SDN Videolarındaki Ses Sorunu

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Sorun neyden kaynaklanıyor bir türlü çözemedim ama bu sorun başıma bir tek shiftdelete.net videolarında karşıma çıkıyor.

Sorun şu mesela şuradaki videoda bir tek arka plandaki sound'u duyuyorum, konuşmalar(insan sesleri) duyulmuyor.

Bazı videolarda ise ses çok çok kısık ve cızırtılı şekilde duyuluyor.

Ama başta söylediğim gibi bu durumla bir tek SDN videolarında karşılaşıyorum, internet üzerinden izlediğim diğer videolarda hiç bir sorunum yok. Flashplayer son sürüm... :helpsmilie:

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Güzel soru, hiç denememiştim :D Hemen deniyorum...

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

Videoyu aşağıdaki adresten indirdim, açtım ama sorun bilgisayar üzerinden çalıştırdığımda da var. Bu demek oluyor ki eksik bir şeyler var.

http://video.shiftdelete.net/2011_04_06_Anakartmontaj.mp4

[SDNTV4]http://video.shiftdelete.net/2011_04_06_Anakartmontaj.mp4[/SDNTV4]

Reaksiyon puanı
2,146
O zaman ses ayarlarında bişeyler olabilir, flashla siteyle alakalı değildir.
Ses driverini win7'nin kurduğu gibi bıraktıysan bi de kendi driverlarını kur.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Sorunun kaynağını şimdi buldum. Sorun hoparlörlerimde. Kulaklığı bağlayınca sesler geldi ama şöyle oldu kulaklığın sağ tarafında arka fon çalıyor, soldan ise ses geliyor. Normalde de böyle mi?

Reaksiyon puanı
2,146
Onu ben de denedim, sesi sadece sağdan sadece soldan aldım, ikisinde de konuşmaları duydum hatta daha arkadan gelen müzikti.

Ses çıkış ayarlarında var sanırım bişeyler de tam ne söyleyemiyorum :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Bende şöyle oluyor. Sağdan sadece müzik, soldan hem müzik hem ses geliyor :D Hoparlörü takınca ise ses yok sadece müzik var. Nasıl bir şey bu ya :D Bir tek SDN videolarında oluyor böyle bir şey, o da ayrı bir gariplik...

Reaksiyon puanı
2,146
Hoparlörün bi tarafına ses gitmiyor olmasın kablosu falan bozulmuştur kulağını daya iyice ses geliyor mu :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Son ses açınca çok çok kısık şekilde ve cızırtılı biçimde ses duyuluyor ama kabloda sorun olsa izlediğim herşeyde sorun çıkarması gerekmez miydi? Neden bir tek SDN videolarında oluyor bu sorun...?

Reaksiyon puanı
2,146
Diğer bütün videolarda sağ sol tam ses veriyor yani? Valla hocam o zaman editörlere niye böyle video çekiyorsunuz diye sormak lazım :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Bu sorun tüm SDN videolarında olmuyor, bazılarında var bazılarında yok. Fakat dediğim gibi bir tek bizim videolarda... :) Mesela şu videoda bir sorun yok:

[sdntv4]http://video.shiftdelete.net/2011_04_06_Sonywio_vpcf1.mp4[/sdntv4]

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Diğer bütün videolarda sağ sol tam ses veriyor yani? Valla hocam o zaman editörlere niye böyle video çekiyorsunuz diye sormak lazım :)
Videonun altında da belirttiğim gibi bizde sorun olmadığı için çözüm bulmakta güç, Belki ses codeclerinden kaynaklanabilir, sisteminizde K_Lite veya benzeri codec paketi kurulu mu?

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Şu an Windows 7 Codec Pack kurulu ama önceden K-Lite codec paketi kuruluyken de aynı sorun vardı.

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba erenberk bendede aynı problem vardi biraz önce çözdüm.
Problem sadece benden kaynaklanıyordu ve sadece videonun sesi gelmiyordu.Bende ses çıkış ayarlarında bir problem vardır dedim. Daha sonra benim kullandığım smartaudio programının ayarlarını kontrol ettim ve şunu farkettim bilgisayardaki hoparlörde 2 çeşit ses yayma ayarı mevcut(benimde bundan haberim yoktu). Bunu 3d immersion' a getirince videonu sesi gidiyor fakat phantom speaker'ı işaretleyince problem çözülüyor. Belki sende bu şekilde problemini çözebilirsin. Öncelikle ses ayarlarını düzenleyen bir program olup olmadığını kontrol etmen gerekicek. Cevabını bekliyorum.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Hocam, şimdi ben de olayı çözdüm. Windows'ta hoparlör özellikleri diye bir bölüm var orada output çıkışında "denge" isminde bir bölüm var, orada sağ sol denge ayarıyla oynayınca düzeldi. Artık hoparlör ile sorunsuz bir şekilde videoyu izleyebiliyorum. :)

Bu durumla karşılaşan başka biri daha olursa diye ayrıntılı bir resim koyuyorum.

attachment.php