Seks otobüsü kavgası!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
yahu sahiden biz bu ülkenin kültürüne, milli manevi değerlerine bu kadar uzak mı düştük?!
ne demek olur böyle şeyler, sarılmışlarmış falan filan... etmeyin yahu,
inanın bana o gencin yaptığı davranıştan çok sizlerin bu gayet normal, meşru kabul etme tavırlarınız daha zoruma gidiyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
geçenlerde otobüste gidiyorum. yeni otobüslerde karşı karşıya dizayn edilmiş koltuklardan birinde ünili iki sevgili oturuyor, karşılarında da iki tane ihtiyar amca. amcalardan biri muhabbett olsun diye öğrencimisiniz yavrum dedi, elaman da evet falan derken kız sokuldu çocuğa, dudak dudağa öpüşmeye başladılar. ihtiyar amca utandı sağa sola gülerek kafasını çevirmeye çalıştı. öyle sinirim bozuldu ki, bir durak önce inmek zorunda kaldım. Allah ıslah etsin ne diyim.

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
20'li yaşlarda bir vatandaş olarak yaşıtlarımın topluma açık yerlerde yaptıkları ahlâksızlıktan utanıyorum. Yaşlı amca ve teyzelerin "bu da onlardan / mı?" bakışları beni rahatsız ediyor. Amcaların teyzelerin suçu yok.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Konuşunca ağır oluyor!!!
Toplum dediğimiz şey sadece bir kişiden oluşmuyor...
Sadece bizim merkezinde olduğumuz bir şey değil...

Otobüs şöferine kızanlar...

Sadece şunu düşünsünler yeter...

O otobüse kendileri biniyor...

Kız kardeşleri, kuzenler artık değer verdikleri kimse onu o şekilde görüyor...

Tepkisi ne olur?

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bu tür çiftler genelde "sevgi gösterisi" yapmayı severler. Facebook kültüründe yer alan "yaptığı her şeyi resmedip sosyal ağlarda paylaşma kültürü" ve bunun sonucundan da "ilgi bekleme” alışkanlığının sosyal hayata ki hazmedilmesi zor versiyonudur. Bu tür kişiler yalnızken ne bir birini sarılırlar ne de bir birini öperler. Hata bir birleri için son derece sıkıcıdırlar. Ama gel gelelim, sosyal ortam içine çıktıklarında "değerli" ya da "güzel/yakışıklı" olduğunu kanıtlama adına olsa gerek sevgi sözleri havada uçuşur; öpmeler sarılmalar durmak bilmez.

Burada asıl olan “diğerlerinin” bu çılgın(!) âşıkların birbirlerini ne kadar sevdiklerini fark etmelerdir. Gerisi teferruat… İçip içip Mahalle ortalarında “heyttt ul*nnnnnn seviyorum beeee!” diye bağırmanın ahlaki yönünden katlanılması zor versiyonudur.

Bozuk, çürümeye yüz tutmuş bu gençlik birazda “siyasi bir hesap” uğruna savunuluyor. “Bak İmamın ordusu bizi ne hale getirdi” diyebilmek için fırsat kollayan paranoyaklar şimdilerde garip dünyalarında haklı(!) çıkmanın gurunu yaşıyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
gencler-iett-yi-opuserek-protesto-etti-1296337.Jpeg

Dün gece saatlerinde Taksim’e gelen genç çiftler, Taksim-Sarıyer hattında çalışan bir otobüse bindi. Genç çiftler, 2 sevgilinin otobüste öpüştükleri gerekçesiyle araçtan indirilmesini protesto amacıyla, yolcuların şaşkın bakışları altında öpüşmeye başladı.

Protestocu gençler, daha sonra Gümüşsuyu’ndaki ilk durakta inerken, alkışlarla eylemlerine son verdi.

Milliyet

osmannet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani bence de kim bilir otobüste ne yapıyorlardı bakalım. Ama şoför için de çift için de taraflı konuşmamak gerekir. Ortada kesin bir şey yok. Sadece Çiftten birinin yazdığı sözler bunlar. Bunlara bakılarak verimli bir yorum yapılamaz.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ahlaksızlığın,medeni cesaret! ambalajıyla pazarlandığı günümüzde normal bu tür tepkiler. şoföre saydıranlar,kamusal alanda fingirdeşenlerin hiç mi suçu yok?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bundan bir kaç yıl önceydi haberin tam detaylarını hatırlamıyorum bir grup genç ABD de bir parkta bir kıza toplu şekilde tecavüz etmişlerdi... güpegündüz çevrede insanlar varken... Kimse müdahale etmemişti... Görgü tanıklarından bir adam Gençler kendi aralarında eğleniyorlar zannetmiştik demişti haberde...

Gidişat bu... İnsanlar sokak ortasında birine tecavüz etse sevişiyorlardır canım bize ne diyecek bizim toplum da yakında...

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
gencler-iett-yi-opuserek-protesto-etti-1296337.Jpeg

Dün gece saatlerinde Taksim’e gelen genç çiftler, Taksim-Sarıyer hattında çalışan bir otobüse bindi. Genç çiftler, 2 sevgilinin otobüste öpüştükleri gerekçesiyle araçtan indirilmesini protesto amacıyla, yolcuların şaşkın bakışları altında öpüşmeye başladı.

Protestocu gençler, daha sonra Gümüşsuyu’ndaki ilk durakta inerken, alkışlarla eylemlerine son verdi.

Milliyet

Hah al işte olan oldu. Buna meyilli olan zihniyet uluorta gösteri yapmaya başlamışlar bile...

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
ülkenin hatta dünyanın gidişatı hiç hayra alamet değil, kıyamet çok yakındır!..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bunlara kondom dağıtmak lazım şimdi :D

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Bu Dünya ya binadan ya zina'dan yıkılacak. :mrgreen:

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
uzatmaya gerek yok bir yere oturduğumuzda karşımızdaki yaşlı bayan annemiz amca babamız ufak kız kardeşimiz geç torumuzuz farzedelim ama daha da önemli,si
islam üzerineysek bizim için görevlendirilen bir ifadeye göre bir diğerine göre yüzün üzerindeki meleklerden ki kimisi değerli yazıcılardır onlardan hicab edelim ki her an Allah[cc]ın huzunda[yerden münezzeh]olduğumuzu akıldan çıkarmadan davranmamız gerekir
şimdi bakı kardeşlerim diyeceklerki eeeee sokakta birleşen köpekler
diyorsunya onlar köpek yani hayvan
e kardeşim n'olacak kıyametin alameti olacak o zaman birleşme aleni olacakta duvarın arkasına geçin diyen takva ehli sayılacak

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Şoför biraz eski anlayışlı olabilir. Sarılmak ona değişik şeyler çağırabilir. Fakat "İnan l*n arabadan!" kelimesi biraz sert kaçtı. Yalnız bu iki kişide az çıt-kırıldım değilmiş. Günde on binlerce kez duymuşlardır eminim. Bir adamın ağzından çıkması mı kaba oluyor?

Adamı ekmeğinden etmesek iyi olur. Tamam genç çift haklı. Fakat şikayetlerini geri çekmeleri ve tatsızlıkları düzeltmek bence iyi olur.

ßjK1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yani ben ankara'da oturuyorum. Bu EGO otobüslerinde öğrencilerin küçük düşürülmeye nerdeyse alıştık. Pasomu evde unuttuğum gün otobüs şoförü bana tam 3 kez kart bastırdı.
Yani bu Ego'nun gözüne bi gözlük şart oldu. Yani resmen GASP ediyorlar öğrencileri.

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Adamı ekmeğinden etmesek iyi olur. Tamam genç çift haklı. Fakat şikayetlerini geri çekmeleri ve tatsızlıkları düzeltmek bence iyi olur.[/QUOTE]
bu dedigine katılılıyorum %100

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Şoför biraz eski anlayışlı olabilir. Sarılmak ona değişik şeyler çağırabilir. Fakat "İnan l*n arabadan!" kelimesi biraz sert kaçtı. Yalnız bu iki kişide az çıt-kırıldım değilmiş. Günde on binlerce kez duymuşlardır eminim. Bir adamın ağzından çıkması mı kaba oluyor?

Adamı ekmeğinden etmesek iyi olur. Tamam genç çift haklı. Fakat şikayetlerini geri çekmeleri ve tatsızlıkları düzeltmek bence iyi olur.

Eski anlayıştan kasıt nedir? En basit şekilde anlatayım. Evli olmayan kadın-erkeğin birbirine bu şekilde dokunması v.s. hallerde bulunması yasaklanmış, haram kılınmıştır .Din kuralları eskimez,esnemez,değişmez. Çok açık değil mi? Ha bunlarla aynı dini paylaşmıyorsak eğer, bize saygı göstersinler.Ki tam bilmemekle beraber diğer dinlerde de evlilik dışı yakınlaşmalara hoş bakılmıyor diye biliyorum.Örneğin;eski İstanbul'da Rumların ve diğer etnik grupların müslüman halkla beraber ramazana saygı duyduğu , sokakta yiyip içmediği bilinmektedir. Yani hassasiyetlere saygı duyulmalıdır.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Eski anlayıştan kasıt nedir? En basit şekilde anlatayım. Evli olmayan kadın-erkeğin birbirine bu şekilde dokunması v.s. hallerde bulunması yasaklanmış, haram kılınmıştır .Din kuralları eskimez,esnemez,değişmez. Çok açık değil mi? Ha bunlarla aynı dini paylaşmıyorsak eğer, bize saygı göstersinler.Ki tam bilmemekle beraber diğer dinlerde de evlilik dışı yakınlaşmalara hoş bakılmıyor diye biliyorum.Örneğin;eski İstanbul'da Rumların ve diğer etnik grupların müslüman halkla beraber ramazana saygı duyduğu , sokakta yiyip içmediği bilinmektedir. Yani hassasiyetlere saygı duyulmalıdır.

Zaten Yeni ve Modernlik anlayışı bir ton saçmalıktan öte değil. Değil mi?

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
topalsolucan'a katılıyorum , bizim gop hattında olsa abovvv :D . Hatta hiç unutmam bir kez abim iki lise öğrencisini kafa kafaya tokuşturup indirtmişti otobüsten saygısızlar falan diyerektende desteklemişti otobüstekiler .

orçotüsi5

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ekşi sözlük yazarıymış otobüsten indirilen. Yazmış olanları sözlükte.
zaten bu olay olmadan önce olayın artık cılkını çıkarmışlardı sabahtan akşama kadar seks otobüsü yazıları yazıyorlardı üstelik genç adam otobüste seks yapsın şöför neden karışıki ayarında yazılar yazıyorlar otobüs şöförlerini yerden yere vuruyorlardı bu yazılanlardan sonra bu yapılanlar amaçlarını ortaya koyuyor

Avrupa`da 60`lı yıllarda kendini evlenmeyecek kadar uyanık gören milletin karısına kızına atlamak isteyen bir kaç çakal tarafından; kişinin özgürlük hakkı olgusunu deformize ederek işlerine gelen her şeye uygulamışlar: kişinin istediği her yerde seks yapması istediği gibi uyuşturucu kullanması gibi

toplum içinde kimse kimsenin bir başkasının şahsi zevkine katlanmak zorunda değildir

oysaki bunun özgürlükle ilgisi yok toplum içinde başkalarının sana tahamül etmesini sağlayacak bir davranış içindeysen bu özgürlük olmuyor

bir toplum bireyi bir başkasının toplum içinde seks yapmak yada ona benzer bir davranışa karışmıyor yada bundan kendince rahatsızlık duymuyorsa buda ilericilik değildir

ayrıca öpüşmekte seks yapmaktır zaten bu olayın ismide oral seks oluyor

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bazen yaptiginiz ve dogru buldugunuz bir davranisin geri donusu hic beklemediginiz sekilde olur bunu erkenden ogrenmenizde fayda var. IETT soforu ismini vermemekle dogru etmis zira kimse otrda degildi. Plaka yeterli daha ne fotografini cekmeye kalkiyorsun? Bu provoke etmekten baska bir ise yaramaz.
plaka sahibinin o adam oldugunu dogrulamak icin gerekli bisey.
ne malum adamin otobusu kaciran bir elkaide intihar bombacisi olmadigi :sneaky2:

sonra bu "otobus soforu duyarli arkadas:unsure:" tika basa un cuvali tasir gibi ust uste tasidigi yolcularina saygisi varsa her mesai bitimi dilekce yazar milletin kucak cucaga gitmesi dinimize aykiridir diye.
demi yani :thumbdown:
ya onu bunu bilmem ne zaman belediye otobusune isim dusse bana da ayni muameleyi yapaip sapik diye iceri atacaklar diye icime bi kil dusuyo ,baska ne secenek var gidilecek yere diye dusunurum. cunku otobus tika basa dolu oluyo cou zaman.
bide bazen ... kucak kucaga gidiyo o daha da utandirici tiksindirici ve ayip , hepsinden ote dinimizde yasak bisey :huh:

erkan2934

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani edepli olsunlar.gitsin sessiz yerlerde işlerini görsünler.gençlerde tam azıttı