma cesaretini ve meslek ahlakını kendinde bulamayanlar, TIRIVIRI SENARYOLARLA "BİZ OLAYI FARKLI YERDEN DUYDUK " diyerek senaryolar yazmaya başladılar..

SEMİH BABASINI ARAMIŞ, VE MÜJDEYİ VERMİŞ..
Bu arada bir grubun gazetelerinde ise TSN nin SEMİH OLAYININ KESİNLEŞTİĞİ haberi, Gazetecilik tabiri ile HABERE TAKLA ATTIRILARAK, SEMİH BABASINI ABD MİLLİ TAKIM KAMPINDAN ARADI, MÜJDE BABA G.SARAY İLE ANLAŞTIM dedi diyerek veriliyordu..

Ancak MUM YATSIYA KADAR BİLE YANMADI.. Öğlende BABA ŞENTÜRK, ÜFLEDİ ve MUM SÖNDÜ..
Baba Şentürk BÖYLE BİR KONUŞMA ASLA OLMADI.. OĞLUM G.SARAY İLE ANLAŞTIĞI KONUSUNDA BİRŞEY SÖYLEMEDİ.. G.SARAY İLE ANLAŞMADI diye açıklama yapınca, etekler tutuştu..

Tüm siteler, gazeteler, ziyaretciler, okuyucular neredeyse işi gücü bıraktı, SEMİH OLAYINA kilitlendi..

TSN nin her verdiği haberde olduğu gibi TSN HABERCİLİĞİNİ İÇİNE SİNDİREMEYEN TRİLYONLUK, HOLDİNG MEDYASI, HABERLERİ ATLIYORUZ.. ADAMLAR TEK BAŞLARINA SPOR MEDYASINI YÖNETİYOR.. AMA HİÇ OLMAZSA YALANLAYALIM diyerek Top yekun bir çaba içine girme telaşı içindeydiler..

İŞİN GARİBİ.. TSN nin SEMİH HABERİNİ YALANLAMAK çabasına girenler, bundan günler ve haftalar önce SEMİH G.SARAY'da diye MANŞETLER atıyordu..

ŞİMDE GELELİM SEMİH'in durumuna.. YAPILAN AÇIKLAMALARA..

ÖNCE işi başından alalım.. SEMİH'in şu anki durumu ne?

Fenerbahçe Semih ile 2+1 OPSİYONLU SÖZLEŞME imzalamıştı.. Ancak BİR YILLIK OPSİYON Fenerbahçe kulübü tarafından TEK TARAFLI uzatılmış ve TFF ye bildirilmişti..

Yapılan anlaşmada Semih ilk yıl için 1.2 milyon euro’ya,..
2. yıl için 1.3 milyon euro’ya...
ve opsiyon yılı için de 1.4 milyon euro’ya ‘Evet’ demiş ve sözleşmeyi imzalamıştı.
Fenerbahçe de bu imzayla opsiyon hakkını kullanacağını federasyona bildirmişti. Semih’in avukatı opsiyon hakkının kendilerine sorulmadan uzatıldığına itiraz ederek, oyuncunun ’serbest kalma’ hakkının doğduğunu öne sürmüştü.

ŞİMDİ OLAY TFF de.. Yani BURASI ZURNANIN ZURT DEDİĞİ YER..
Fenerbahçe diyor ki.. "Biz yaptığımız anlaşma gereği, OPSİYON senesinde de nekadar vereceğimizi futbolcuya söylemişiz ve imza attırmışız. Şimdi de uzatıyoruz"..

SEMİH'in AVUKATI İSE..
"İki yıllık anlaşmadan sonra F.Bahçe OPSİYON YILI için uzatma talep ettiğinde konunun kendilerine sorulması gerektiğini, MUTABIK KALINDIĞINDA OBSİYON'un geçerli olacağını, EĞER tek taraflı uzatılıyorsa, OPSİYON'un hiç bir anlamı kalmayacağını, dolayısı ile TEK TARAFLI OBSİYON uzatılmasının mümkün olmayacağını, ve de dolayısı ile 31 MAYIS 2010 tarihinde sözleşme tarihi biter bitmez SEMİH ŞENTÜRK'ün SERBEST KALACAĞINI şiddetle savunuyorlar..

G.SARAY'DA ADNAN SEZGİN BU İŞİN KURDU OLARAK OLAYI İNCELEMİŞ OLACAK Kİ, SEMİH İLE G.SARAY HER KONUDA ANLAŞTI..
Galatasaray'da bu işlerin TÜRKİYE'de adeta BİLİRKİŞİSİ konumunda olan ADNAN SEZGİN, bu OPSİYON konusunu mutlaka araştırmıştır..
Ve büyük ihtimalle SEMİH 31 MAYIS DA SERBEST KALACAKTIR..
Ancak bu konunun önü açık, hukuk yolu açık, tartışmaya açıktır..

Bunlar da gözönüne alınarak GALATASARAY SEMİH İLE HER KONUDA ANLAŞMIŞ, BELKİ DE GİZLİ BİR ANLAŞMA İMZALAMIŞTIR..

YAPILAN AÇIKLAMALARDA, KORKU, ENDİŞE, HEDEF ŞAŞIRTMA ve AZİZ YILDIRIM'I KIZDIRMAMA GAYRETİ VAR..

Olay çok boyutlu..
SEMİH de olsanız..
MENAJERİ de olsanız..
BABASI da olsanız..
AVUKATI da olsanız..
G.SARAY da olsanız..

ASLA VE ASLA BÖYLE BİR ŞEY YOK. BÖYLE BİR GÖRÜŞME OLMADI DEMEK ZORUNDASINIZ..

İŞTE NEDENLERİ..

1- Semih ŞENTÜRK , şu anda F.BAHÇE'NİN futbolcusu ve FENERBAHÇELİ SEMİH olarak MİLLİ TAKIM KADROSUNDA..

2- 31 MAYIS 2010 tarihinden itibaren BELLİ Kİ KIYAMET KOPACAK.. F.BAHÇE OPSİYON BİZDE , derken SEMİH'in avukatı SEMİH SERBEST diyecek.. Ve ortalık karışacak.. SEMİH'in NE OLUP OLMADIĞINA TFF kurulları ve HUKUK KARAR VERECEK..

3- Bu arada SEMİH ve AVUKATLARI, AZİZ YILDIRIM'ı fazla kızdırmadan bu işi çözmeye çalışacak.. Yine büyük ihtimal MEDYA aracılığı ile KARŞILIKLI GÖNDERMELER ve RESTLEŞMELER yaşanacak..

4- Semih sorun çözülene kadar.. BEN F.BAHÇE'NİN FUTBOLCUSUYUM, BENİM DERDİM DAUM İLE, DAUM GİDERSE F.BAHÇE'DE OYNAMAK İSTİYORUM diyerek, Aziz YILDIRIM'ın SİNİRLERİNİ YATIŞTIRMAYA ÇALIŞACAK.. (oysa aynı Semih düne kadar BAŞKAN BENİM SURATIMA BİLE BAKMIYOR. F.BAHÇE DEFTERİ BENİM İÇİN KAPANMIŞTIR diyordu.. Şimdi şartlar böyle davranmasını gerektiriyor)

5- 31 MAYIS tarihi itibari ile ve daha sonraki süreçte SEMİH'in YURT İÇİNDE BİR TAKIMA GİTMEYECEĞİ MESAJI sürekli vurgulanacak ve TSN de SEMİH G.SARAY İLE ANLAŞTI haberinden sonra bir anda ortaya çıkan AJAX ile görüşüldüğü haberleri ile birlikte YURT DIŞINDAN ÇOK TEKLİF VAR , SEMİH YURT DIŞINA GİDECEK denilerek F.BAHÇE kulübüne ve AZİZ YILDIRIM'a "Bak sayın başkan, Semih'in önünü tıkamayın. Kendisini AVRUPA KULÜPLERİ istiyor, denilerek G.SARAY ın adı bile anılmayacak.. Ve her türlü G.SARAY İLE SEMİH GÖRÜŞÜP ANLAŞTI HABERLERİ YALANLANACAK..

Yani SEMİH konusunda, OPSİYON dan doğan ve doğacak olan tartışmalı ve hukuki süreç öncesi SEMİH KANADINDAN her hangi birinin ya da SEMİH'in çıkıp da EVET G,SARAY İLE GÖRÜŞTÜK HER KONUDA ANLAŞTIK.. Ya da EVET G.SARAY'DAN BANA TEKLİF GELDİ.. BU KONUDA KONUŞMAK İSTEMİYORUM. BEN FENERBAHÇE'NİN FUTBOLCUSUYUM. SÖZLEŞMEM BİTİNCE, PROFESYONELLE DAVRANACAĞIM şeklinde bile bir açıklama yapılması tabi ki MÜMKÜN DEĞİL, Böyle bir açıklamayı bu TOZ DUMAN içinde beklemek de SAFDİLLİK VE TAM BİR SALAKLIK OLSA GEREK..

G.Saray kanadı da bu toz duman içinde EVET, SEMİH SÖZLEŞME BİTİM TARİHİNDEN İTİBAREN G.SARAY'IN FUTBOLCUSUDUR KENDİSİ İLE HER KONUDA ANLAŞTIK diyerek YANGINA KÖRÜKLE Mİ GİDECEK..

Böyle bir durumda Halen F.Bahçe'nin futbolcusu olan SEMİH ile ilgili G.SARAY kulübü, SEMİH ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU TAKIMIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ şeklinde bile bir açıklama yapsa AZİZ YILDIRIM küplere biner, yumuşayacağı varsa da yumuşamaz..

Şimdilik SEMİH kanadı STRATEJİK davranıyor.. SEMİH KULÜBÜNDE KALIR. KALMAZSA YURT DIŞINA GİDER.. ZATEN AJAX dan da TEKLİF VAR diyerek, 31 Mayıs 2010 a YUMUŞAK GEÇİŞİ hedefliyor..

FENERBAHÇE ve AZİZ YILDIRIM gelişmeleri izliyor.. Hukukçuları çalışıyor.. AÇIKLAMA YOK.. FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİĞİ VAR.. 31 Mayıs BEKLENİYOR..

SEMİH İLE HER KONUDA ANLAŞAN G.SARAY da , 31 MAYIS SÜRECİNİ BEKLİYOR..

Son söz..
EĞER OPSİYON'DAN KAYNAKLANAN KONUDA, SEMİH VE AVUKATLARI HAKLI ÇIKAR, ve AVUKATININ SÖYLEDİĞİ GİBİ 31 MAYIS 2010 TARİHİ İTİBARİ İLE SERBEST KALIRSA, SEMİH'İN SOLUĞU ALIP, İMZAYI ATACAĞI ADRES GA-LA-TA-SA-RAAAAAAAAAAY....

Yok ihtimal zayıf da olsa, AZİZ YILDIRIM'ın TFF deki gücü ile hukuk kurulları OPSİYON GEÇERLİDİR derse, SEMİH KUZU KUZU F.BAHÇE FORMASI GİYER, F.BAHÇE İSTERSE SEMİH'İ YURT DIŞINA SATAR..

Şimdi oynanan tiyatronun arkasındaki gerçek de SEMİH'in SAYIN BAŞKANIM BENİM DERDİM DAUM'DU.. BEN DOĞUŞTAN F.BAHÇELİYİM. ZATEN BİLEĞİMİ KESSENİZ SARI LACİVERT AKAR, BEN F.BAHÇE'DE HER ZAMAN OYNAMAKTAN MUTLULUK DUYDUM demesi için zeminin hazırlanmasından başka birşey değil..

Şimdi SEMİH.. EVET BEN F.BAHÇE DEFTERİNİ KAPATTIM. BAŞKANI SELAM BİLE VERMEYEN KULÜPTE NE İŞİM VAR. BEN HAYATIM BOYUNCA YEDEK KALMAK İSTEMİYORUM. PROFESYONELİM İSTEDİĞİM TAKIMA GİDERİM. 31 MAYIS DA SERBESTİM, BENİ İSTEYEN VE BANA İNANAN YERDE HER ZAMAN FORMAM İÇİN SAVAŞIRIM. F.BAHÇE'DE KAYBOLAN YILLARIMIN AÇIĞINI KAPATMAK İÇİN ÇOK HIRSLIYIM dese..

Ve MAZALLAH , OPSİYON konusunda F.BAHÇE kulübü haklı görülüp SEMİH F.BAHÇE'nin BİR YIL DAHA FUTBOLCUSUDUR kararı çıksa, AZİZ YILDIRIM bu tür açıklama yapmış bir SEMİH'i acaba ne yapar...

EVET , zavallı medya, bilgisiz medya, sazan medya, aciz medya'nın bölümü günü yaşıyor.. Avukatların, menajerlerin, kulüp yöneticilerinin MASKARASI gibi her türlü habere SAZAN gibi atlıyorlar..

Ancak HER ZAMAN OLAYIN PERDE ARKASINI okuyucularına duyuran TSN VE TSN ailesinden gelen yorumlar gösteriyor ki, TSN ve ziyaretcileri OLAYLARI, bir kısım ZAVALLI , ACİZ, YALANCI ve SAZAN spor medyasından çok çok daha iyi süzüyor..

EVET SEMİH olayında tartışmalar, atışmalar, karşılıklı sataşmalar, restleşmeler, TFF kararları, hukuk kurulları ve hukuki süreç bir hayli medyayı meşgul edecek..

Ama değişmeyen tek gerçek şu..
Sonuç SEMİH KANADI HAKLI BULUNUR VE SEMİH SERBEST KALIRSA .. SEMİH GALATASARAY FORMASI GİYECEK..

F.BAHÇE HAKLI ÇIKARSA SEMİH "BEN DOĞUŞTAN FENERLİYİM DİYEREK, MECBUREN TAKIMINDA KALACAK"

VE en önemli gerçek de bir kez daha ortaya çıktı ki...

SAZAN VE YALAN MEDYASI NE YAZARSA YAZSIN, KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL..

TSN YAZDIMI , YER YERİNDEN OYNUYOR VE O HABER TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNE YERLEŞİYOR, AÇIKLAMALAR VE TARTIŞMALAR BÜYÜYOR..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE gibi NE MUTLU TSN AİLESİNDENİM diyene ve bu gururu bizlerle birlikte yaşayanlara..

Bekleyip göreceğiz..

TSN ÖZEL HABER..

http://www.turkspor.net/default.asp?o=1&id=59881

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
hocam sağlam bir TSN reklemı olmuş bu yazı :D

Benim ilgimi çekti paylaşayım dedim hiç bi yerinde oynama falan yapmadan...TSN bu gibi haberlerde güvenilir olduğu için olduğu gibi aktardım... :)

meksn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bir haber ancak bu kadar reklam aracı yapılır. kitap yazsaydılar bari. tamam tsn sağlam kaynak ama biraz da övünme işini azaltsın yani.

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
her ikinci kelime TSN e ...
bi zahmet birisi özetliyi versin :)
merci

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
tsn son zamanlarda işin biraz suyunu çıkardı :)