SDN'e Demokrasi Gelsin

Bu Sistem Gelmeli mi?

• Kullanılan toplam oy
    20
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Kimi kime şikayet edeceksin :D Uzaklaştırmaya itiraz etme gibi bir durum var mı SDN'de.
Sen diğer foruma hiç adım atmadın galiba. Kurallarında yazmayan şeylerden dolayı 4 ay banlanmışlığım var malum siteden. Burası emin ol oraya kıyasla daha rahat bir ortama sahip. Hem kayıtlarını atıp haklılığını ispatlamak varken neden açıklamıyorsun ki açıkla herkes görsün :)

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Selamlar, bugün ki konum SDN'e ye demokrasinin gelmesi olacak. Belki diğer forumlar adına bir ilk olabilir bilemiyorum. Önerim şu: Her yıl veya 2 sene de bir seçimler olsun. Bu seçimler de herkes adaylığını koysun(aday olmak istemeyene lafım yok). Peki ne için seçim olsun diyorsanız her kullanıcı kendi moderatörünü seçme hakkına sahip olsun. Yani mercii karar kullanıcılar olsun. Böylece herkes memnun kalacak. Şu an benim kimseyle bir problemim yok. Ama demokrasinin toplumumuza yerleşmesi adına çok büyük bir adım olacak. Burda küçük kardeşlerimiz de var. Onlarda daha erken yaşta seçim hürriyetinin ne demek olduğunu tecrübe edecek. Yani faydalarını say say bitmez. Tabi karşıt görüşleriniz varsa bana katılmıyorsanız bunu aşağıdan yazıp belirtebilirsiniz. Haydi öpüldünüz
Gelebilir ama moderatörler ne yapıcak?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Sen diğer foruma hiç adım atmadın galiba. Kurallarında yazmayan şeylerden dolayı 4 ay banlanmışlığım var malum siteden. Burası emin ol oraya kıyasla daha rahat bir ortam. Hem kayıtlarını atıp haklılığını ispatlamak varken neden açıklamıyorsun ki açıkla herkes görsün :)
O malum siteden de bende 1 yıl ban yedim :D Kurallarda yazmayan bir sebepden dolayı.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Sen diğer foruma hiç adım atmadın galiba. Kurallarında yazmayan şeylerden dolayı 4 ay banlanmışlığım var malum siteden. Burası emin ol oraya kıyasla daha rahat bir ortam. Hem kayıtlarını atıp haklılığını ispatlamak varken neden açıklamıyorsun ki açıkla herkes görsün :)
Hocam cidden uğraşmak istemiyorum, son 1-2 aydır aktif olmamaya çalışıyorum zaten soğudum siteden. Diğer malum siteye hiç takılmadım artık Levent abilerin sitede takılıyorum, ara sıra buraya bakıyorum.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
İFTİRA ATTIĞIM yok :D kayıtlar duruyor, mod olduğunda geçmişe dönük kayıtları inceler görürsün ben uğraşmayacağım çünkü hepiniz birbirinizin aynısınız.
Tam 3 kere örnek ver dememe rağmen hala lafı dolaştırıyorsun. Diyecek lafın yok çünkü.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Tam 3 kere örnek ver dememe rağmen hala lafı dolaştırıyorsun. Diyecek lafın yok çünkü.
Çünkü klasik ayaklar. Böyle insan tipleri her yerde var. Haksız ama kendini haklı çıkarmaya çalışıyor sallayın hocam. Kolay gelsin :D

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Konuyla alakalı fikrimi yazmayı unutmuşum :)

Demokrasi denen kavram herkesin kendi istediği kişiyi seçmesi değil SBKY okuyan birisi olarak bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Forumun üye sayısına bakarak adaylar nasıl seçilecek? Kimler nasıl oy kullanacak? Eşit oy durumunda ne yapılacak? Seçilen kişinin yaşı küçükse nasıl bir muamele olacak? Ailesi Onay verecek mi? gibi bir çok sorunu beraberinde getirir. Ama yapılmak istenirse elbette bir çözümü bulunur. 13 yaş biraz erken ama 15 16 yaş aralığından kişilere modluk olmasa da forum üzerinden bir görev verilebilir. Sonuçta yeni nesil her şeyi daha erken keşfediyor.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Böyle bir sistem getirilmesinin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Amaç sdn'ye demokrasinin gelip gelmemesini tartışmakmış, yaş kavgasına dönmüş.

Siz forumdaki küçük dediğiniz kişilerin yaşında iken çok başka şeyler yapmış olabilirsiniz, veya siz o yaştayken kendinizi iyi yönetecek birini düşünüp taşınıp seçecek olgunluğa gelmemiş olabilirsiniz. Veya küçük yaştayken bilgisiz ve sadece konuşan biri olabilirsiniz. Ama bu forumda ki küçük yaşta sayılacak insanların sadece "veletlik" yapacağı anlamına gelmez. Onlar küçük yaşta olsa bile bilgisiz oldukları anlamına gelmez.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Kimi kime şikayet ediyoruz ki :D çok saçma sapan bir uyarı vermiştin ve devamında ban yedim. Kafanıza göre alakalı/alaksız diye uyarı veriyorsunuz. Sizin bakış açınız ikinci mesajınızdır, umarım bu foruma bir gün demokrasi gelir ve o güzel bakış açılarınız değişmek zorunda kalır.

1603285050903.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Not: Daha çok fazla örnek çıkartır önünüze koyardım ama uğraşmaya değmez, adios amigos.

Son düzenleyen moderatör:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Forum ve demokrasi mi? Daha açılsın mı derken bile kapışma çıkıyor sizce sonuç ne olabilir?

Reaksiyon puanı
150
@Servous bende yaş sınırını destekliyorum. Max 11 yaşında çoğu kişi forumu kirleticek düzeyde saçma ve boş konular açıp insanlara velet diyor. Mesel aban "bb velet bb" yazan kişinin 6. sınıfa gittiğini yeni öğrendim ve gülme krizine tutuldum.

Bunu özel konuşma açarak konuşsanız daha iyi olabilir belkide (Sadece öneri yapmak istedim, herhangi bir kötü niyetim yok).
Önerin için teşekkürler ama genelde böyle konu sahibini rencide etmeyeceğimi mesajda belirterek bir şey yazdığımda dcde vs. hep küfür yiyorumda.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İFTİRA ATTIĞIM yok :D kayıtlar duruyor, mod olduğunda geçmişe dönük kayıtları inceler görürsün ben uğraşmayacağım çünkü hepiniz birbirinizin aynısınız.
Sanırım laf bana geldi ama gereksiz yere filan değildi. Millete sığa kafalı derseniz uyarıyı alırsınız.

Böyle kaçak dövüşmeye de gerek yok çıkın söyleyin.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
@Servous bende yaş sınırını destekliyorum. Max 11 yaşında çoğu kişi forumu kirleticek düzeyde saçma ve boş konular açıp insanlara velet diyor. Mesel aban "bb velet bb" yazan kişinin 6. sınıfa gittiğini yeni öğrendim ve gülme krizine tutuldum.
Sonra abiğğ küçük çocuklarda yönetime katılsın vs vs. 10 yaşındaki çocukla 18 yaşındaki çocuğun düşünme şekli tamamen farklıdır. Demek istediğim daha küçük yaştaki kardeşlerimiz gereken olgunluğa erişmemişler. Sen kalkıp forumu buna emanet edemezsin. Yaş sınırı kesinlikle olmalı.

Reaksiyon puanı
150
Sonra abiğğ küçük çocuklarda yönetime katılsın vs vs. 10 yaşındaki çocukla 18 yaşındaki çocuğun düşünme şekli tamamen farklıdır. Demek istediğim daha küçük yaştaki kardeşlerimiz gereken olgunluğa erişmemişler. Sen kalkıp forumu buna emanet edemezsin. Yaş sınırı kesinlikle olmalı.

Olmazsa gidip profilime "bb velet bb" yazan çoğu kişinin 11-12 yaşlarında olduğunu öğrendiğimde gülmekten devrilebilirim. Arkada kardeşim uyuyor çok güldürmeyin beni xafgdjdf

Reaksiyon puanı
6,381
Önerin için teşekkürler ama genelde böyle konu sahibini rencide etmeyeceğimi mesajda belirterek bir şey yazdığımda dcde vs. hep küfür yiyorumda.
Konu sahibinin sizi anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Forum yaş soruldu diye küfür edecek insanlar barındırmıyordur diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
150
@grbzz şu arkadaş için bir uyarı talep edelim o halde.

Beyin (Latince'de cerebrum, Antik Yunanca'da ἐγκέφαλος (enkephalos, “baştaki”), ἐν (en, “içinde”) + κεφαλή (kephalē, “baş”) sinir sisteminin merkezi olarak hizmet eden bir organıdır. Bütün omurgalı hayvanlar ve çoğu omurgasız hayvan -bazı süngerler, knidliler, tulumlular ve derisi dikenliler gibi omurgasızlar hariç- beyne sahiptir. Baş kısmında; duyma, tatma, görme, denge, koklama gibi duyulara hizmet eden organlara yakın bir noktada bulunan beyin omurgalıların vücudundaki en karmaşık organdır. Normal bir insanda serebral korteksin (en geniş kısmı) 15-33 milyar nörondan müteşekkil olduğu tahmin edilmektedir.[1] Her biri birkaç bin nöronla sinaps denen bağlantılar yardımıyla bağlıdır. Bu nöronlar birbirleriyle akson denen uzun protoplazmik lifler yardımıyla iletişim kurar. Aksonlar bilgiyi beynin diğer kısımlarına yahut vücudun spesifik alıcı hücrelerine taşır.

Fizyolojik olarak, beynin fonksiyonu vücudun diğer organlarının merkezi kontrolünü sağlamaktır. Hormon denen kimyasalların salgılanmasının işletimi ve kas aktivitesinin oluşumu vücudun diğer organları üzerindeki işlevlerindendir. Bu merkezi kontrol çevredeki ufak değişimlere bile gayet süratli ve koordine bir tepki vermeyi sağlar. Bazı temel tepkilerden olan refleksler, omuriliğin ve çevresel gangliyonların aracılığıyla gerçekleşebilir, fakat kompleks duyusal impulslara bağlı bilinçli yapılan komplike davranışlar ise beynin bilgileri bütünleme kabiliyetine ihtiyaç duyar.

Sana sadece beyin ile ilgili bir şey dediği zaman uyarı vb almaz. Tabii moderatörler ergenlik döneminde duygularına göre ban atan ve beyni, anatomisini vb. araştırmadan ban atan kişilerse orasını bilemem ama şu ana kadar gördüğüm modlar gayet olgun ve zeki kişiler olacağı için pek ban yiyeceğini sanmıyorum.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Biz bu forumun masraflarina, kârlarina ortak olmadigimiz gibi yetkili secmemizde sacma geliyor.
Kurucu ne isterse nasil isterse o olur.

Secimle yetkili secmek degilde. Onursal üye ye benzer bir rütbe getirilirse bu secimle verilebilir. Sadece gosteris amacli olan rutbe icinde yetkililer bosuna ugrasmaz/ugrastirilmaz diye dusunuyorum.

Reaksiyon puanı
150
Biz bu forumun masraflarina, kârlarina ortak olmadigimiz gibi yetkili secmemizde sacma geliyor.
Kurucu ne isterse nasil isterse o olur.

Secimle yetkili secmek degilde. Onursal üye ye benzer bir rütbe getirilirse bu secimle verilebilir. Sadece gosteris amacli olan rutbe icinde yetkililer bosuna ugrasmaz/ugrastirilmaz diye dusunuyorum.
Katılıyorum.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Kimi kime şikayet ediyoruz ki :D çok saçma sapan bir uyarı vermiştin ve devamında ban yedim. Kafanıza göre alakalı/alaksız diye uyarı veriyorsunuz. Sizin bakış açınız ikinci mesajınızdır, umarım bu foruma bir gün demokrasi gelir ve o güzel bakış açılarınız değişmek zorunda kalır.

@Servous kraldan çok kralcılık yapmaya devam et birader belki mod olursun :)))))

Ekli dosyayı görüntüle 120507

Not: Daha çok fazla örnek çıkartır önünüze koyardım ama uğraşmaya değmez, adios amigos.
Macbook Air GTA 5 Kaldırır mı? konusuna "Çok rahat kaldırır" yazmak alakasız mesajdır kardeşim. Bilgin yoksa, insanları yanlış yönlendirmeyeceksin. Ha bunu yapacağım dersen ceza puanı alırsın. O zaman da yoktan yere ceza veriyorlar demeyeceksin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Macbook Air GTA 5 Kaldırır mı? konusuna "Çok rahat kaldırır" yazmak alakasız mesajdır kardeşim. Bilgin yoksa, insanları yanlış yönlendirmeyeceksin. Ha bunu yapacağım dersen ceza puanı alırsın. O zaman da yoktan yere ceza veriyorlar demeyeceksin.
Boş ver laf anlatamazsın. Bu forum için geçerli değil, hatta forumlar için de geçerli değil bu ülkede herkes işlediği suçu kabul etseydi ülke bu durumda olmazdı zaten.

Arkadaşlar bilmiyorum farkında mısınız ama, burası bağımsız bir site değil ve bu sitenin bir sahibi var :) Şunu da belirteyim. 18 yaş altında çok arkadaşa görev verdik, yarısında fazlası ilk haftada görevi bırakma kararı aldı yapamayacağını düşündüğü için. Öyle çok kolay bir iş değil moderatörlük.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...