SDN'den Çanta Ödüllü Yarışma! (Sona Erdi)

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Arkadaşlar merhaba,

Yaratıcılığınızı konuşturacağınız, güzel fikirler beklediğimiz yarışmamız başlıyor.

Yarışma sorumuz şu :
Teknolojik bir çanta tasarlamanız gerekseydi, sizi hayatta tutacak ne gibi bir özelliği olmasını isterdiniz?

Nasıl Kazanırım, Ne Kazanırım? :
Sorduğumuz soruya en yaratıcı cevabı veren 2 üyemiz BuzyBag' den yiyecek ve içeceklerinizi 10 saat boyunca taze ve soğuk tutan harika bir çanta kazanacak. Yanıtlar bu başlık altında toplanacak.

Yarışmamız başladı ! Herkese bol şans.

224292.jpg

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
1 adet 5v güç veren ve pillerimi şarj edebileceğim üst kapagında 30 cm lik güneş paneli :D elektirik önemli :D
1 adet çantanın yan tarafında uzun şeffaf boru düzenegi ucuna takabileceğim çantanın tabanında mukavemetli elastik matara ve bu düzenekde doğadaki bulduğum suyu arıtmak için karbon, büyük matteler için süzgeç görevi gören filtre
1 adet termal bölüm yiyeceklerimiz koksun istemem :D
birde çantada nasıl olsa akım var küçük bir gprs cihazı olsun hem çantamı kaybetmem hemde beni bulabilirler :D
çanta su geçirmeyen kumaş ile yapılsın öyle yağmurda filan kısa devre yaprsa olmaz
en büyük özellik bir sürü cebi olsun çanta içinde çakı aramak ile 1 günümüz geçmesin

e daha ne olsun

utopik takılıp uçan kaykaya dönüşsün demek olmaz :D ama bu özelliklerde imkansız değil

torunsalih

Asistan
Reaksiyon puanı
6
cantada olması gereken bankalarda olan acıl buton dügmesı ,basıldıgı zaman gps kodlarını en yakın polis jandarma arama kurtarma ekıbene sınyal vermesı.cantanın arkasına gunes işindan aldıgı enerjı yı depolaması.çantada internet bağlantı olması.
aklıma bu kadar geldi

torunsalih

Asistan
Reaksiyon puanı
6
çanta arabaya dönüşsün :D:D

Son düzenleyen moderatör:

pianist xelil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi düğme olsun basınca kendi kendine para çıkarsın.uçabilsin.eve dönüşebilsin.gps tarafından izlenmesin.saçma ama bunlar benim bir çantadan istediklerim :)

kubialgan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayati işlevi devam ettirmek için su haznesi ve biskuvi yeri olmaliydi. Mesela depremde göçük altinda kalındığında acil sire sesi cikartabilmeli ve kendi ikaz feneri olmali... ayriyeten oksijen tüpü ve maskesi olmasi cabasi. Nitekimde bu canta hayat kurtarmali diye düşünüyorum.

Kriko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çantaya, sallayarak elektrik üreten el fenerindeki dinamo yerleştirilmeli ve bu enerji bir aküye aktarılmalı böylece çantayla attığımız her adımda kullanabileceğimiz bir enerji kaynağını doldurmuş oluruz.Bir de telefonumuzu şarj edebileceğimiz enerji çıkış noktası koyulursa alın size can kurtaran çanta.Telefon sonuçta önemli... :)

BERKAY ESEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben olsam 2 bölmeden oluşan bir çanta yapardım: Teknolojik araçları koyabileceğimiz ( dizüstü, tablet bilgisayar vb.) ve yiyecek içecek koyabileceğimiz bir bölme. Sıcak veya soğuk yiyecek içeceğimizi koyduktan sonra diğer bölmeye zarar göreceğinden korkmadan teknolojik araçları koyabilecek şekilde olmasını isterdim. Çanta hem yiyecek içeceklerin ısısını kaybetmeyecek şekilde hem de teknolojik araçlar ısıdan etkilenmesini önleyecek şekilde yalıtkan tasarlardım. Çünkü, ikisini de aynı anda taşımaya çok ihtiyaç duyuyorum. :D

Reaksiyon puanı
1
Hayati bir şeyse bu kesinikle su olmalıdır. Çantanın kumaşında havadaki nemi emen (hatta insanın terini bile) bir sistem kurulabilir, nemi emer ve filtreleyerek plastik, hafif ve sağlıklı bir şişede toplayabilir, aynı zamanda çantnın alt tarafında sağlam, su ve güneş geçirmeyen bir kutuda yapılabilir buda ilk yardım çantası olabilir. Ve çantada geriye kocaman bir alan kalıyor oda kişinin kullanımına bağlı diyelim. Bence oldukça güzel bir sistem siz beğenmezseniz ben bunun ar-ge çalışmalarını yapar patentini alabilirim. :) Şaka filan ama afrikadaki gibi su sıkıntısı çeken insanların işini görebilir gibi bence.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar merhaba,

Yaratıcılığınızı konuşturacağınız, güzel fikirler beklediğimiz yarışmamız başlıyor.

Yarışma sorumuz şu :
Teknolojik bir çanta tasarlamanız gerekseydi, sizi hayatta tutacak ne gibi bir özelliği olmasını isterdiniz?

Sorduğumuz soruya en yaratıcı cevabı veren 2 üyemiz BuzyBag' den yiyecek ve içeceklerinizi 10 saat boyunca taze ve soğuk tutan harika bir çanta kazanacak. Yanıtlar bu başlık altında toplanacak.

224292.jpg
Yarışmaya son katılım ne zaman acaba ?

ahmet sefa yüce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
BANA LAZIM OLAN HERŞEYİ ÜRETEBİLECEK
HİÇBİRŞEY GEREKMEDEN BAZEN GÜNEŞ ENERJİSİYLE BAZEN HAVA İLE ÇALŞCAK
BİR TUŞLA TELEFONA BİLGİSAYARA ARABAYA DÖNÜŞEBİLCEK SONRA ÇANTA HALİNİ ALACAK
VE İÇİNDE 3 AY YETECEK YEMEK OLACAK
PİS SULARI ARITIP YEMİZLİYECEK
VEDE KONUŞABİLECEK :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Öyle bir çanta olmalı ki; yaşanan afetler sonucu barınabilecek bir çadıra dönüşebilmeli, ayrıca mobil işlemciler ile desteklenip acil durumlarda gerekli mercilere konum ve durum hakkında bilgiler göndermeli, tutacak kısmında nabız ölçer olmalı ve kişi bu çantayı taşırken nabız bilgilerini saptayıp kişinin sağlık kurumlarında bulunan hesaplarına gönderebilmeli ve bunlardan en önemlisi bu işlemleri yapmak için ihtiyaç duyacağı enerjiyi kendisi üretebilmeli.

EREN55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi çanta öyle olmalıki kengisi küçük ama içi büyük mesela kadınlar çantanın içine herşeylerini hiç sıkışmadan koyabilecek hatta kısa yollara giderken kıyafetlerini buraya koyucak yani içi çok zor bişekilde dolan çanta olucak böylelikle kadınlar rahat edicek.

EREN55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi teknolojik olcaksa içinde şarj yeri olmalı ve içine tabletimizi koyabilecek yer olucak ordan çantayı açmadan tabletin ışıkları çantaya yansıcak ve ordan dokunmatik bir şekilde kulanıcak ve daha kolay olucak veya çantanın içindeki tuşlardan kontürel ederek evdeki kombiyi ve ya elektiri kapatıp açabilicek

01kemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu çanta ısı ve sıvıyı geçirmemeli. Ayrıca çantanın kumaşının arıtıcı özelliği olmalı, zor bir durumda kaldığımız için bulduğumuz suyu arıtabilmelidir.Ha birde çanta belirli yerlerden çıkarılarak cekete dönüşebilmeli , soğuktan da korunmak lazım sonuçta.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
1- Güneş enerjisiyle dolabilen bataryası olmalı ( Uzun yolculuklarda hayat kurtarır )
2- Soğuk hava haznesi olmalı ( Yaz aylarında hayat kurtarır )
3- En az iki kişilik çadıra dönüşebilmeli ( Romantizm gerektiğinde hayat kurtarır )
4- X-ray cihazlarında ve termal cihazlarda görünmeyen gizli bir bölümü olmalı ( Yurtdışına çıkarken hayat kurtarır )
5- İçerisinde ufak bi kamera olmalı ve bu kamera akıllı telefon ve akıllı saatlerle bağlantı kurabilmeli ( Üşengeçlik anında hayat kurtarır )

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Sırt jetine dönüşen bir sırt çantası.

SabanOgluSaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önünde klavyesi olacak j ye basınca jetpack e dönüşcek içerideki yemeklerin soğukluk sıcaklık ayarı olcak + ya basınca soğukluk artıyo - ye basınca soğukluk düşüyo felan telefon olarakda kullanılabilecek yani annemize babamıza mesaj atabileceğimiz şarjlı bir çanta olcak şarjı 1 hafta felan dayancak kaybetiğimiz eşyanın yerini söyleyecek (özellikle kumandanın:D) yolda giderken çantayla müzik dinleyebileceğimiz su geçirmez toz geçirmez bir çanta:)

dgknbdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
havaalanında bagaj kaybetmeye son olacak bir izleme dedektörü.
kulaklık saran ve dolanmasına engel olan (elk. süpürge gibi) mekanizma.
Güneş enerjisi üreten dış kumaş.Ve bu enerjiyle sarj sorunlarına son.
Laptop , tablet vb için korumalı iç dizayn.
not defteri , kalem , su vb ürünler için saklama kısımları.

Ygthzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben buyük ihtimalle bi akü bi ince uçlu jarj aleti 2 3310 yedeği değil birbirine vurup ateş yakmak için bide ıphone 6s koyardım içine o gerekli değil yokta hani hayal ediyosak olsun enazından

Ygthzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Yarışma sorumuz şu :

224292.jpg
He bide bisküvileri o kadar iyi saklasınki süte batırınca kırılmasın abi vallaha başka bişey istemem

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Güneş enerjisinden faydalanan bir güç kaynağı olmalı ve acil durumlar için direk sinyal gönderen buton ve gps cihazı

keskin.yagiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canta kendi ağırlık merkezini oluşturmalı , Yürüyüşten kazanılan kinetik enerjiyle bu ağırlık merkezine destek verilerek vücuda gelen ağırlık azaltılır. sabitken kuvvet olusmayacak sadece hareket esnasında oluşacaktır. Bu sayede askeri operasyonlar, arama kurtarma durumlarına vb yer ve olaylarda artı sağlayacaktır.

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cantanin dis kismi gunes enerjisini kullanmali ve icindeki pilleri sarj etmeli ayni zamanda cantanin icindeki bir goz bu gunes enerjisiyle calismali ve bir buzdolabi gorevi gormeli .. sahibini tanimali calinma sirasinda kendini kilitlemeli ve hic acilmamali tabi bunun icin kesilmez ve parcalanmaz bir maddeden yapilmasi onemli . Kalp atislarimizdan yola cikarak yaralandigimiz bayildigimiz fenalastigimiz durumlarda ambulansa haber vermeli . bir tusu olmali oyle bi tus olmali ki basinca en yakin kisilere bulunan yerin konumunu sık sık gondermeli . canta kayboldugunda sahibine mesaj ile konum atip ulasmali . Cantanin icinde mutlaka acil durumlar icin parasut sistemi olmali ayni zamanda cantanin icine her zaman sohbet edebilecegin bir yapay zeka yada sanal asistan yerlestirilmeli benim yazdigim seyler tamamen su anin teknolojisiyle olabilecek seyler diye dusunuyorum tabii cantanin boyutu cok buyuk olabilir bu ayri konu

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Hic gormedigim isimleri gormeye basladim. Masallah masallah :D

mhmtkrkmz06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çantanın ;
-vücuda bağlı olarak sürekli sağlık kontrolünde bulunması su kaybı, yemek ihtiyacı vb sorunlarda uyaran
-Enerjisi güneşten alarak içinde bulunan yiyeceğin taze tutulmasını sağlayan
-Çantaya alınan yükün vücuda eşit şekilde dağıtılacak şekilde taşıma yapısı olması

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
vay vay vay çantaya bak.. :D (Hatırlayanlar bilir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...