Yardım Seagate Taşınabilir 1 Tb Hdd Açılmıyor, Görünmüyor, Ne Yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhabalar elimde Seagate 1 TB taşınabilir HDD var. Yakın zamanda yaklaşık 3 haftadır açılmıyor bilgisayarımda görünmüyor bile. Sadece aygıt çıkar seçeneğinde marka adı çıkıyor başka bir yerde görünmüyor. Sağlıklı çalışırken üzerindeki mavi ışık yanıp sönüyordu, şimdi o ışık da yanmıyor. Disk 3-4 yıllık bir üründü. Son zamanlarda geç açılıyordu. En son bilgisayarda takılı bırakmıştım, bir şey olmaz diye düşünüp günlerce pc'ye takılı bırakıyordum işim olunca direk bilgisayarımdan ulaşıyordum. Sonra bir akşam işim düştü bir baktım bilgisayarımda disk adı bile çıkmadı, bende diski elime alıp inceledim o an çok sıcaktı nedenini anlamadım. Ondan sonrada hiç görünmedi ara sıra mavi ışık yanıp sönüyordu artık ışık da hiç yanmıyor, sadece enerjilenip hafif titriyor. 1 TB'da 87gb falan boş bırakmıştım, disk en son kırmızıydı. İçinde o kadar çok hatıra foto ve videosu vardı ki şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz sizce içindekileri nasıl kurtarabilirim? Disk umrumda değil içindekiler derdim

Ekli dosyalar

• 1624475768947-min.jpg
    1624475768947-min.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 87
  • 1624475768914-min.jpg
    1624475768914-min.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 81
  • 1624475768914-min (1).jpg
    1624475768914-min (1).jpg
    67 KB · Görüntüleme: 90

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
İçini açıp bilgisayar içine takıp bağlayabilirsin. Yada ek aparat ile sata kutular var. Onlarda iş görür.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
İçini açıp bilgisayar içine takıp bağlayabilirsin. Yada ek aparat ile sata kutular var. Onlarda iş görür.
kesin olur mu dersiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka bir bilgisayarda HDD'yi denedin mi?
normalde sürekli notebook'da kullanıyordum, şimdi masaüstü pc'de de denedim görünmüyor malesef, hala ulaşamıyorum

kesin çalışır mı içeriğine ulaşabilir miyim sizce?

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Farklı kabloları denediğinizde de çalıştığını anlamaya yarayan mavi ışık yanıp sönüyor muydu? Bir ihtimal hdd üzerindeki bağlantı noktasının lehimleri kopmuş olabilir. Bu tür ürünler içeriden tırnaklı kilit yapısına sahip oluyor. Kırmadan açmak için telefon ekranlarını da sökerken kullanılan pena gibi ürünlere ihtiyacınız olabilir. Resimdeki ürün ile direk bilgisayara bağlayabilirsiniz. Tabi bazı taşınabilir hddlerde usb direkt hdd anakartına lehimli de olabiliyor.

1624513162124.png

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
kesin olur mu dersiniz

normalde sürekli notebook'da kullanıyordum, şimdi masaüstü pc'de de denedim görünmüyor malesef, hala ulaşamıyorum

kesin çalışır mı içeriğine ulaşabilir miyim sizce?
Olur tabi.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Başka bilgisayarda da çalışmıyorsa HDD, Hakk'ın rahmetine kavuşmuş demektir.☹️
Malesef başka bir bilgisayarda da denedim çalışmıyor

Farklı kabloları denediğinizde de çalıştığını anlamaya yarayan mavi ışık yanıp sönüyor muydu? Bir ihtimal hdd üzerindeki bağlantı noktasının lehimleri kopmuş olabilir. Bu tür ürünler içeriden tırnaklı kilit yapısına sahip oluyor. Kırmadan açmak için telefon ekranlarını da sökerken kullanılan pena gibi ürünlere ihtiyacınız olabilir. Resimdeki ürün ile direk bilgisayara bağlayabilirsiniz. Tabi bazı taşınabilir hddlerde usb direkt hdd anakartına lehimli de olabiliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 156959
teşekkür ederim bakacağım :)

Ekli dosyayı görüntüle 156959
bu kablonun tam adı nedir

Son düzenleme: